• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: kalendarz 2021 - konstruktywna krytyka

#1
Ruki,

Zdaje się, że jesteś Master of Kalendarz Cichlidae.pl co roku, więc kieruję mój pomysł wpierw do Ciebie.

Kalendarz to piękny dodatek na każdą ścianę, pod warunkiem, że nadaje jej charakteru. Kalendarze do tej pory, cóż,  zdjęcia super, reszta - tak sobie. Tyle krytyki, teraz konstrukcja.

Może by tak wzorować się na najlepszych i zrobić coś à la Pirelli (tak tak, gołe rybki).
Inny format, przemyślany układ, nowoczesna czcionka, eleganckie czarno-białe tonacje, wszystko English (a może Łacina?) zdjęcia najwyższej jakości i najważniejsze - inny, spójny temat na każdy rok np.: tylko Apistogramma, tylko CA, tylko Victoria, tylko SA, tylko Geophagus itd.
Niech to będzie towar, który jest exlusive i każdy chce go mieć na swojej ścianie.
Egzemplarz może zostać wysłany do ważniejszych postaci środowiska akwarystyczno-ichtiologicznego, w zależności od tematu bądź zasług np. do Kullandera, Römera, Mikoliego, Blehera (jemu za paskudny charakter można dopiero za 50 lat wysłać) itd. - na pewno się ucieszą, wrzucą fotę twarzoksiążkę albo co.
Opcji na taki dobry towar jest mnóstwo - można np. zainteresować dobre sklepy akwarystyczne i zarobić parę groszy na fajny zlot gdzieś latem czy na nagrody w konkursach etc.
Czas jest idealny, zostało 9 mcy (nomen omen) do końca tego roku.
Poza tym mamy paranoję na świecie, spora część pracuje jeszcze normalnie, ale zaraz będzie home office lub gorsze opcje, można by się czymś nowym zająć.

Masz doświadczenie w temacie, to jest na pewno wykonalne - jeśli ktoś ma super ryby pasujące do tematu, ktoś inny może podjechać z cyfrówką i zrobić zdjęcia. Ktoś się może zająć np. krótkimi opisami co to za ryba, skąd pochodzi, dokąd zmierza - można walnąć na tył karty z danym miesiącem.
Nie wspomnę o, bądź co bądź, tragicznym fakcie, że jest to czas na negocjowanie cen z drukarnią, dostawcą papieru itd.

Na pewno ktoś będzie miał jeszcze jakieś dobre pomysły na realizację tego przedsięwzięcia.

Gołe ryby to jest to, mówię wam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja sugeruje, żeby Team też aktywnie brał udział, ze względu na fakt, iż głównie to oni mają co u siebie fotografować!
I...jakiś czytelniejszy bardziej neutralny format. Koniecznie. Kalendarz akwariowy fajnie jakby miał możliwość notatki przy dacie, można sobie zaznaczyć podmianki czy parametry. Szczerze przyznam, że zrezygnowałem z zamówienia jak zobaczyłem wybrany format na ten rok. Kwestia gustu, wiadomo, ale jednak ogląda się to cały rok. Wink
Tak wiem, zawsze ktoś coś wypruje i wszystkim się nie dogodzi. Mimo wszystko doceniam Waszą pracę z tym związaną! Niemniej, temat fajnie, że pokazał się szybko, co może pozwolić na zebranie i przedyskutowanie oczekiwań zainteresowanych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Beertoper, masterem kalendarza jest Marti, on przygotowuje dezajn. Smile

Xiao, Team nie brał udziału w tegorocznym kalendarzu bo był konkurs, następował konflikt interesów. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dobrze byłoby jeszcze znaleźć kogoś, kto profesjonalnie ogarnia problem wydruki i profili barwnych. Żeby rzeczywiście było WYSIWYG (stare przechwałka producentów oprogramowania - What You See Is What You Get). Kalendarz bardziej mi się podobał on-line :-). I, Panowie, wspaniała robota, ale zawsze może być lepiej :-).
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki za poruszenie tematu.

Powiem tak - nie jesteśmy profesjonalistami dezajnu. Każdy kalendarz opracowywany jest indywidualnie z materiałów otrzymanych od użytkowników (Was), czasami w drodze elekcji na forum, czasami w drodze decyzji administracyjnej, jeśli jest jakiś konkretny, fajny temat (jak np. wyprawa do Amazonii).
Robimy to w wolnym czasie i dla forumowiczów tylko. Nie marzy nam się bycie eksluziw i opanowanie rynku zajętego przez Pirelli Wink Pewnie niejedno można by w dizajnie kalendarza zmienić - jako autor dizajnu dotychczasowych kalendarzy przyznam, że korzystamy z ustalonego "wieloletnią już tradycją" wzorca, modernizując tylko to i owo, aby był inny od poprzednich. Układ kart dziennych był wiele razy poddawany krytyce i zawsze stawało na obecnym kształcie Wink

Jeśli wśród Was jest osoba, która ma ochotę się tym pobawić w tym roku, to czemu nie - zapraszamy do współpracy. Formuła na rok 2021 jest otwarta i póki co nie mamy jeszcze ustalonego pomysłu... Może gołe rybska były by tu odskocznią? Wink Tylko z której strony te "cycki" pokazywać...Mysl Pamiętajmy też o tym, że kalendarz oglądają też dzieci!
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kalendarz może być użytkowy ale fakt, raz na jakiś czas mógłby mieć formę bardziej dekoracyjną i powodować opad szczęki. Taki kalendarz mógł by wisieć na ścianie dłużej niż rok kalendarzowy ale... 

Większość zdjęć robionych przez forumowiczów nie nadaje się do profesjonalnego druku, oczywiście znalazły by się pojedyncze osoby, które takie zdjęcia zrobią ale to za mało, kalendarz będzie trochę monotonny ukazując ryby np. tylko dwóch osób.

Rozwiązaniem było by znalezienie osoby, która czuje się na siłach i pojedzie do kilku osób w kraju i zrobi takie zdjęcia ale...

kto za to zapłaci, kto to ogarnie czasowo ? to jest bardzo trudny temat moim zdaniem i mało realny do ogarnięcia.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jeden fotograf, ryby różnych forumowiczów to świetny pomysł, ale nie przy aktualnej popapranej sytuacji. Na pewno do zapamiętania na przyszłość. Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Darz bór, 

Mam rozwiązanie pewnych kwestii podjętych przez wypowiadających się.
1. Gołe ryby były tylko porównaniem do artystycznej golizny w kalendarzach Pirelli, wiadomix. Sam mam dziecko, na cycki ma jeszcze czas. Chodzi mi o to, że piękno ciała kobiety nie musi być wulgarne. Geophagus na czarnym tle tego forum jest przykładem zdjęć, które widzę w edycji 2021. 
2. Ja znam się na dizajnie, od końca 2017r. zaprojektowałem kilka biotopów, lepszych i gorszych. Ostatni mnie osobiście wdeptuje w ziemię, następny bedzie obłędny. Widzicie o co cho? Jak ktoś ma "oko", poczucie estetyki i widzi piękno w szarych pielęgnicach to ogarnie. Trust me, I'm an engineer Big Grin.
3. Mam lustrzankę canona z dobrym obiektywem. Zawodowo jeżdżę po całej Polsce do klientów. Nie raz ustawiałem swoje delegacje pod odbiór ryb spod Wawy czy ze Śląska. Mogę dojechać wszędzie, taka branża. Z chęcią obejrzę akwaria kolegów i zrobię dobre foty. Wartością dodaną jest jeden fotograf i jego oko, koncept na fotę, styl.
4. Exclusive - może złego slowa użyłem. Nie chodzi o rzecz nieosiągalną dla zwykłego człowieka, tylko o piękny, stylowy kalendarz, który będzie małym dziełem sztuki.

Reasumując - jestem gotów się zaangażować, zaprojektować i zrobić dobre foty do kalendarza. Mamy podstawę. Na składzie i druku się nie znam, nudne to, nie ogarniam, nie chcę tego robić - kto się zna, lubi i pomoże?

Temat żyje, dobrze. Sporo z Was tego chce i mówi o tym. Część ma obawy, ale rozwieję je. Problemy są do  rozwiązania, wszyscy to robimy na co dzień. 

Jeśli ktoś ma parcie, żeby to on zaprojektował nowy kalendarz lub chce robić zdjęcia to ok, ale w 2022, zgoda?
Świeża krew, wiecie, potrzebna dla zdrowia gatunku.

Czekam na dalsze pomysły, uwagi i proszę Adminów o ankietę na temat przewodni. Ja bym widział Apisto, mam harem 2+4 A. uaupesi, na czerwiec jak znalazł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
beertoper - trzeba było tak od razu, że chcesz, możesz i masz jak się tym zająć Smile 
Teraz żałuję, że chwilowo zbiorniki suche bez ryboli ale w ostateczności mogę sam do nich wejść i robić za model do fotografowania Wink

A tak poważnie to jeżeli faktycznie temat pyknie i jesteś w stanie się tym zająć to chyba temat do poważnego przedyskutowania z osobami z teamu.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Już dyskutujemy! Dajcie nam chwile Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości