• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sprzedawcy na olx

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-akara...Hn9Pa.html

https://www.olx.pl/oferta/pielegnice-paw...H4mmZ.html

To chyba nie wymaga komentarza
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czy ludzie trzymają ryby w wiadrach, że muszą je wyciągać do zdęcia? Nie ogarniam.....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To tak po "amerykańsku" Dodgy
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Może chcieli zamieścić ogłoszenie w dziale kulinarnym? Czasami tak w restauracjach pokazują ryby przed przygotowaniemMniam
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tu też cacko - zestaw:
https://www.olx.pl/oferta/na-spzedaz-ryb...beb5b92846
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-kompl...HyOFI.html
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(30-11-2020, 22:17 PM)Gajowy napisał(a): Tu też cacko - zestaw:
https://www.olx.pl/oferta/na-spzedaz-ryb...beb5b92846
Ja pierdziu O maj gat To tacy ludzie chodzą po świecie? Chyba ktoś siedział na kwarantannie i z nudów zrobił skalarowi izolację.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wcale nie dziwię się że są takie oferty - niejednokrotnie byłem świadkiem braku jakiejkolwiek wiedzy właściciela sklepy zoologicznego który nie świadomemu niczego nabywcy bzdury opowiadał .
Np wchodząc kiedyś do sklepu zoologicznego zobaczyłem molinezje całe obsypane ospą więc zwróciłem sprzedawcy uwagę że są one chore i nie powinny być sprzedawane na co obrażona pani stwierdziła  "pan się na rybach nie zna - to molinezja brokatowa i ona tak powinna wyglądać". Powiedziałem jej że sama jest brokatowa i powinna znaleźć sobie inne zajęcie....
 Nie tak dawno w innym sklepie przyszła pani i mówi do sprzedawcy że glonojada chce bo poprzedni zdechł więc sprzedawca pyta "to którego mam złapać?" a pani na to 'no tego w rogu'. Więc wtrąciłem się do rozmowy i zapytałem jak duże akwarium ma ta pani na co usłyszałem odp ..." 25 litrów"  i prawie się zagotowałem.....
powiedziałem że tak małego zbiornika żaden glonojad się nie nadaje a plekostomus potrzebuje min 500l  i wtedy pani mów do sprzedawcy wel właściciela "czy to prawda" a ten na to "no prawda, ale jak pani chce to ja sprzedam"...
więc jeśli sprzedawcy i właściciele sklepów w ten sposób podchodzą do nieświadomego klienta to nie ma co się dziwić że później ktoś sprzedaje flowerhorny w 100l albo skalary w słoikach...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-12-2020, 19:48 PM)Leszek.G napisał(a): Wcale nie dziwię się że są takie oferty - niejednokrotnie byłem świadkiem braku jakiejkolwiek wiedzy właściciela sklepy zoologicznego który nie świadomemu niczego nabywcy bzdury opowiadał .
Np wchodząc kiedyś do sklepu zoologicznego zobaczyłem molinezje całe obsypane ospą więc zwróciłem sprzedawcy uwagę że są one chore i nie powinny być sprzedawane na co obrażona pani stwierdziła  "pan się na rybach nie zna - to molinezja brokatowa i ona tak powinna wyglądać". Powiedziałem jej że sama jest brokatowa i powinna znaleźć sobie inne zajęcie....
 Nie tak dawno w innym sklepie przyszła pani i mówi do sprzedawcy że glonojada chce bo poprzedni zdechł więc sprzedawca pyta "to którego mam złapać?" a pani na to 'no tego w rogu'. Więc wtrąciłem się do rozmowy i zapytałem jak duże akwarium ma ta pani na co usłyszałem odp ..." 25 litrów"  i prawie się zagotowałem.....
powiedziałem że tak małego zbiornika żaden glonojad się nie nadaje a plekostomus potrzebuje min 500l  i wtedy pani mów do sprzedawcy wel właściciela "czy to prawda" a ten na to "no prawda, ale jak pani chce to ja sprzedam"...
więc jeśli sprzedawcy i właściciele sklepów w ten sposób podchodzą do nieświadomego klienta to nie ma co się dziwić że później ktoś sprzedaje flowerhorny w 100l albo skalary w słoikach...
To.co.opisujesz to norma w 99% sklepach taką jest okrutna prawda
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Teraz tylko kasa się liczy. Z jednej strony się nie dziwię taki właściciel zoologa musi zarobić na czynsz i zus więc dla niego jest to żywy towar który chce sprzedać. Najgorzej tylko jak wciskają kit.
Nie chce tu bronić swojego zoologa ale gość wobec mnie zachował się w porządku, jak zamówiłem Bystrzyki amandy i przyszły i chciałem wziąć to powiedział żebym poczekał kilka dni w razie gdyby coś wyszło to mówi lepiej niech u niego jak u mnie. Ale jak by przyszedł pewnie klient i powiedział poproszę te ryby to by sprzedał. Przecież nie będzie dopytywał a po co Panu a jaki ma Pan zbiornik a jaką wodę a jaką Obsadę a to jak tak to nie sprzedam. To tak nie działa. Jedyne co to można żyć w dobrych stosunkach z miejscowym zoologiem i liczyć na uczciwość sprzedawcy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości