• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kamienie w SA

#1
Mam dwa zbiorniki obok siebie. W jednym piasek i duży korzeń.
Zależy mi na tym, by akwaria nie wyglądały podobnie, więc dałem do drugiego kilka kamieni. A planuje jeszcze wsypać trochę zwirku 4-8 mm.
Ale w obu mam podobne parametry. PH 6.0 twardości zerowe z RO. Więc raczej zostanie SA.
Czy w Ameryce Południowej są jakieś ryby żyjące w kamieniach ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Chyba trochę nie doceniasz co kryje pod sobą skrót "SA" - to jednak nie tylko zlewisko Amazonki.
Gujanacary to chyba najpopularniejsze ryby z SA, którym aranżuje się kamienne groty. Ale wymagają jednak trochę przestrzeni.
Jakiej wielkości masz te akwaria?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(27-03-2020, 17:13 PM)Marcepan napisał(a): Czy w Ameryce Południowej są jakieś ryby żyjące w kamieniach ;-)

Tak jak pisze Xiao, takich ryb jest cała masa. Popatrz choćby na zbrojniki, większość dopływów dolnego biegu Amazonki to rzeki płynące po skalistym podłożu z nielicznymi piaszczystymi odcinkami. Cała Wyżyna Gujańska to rzeki często skaliste. Nawet ryby z Orinoko - np. Satanoperca - bywają spotykane nad typowymi "żwirowniami", które kojarzylibyśmy bardziej z CA.

Nie wspomnę o południu SA, czyli rzekach na południu Brazylii, w Urugwaju i Argentynie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
        Oczywiscie ,ze i tam sa kamienie,a nawet glazy.To sa fotki z Kolumbi na styku rzek Inirida ktora jest czarna rzeka i Guaviare ,ktora juz nia nie jest.Bardziej jak Amazonka metna ,mulista itp.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dziękuję wszystkim za odpowiedz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
gustawksp - dobrze, że daleko mieszkasz bo w PL za tą swastykę to by Cię Olbrychski szablą ganiał Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(28-03-2020, 17:19 PM)filas napisał(a): gustawksp - dobrze, że daleko mieszkasz bo w PL za tą swastykę to by Cię Olbrychski szablą ganiał Wink

Hahaha.Faktycznie cos z nim kiedys i ta szablą było. Od razu sie przyznam ,ze ta swastyka ,to nie moje dzieło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(28-03-2020, 20:03 PM)gustawksp napisał(a):
(28-03-2020, 17:19 PM)filas napisał(a): gustawksp - dobrze, że daleko mieszkasz bo w PL za tą swastykę to by Cię Olbrychski szablą ganiał Wink

Hahaha.Faktycznie cos z nim kiedys i ta szablą było. Od razu sie przyznam ,ze ta swastyka ,to nie moje dzieło.
Dobra dobra Wink Nie ładnie malować po kamieniach Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(28-03-2020, 20:36 PM)tatakuby napisał(a):
(28-03-2020, 20:03 PM)gustawksp napisał(a):
(28-03-2020, 17:19 PM)filas napisał(a): gustawksp - dobrze, że daleko mieszkasz bo w PL za tą swastykę to by Cię Olbrychski szablą ganiał Wink

Hahaha.Faktycznie cos z nim kiedys i ta szablą było. Od razu sie przyznam ,ze ta swastyka ,to nie moje dzieło.
Dobra dobra Wink Nie ładnie malować po kamieniach Big Grin
A prosilem,blagalem ,aby nie podawac do wiadomosci publicznej ze jade do Kolumbi rzezbic swastyki w kamieniach.A tu masz.FochPaluszkiem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości