• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: kalendarz 2021 - konstruktywna krytyka

#11
No to się cieszę !!!

PS. Ale ile to chwila? Bo ja na tej kwarantannie to czas liczę w wypitych browarach Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Co do druku to drukarnię mamy raczej sprawdzoną od kilku kalendarzy. Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(27-03-2020, 19:53 PM)beertoper napisał(a): Darz bór, 

Mam rozwiązanie pewnych kwestii podjętych przez wypowiadających się.
1. Gołe ryby były tylko porównaniem do artystycznej golizny w kalendarzach Pirelli, wiadomix. Sam mam dziecko, na cycki ma jeszcze czas. Chodzi mi o to, że piękno ciała kobiety nie musi być wulgarne. Geophagus na czarnym tle tego forum jest przykładem zdjęć, które widzę w edycji 2021. 
2. Ja znam się na dizajnie, od końca 2017r. zaprojektowałem kilka biotopów, lepszych i gorszych. Ostatni mnie osobiście wdeptuje w ziemię, następny bedzie obłędny. Widzicie o co cho? Jak ktoś ma "oko", poczucie estetyki i widzi piękno w szarych pielęgnicach to ogarnie. Trust me, I'm an engineer Big Grin.
3. Mam lustrzankę canona z dobrym obiektywem. Zawodowo jeżdżę po całej Polsce do klientów. Nie raz ustawiałem swoje delegacje pod odbiór ryb spod Wawy czy ze Śląska. Mogę dojechać wszędzie, taka branża. Z chęcią obejrzę akwaria kolegów i zrobię dobre foty. Wartością dodaną jest jeden fotograf i jego oko, koncept na fotę, styl.
4. Exclusive - może złego slowa użyłem. Nie chodzi o rzecz nieosiągalną dla zwykłego człowieka, tylko o piękny, stylowy kalendarz, który będzie małym dziełem sztuki.

Reasumując - jestem gotów się zaangażować, zaprojektować i zrobić dobre foty do kalendarza. Mamy podstawę. Na składzie i druku się nie znam, nudne to, nie ogarniam, nie chcę tego robić - kto się zna, lubi i pomoże?

Temat żyje, dobrze. Sporo z Was tego chce i mówi o tym. Część ma obawy, ale rozwieję je. Problemy są do  rozwiązania, wszyscy to robimy na co dzień. 

Jeśli ktoś ma parcie, żeby to on zaprojektował nowy kalendarz lub chce robić zdjęcia to ok, ale w 2022, zgoda?
Świeża krew, wiecie, potrzebna dla zdrowia gatunku.

Czekam na dalsze pomysły, uwagi i proszę Adminów o ankietę na temat przewodni. Ja bym widział Apisto, mam harem 2+4 A. uaupesi, na czerwiec jak znalazł.
Beertoper, trochę podkolorowałem temat "cycków" - fakt Wink
Jestem za świeżą krwią w tym temacie i z dziką rozkoszą oddam temat projektu kalendarza w bardziej profesjonalne łapki.
Jam jest zwykły amatorszczyk, co to ledwo polizał temat grafiki i składu. Na codzień robię jako admin (serwery, sieci, takie tam), więc grafika to nie mój temat. Myślę, że dotychczasowe wydania to i tak mój wyjątkowy sukces Big Grin z gatunku cudów... Że to się udało to cud Big Grin

Filipku - tyś naszym zbawieniem i nadzieją. Jeśli masz chęć, to w każdej chwili mogę Ci udostępnić materiały, na których zwykle bazuję. Jeśli masz czas się z tym pobawić i uczynić z tego kalendarz, przy którym Pirelli klęknie i ustawią się kolejki po prawa autorskie, to działajcie z Beertoperem.
Takie jest moje zdanie.

Foty zawsze były solą w d...użym oku Big Grin Niestety, mało kto robi profesjonalnie takie foty. Jakkolwiek aparaty w telefonach znacznie poprawiły swoją jakość, ale i tak do aktualnych lusterek to się ma nijak... Nic nie zastąpi uczciwej matrycy.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Martinezio - jest takie powiedzenie i zapewne wiesz czym jest nadzieja Wink więc nie bierz mojej osoby pod uwagę. Ale jeżeli Beertoper będzie gotów przelać swoje słowa w czyny to nie ma się o co martwić, ja trzymam kciuki.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Znacie paradoks jajecznicy na bekonie?
Kura się zaangażowała, a świnia poświęciła.

Podtrzymuję moje zaangażowanie, zawsze kończę co rozpoczynam, moje słowo droższe od pieniędzy.

Poświęcam się tylko rodzinie. 
Moj pracodawca jest imbecili debilare, wczoraj utwierdził mnie w tym fakcie. Firma idzie na dno, tylko mój 6cio osobowy dział, ktoremu szefuję, przynosi zyski i jest na wypłaty dla reszty 50ciu zatrudnionych tam osób, a ten imbecyl chce ratować dział inżynierow z petrobudowy wraz z ich zapijaczonymi partaczami na produkcji (część jest ok, ale tylko akwaryści i wędkarze, znamienne). Nie zamierzam poświęcać się i pracować na jego obiadki w knajpach, 4 x w roku wakacje za granicą, na jego furę itd.
Jak tylko minie pandemia otwieram własną firmę, wczoraj znalazłem wspólnika z kasą, ja mam łeb do handlu, wiedzę i masę klientów. Raz kozie śmierć, teraz albo nigdy, obmyslamy business plan.

Zmierzam do tego, że na razie moje delegacje stoją pod znakiem zapytania. Jak moja firma zacznie przynosić zyski, w przyszłym roku wrócę do jeżdżenia po calym kraju. W tym momencie mogę jeździć do oporu po Wroclawiu w promieniu, powiedzmy, 20-30km. Dlatego temat kalendarza sugerowalbym ustalić pod fajne ryby akwarystów z Wro i okolic, to jest w 100% wykonalne.

Dajcie znać, czy interesuje Was taka zmiana modus operandi. Mówię otwarcie jak jest, wszystko sie zmienia z dnia na dzień. Dopóki mam auto służbowe mogę działać, raczej będę miał jeszcze min. 6 mcy,  imbecili debilare nie wie co go czeka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Czyli że co? Próbujesz wycofać się rakiem Big Grin Na forum są ludzie z całej Polski, nie tylko z Wrocławia.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie ładnie tak pisać publicznie o swoim chlebodawcy ... oj nie ładnie.
Wolałem czytać o kalendarzu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Z dużej chmury mały deszcz..... jedyny plus to zamieszanie w temacie. Tematyczność kalendarza do przedyskutowania. Może nie podział na apisto lub SA lub Ca ale np na zaloty, tarło, narybek lub inne podobne. Takie trudniejsze do uchwycenia na foto momenty mogą być ciekawsze.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam, kilka moich spostrzeżeń ...

Wszystko pięknie ładnie ale zaangażowanie to słowo klucz. Bez tego ani rusz. Dlatego podoba mi się to co robią chłopaki z Teamu - może i kalendarz dało by się poprawić ale faktem jest że co roku zawisał w moim fishroomie. 
Jeżeli ktoś pisze ,że chciałby się tym zająć, to musi mieć pewność , że znajdzie czas aby co roku wykombinować coś co zawiśnie na mojej ( i nie tylko ) ścianie. 
Otwierasz firmę - kibicuję i z doświadczenia wiem, że czasu wówczas jest akurat jak na lekarstwo. 
Reasumując - podoba mi się ,że ktoś ma chęci i energię aby działać i coś zmieniać ale to musi być ktoś pewny.

p.s. Jedna  tylko uwaga ... no może dwie..
Zdjęcia akwariów i ryb TYLKO z okolić Wrocławia  - to jakiś żart... Rozumiem intencje ale takiego kalendarza nie kupię..

Drugie ... Nie wiem ile bawisz się w akwarystykę i nie mam namyśli robienia aranżacji w akwariach.. Tylko hodowlę ryb.
Zrobienie jednej fotki którą chciałbym wysłać aby pobiła się z innymi o to aby znaleźć się w kalendarzu zajmuje mi czasami rok albo i więcej. 

Przecież nie chodzi o to aby zrobić tylko zdjęcie .. Ryba musi chcieć zmienić ubarwienie, ciekawie zapozować, wytrzeć się , mieć młode, walczyć z inną itp. To wszystko jest tak dynamiczne ,że czasami siedzę z aparatem bardzo długo przed akwarium aby zrobić jedno zdjęcie a to i tak tylko wówczas gdy akurat rybom zachcę się amorów  na co czekam czasami  rok lub więcej.  
Podoba mi się pomysł ,że my wszyscy hodowcy ryb wysyłamy lepsze lub gorsze zdjęcia aby znalazły sie w tym kalendarzu. 

Pozdrawiam.
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
No właśnie..  kto powiedział że foty mają być żyleta i super. Może zaczniemy photoshopem wyszczuplać i wybarwiać ryby ? Chyba nie o to chodzi. 
O ile pamiętam z zajęć na studiach sztuka i piękno to nie zawsze idealny wygląd, proporcje i kształty ale też naturalne niedoskonałości i wady przekute w zalety.
Dlatego fotki forumowiczów nawet robione aparatem Zorka 5 mogą być lepsze. A brak ostrości lub widok ryby przez zaglonioną szybę może być atutem a nie wadą.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości