• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sprzedawcy na olx

(26-04-2020, 20:37 PM)arsik napisał(a): Paweł Suszyński to nikt inny jak Robert Górski....

Niezły kabaret się z tego robi Big Grin

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Robert_Górski_(komik)
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Raczej tasiemiecRotfl
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
https://www.olx.pl/oferta/mogurnda-mogur...9cbf0dae55  Wpadam na OLX ,a tu ponad 300 sztuk ogłoszeń Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jakie 300? Prawie 2000 ogłoszeń i mimo zgłaszania olx nic z tym nie robi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Może dlatego,że ja mam zaznaczone tylko Wielkopolska Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Hej,

Jestem tutaj nowy i generalnie do akwarystyki po latach wracam. I powiem szczerze nie wiem o co chodzi z tymi ogłoszeniami na olx. W sensie co w nich jest złego? Bo powiem szczerze, jestem trochę uziemiony więc jeździć i szukać gatunków po Polsce to mało wygodna opcja. A tutaj - nawet jak nie dostępne od ręki to w końcu chyba się pojawi? Inna sprawa, że nie widzi się ryby. 

Ja zamówiłem ryby (c. punctatus) i co prawda z poślizgiem dwutygodniowym ryby przyszły (ale nigdy o zaliczce nie słyszałem i nie płaciłem, ale może dlatego że z Łodzi jestem, a gość chyba też z Łodzi więc niewiele straci jak coś). Co prawda założyłem kolejne zamówienie (ale bez zaliczki więc się nie pieklę) na habrosusy i drobnoustki marginatus i trochę się przedłuża. Ale przecież i tak bym ich nigdzie nie kupił (zrobiłem objazd po wszystkich możliwych zoologach w Łodzi).

Generalnie stojaczki przyszły ok - mam zamiar jeszcze domówić nawet. pierwszy raz mam tą rybę i jestem zafascynowany. Tyle tylko, że skoro ryby są zbieraniną od różnych hodowców to pewnie jakość stojaczków o niczym nie świadczy. 

Sam nie wiem, co mam myśleć. Na giełdę nie wpuszczą mnie przez koronawirusa więc dla mnie jest to jedyne źródło dające chociaż nadzieję na upragnione gatunki. Chyba, że znacie jakieś dobre miejsca (hodowców) w Łodzi lub w pobliżu gdzie kupię:

- habrosusy (choć sa zamówione wiec nie będę z siebie gamonia robił i rezygnował)
- pstrążenice marmurkową / smuklenie pryskacze
- drobnoustki beckforda / ukośniki ozdobne
- pielęgniczki kratkowane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cześć,

Chodzi o kilka rzeczy:

1) Spam tymi samymi ogłoszeniami przez jedną osobę w różnych miastach. Szukasz po Polsce ryb, wyświetla Ci się kilkanaście ogłoszeń dla danego gatunku, 10 jest od jednej osoby. Jest to irytujące. Pomijając multikonta i kradzież zdjęć do ogłoszeń, co legalne nie jest.

2) Wielokrotnie różne osoby zostały oszukane przez tą osobę. Wpłata zaliczki, a ryb nigdy nie zobaczyły. Albo często ryby przychodzą w tragicznej kondycji. Na forum jest opisane trochę przypadków.

3) Wspomniane już kradzione zdjęcia, w połączeniu z dosyć mizernym opisem nie są w stanie powiedzieć nic o stanie ryb.

4) Osoba ta, mimo podawania jednych danych do przelewu, przedstawia się równymi nazwiskami! Trochę to podejrzane.

5) Jak zostało wspomniane, nie jest możliwe, że osoba ta posiada na stanie tyle ryb i gatunków. Jeśli już sprowadza, to na ostatnią chwilę. Dodatkowo w obecnej sytuacji wiele ryb nie jest dostępnych ze względu na to, że rynek jest/był zamknięty do krajowego, a wielu gatunków nie rozmnaża, bądź nie sprowadza się bezpośrednio do Polski, co tym bardziej podważa dostępność oferowanych ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dalej śmigają konta: Paweł, Ribka, Sklep Agassizii. Po kilka tych samych ogłoszeń. Szukając ze znajomym zwinników ogonopręgich, to ogłoszenia z tych kont, to ponad połowa ogłoszeń na cały kraj. :|

Jeszcze powód numer 6.
Pokrzywdzeni są sprzedawcy, którym ukradł zdjęcia. Osoba szukająca na olx ryb i widząca to samo zdjęcie, nie będzie wchodziła w ogłoszenie, nauczona doświadczeniem, że to ta sama osoba wystawia. Więc tacy sprzedający, którym ukradł zdjęcia, są pokrzywdzeni podwójnie. Bo tracą na tym, że istnieją ogłoszenia widma, gdzie ceny często są "atrakcyjne", a dwa, że spadnie im ilość wejść na ogłoszenie, co się wiąże z mniejszą szansą na sprzedaż ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
https://www.olx.pl/oferta/ryby-akwariowe...6;promoted  czyżby gośc się nauczył lub skuteczne było banowanie?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Oj chyba nic się nie nauczył. Takie same ogłoszenia są z wielu miest.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości