• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: kalendarz 2021 - konstruktywna krytyka

#21
Dziękuję za kubeł zimnej wody na mój rozpalony złymi emocjami łeb. 
Dwa zimne piwka wczoraj też pomogły. Obiecuję nigdy więcej nie mówić nieładnie na szefa, obiecuję nie uprawiać ekshibicjonizmu emocjonalnego na tym forum, obiecuję zajmować się rybami zamiast rakami Wink.

Najchętniej wolałbym, aby mój poprzedni post zniknął z tego wątku, ale niesmak i tak pozostanie, więc wybaczcie, marne to było.

Wytłumaczę tylko dlaczego lekko zwątpiłem. Wiem doskonale, że dobra fota to 1% talentu i 99% pracy.
Potrzeba:
- czasu fotografa i akwarysty, 15 min. to sukces, najczęściej 1-2 godz.
- odpowiedniego światła zewnętrznego (nie zawsze można zrobić fotę w porze dnia gwarantującej brak odbić od okien itd.)
- odpowiedniego światła w baniaku (lampę błyskową mam, ale wiecie sami jakie efekty czasem)
- ryba tez musi chcieć (pora dnia, pora tarła itd.)
Zrobienie dobrej sesji w 12 miejscach w Polsce to wyzwanie, dlatego zwątpiłem i zaproponowałem Wro i okolice, ale macie rację - to bez sensu.

Przemyślałem moje możliwości i podtrzymuję  możliwość dojechania w każde miejsce Polski i zrobienie zdjęć do kalendarza na 2021.

Zrobię w najbliższym czasie parę fot i prześlę próbki możliwości na forum - zdecydujecie czy chcecie takiego fotografa czy nie.
Jeśli zdecydujecie, że tak - zdecydujcie o temacie, ja się dostosuję.

Chyba będzie lepiej jak przestanę tylko pisać i zawracać Wam głowę. Biorę się do roboty, jeden obraz wart więcej niż 1000 słów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Beertroper duuuży plus za to, że nie strzeliłeś focha po krytyce Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(29-03-2020, 08:18 AM)Goran napisał(a): Beertroper duuuży plus za to, że nie strzeliłeś focha po krytyce Smile
Od grania Fochmanna jest moja żona, wirtuoz Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(29-03-2020, 07:34 AM)beertoper napisał(a): Przemyślałem moje możliwości i podtrzymuję  możliwość dojechania w każde miejsce Polski i zrobienie zdjęć do kalendarza na 2021.

Zrobię w najbliższym czasie parę fot i prześlę próbki możliwości na forum - zdecydujecie czy chcecie takiego fotografa czy nie.
Jeśli zdecydujecie, że tak - zdecydujcie o temacie, ja się dostosuję.
Z niecierpliwością czekam na próbkę Twoich umiejętności, zanim zaproszę Cię na sesję Wink Jak na razie nie byłeś zbyt aktywny w wątkach o prezentacji ryb, na forum nie wstawiłeś ani jednej foty. Wybacz, że wątpię i nie wierze w ludzi, ale ja taki niewierny Tomasz jestem Big Grin uwierzę jak zobaczę. Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Podjąłem już kiedyś próbę fotografowania ryb w cudzych akwariach i muszę przyznać, że nie jest to takie proste. Może jeszcze raz do Mpaw'a wproszę pod pretekstem kupienia jakiś apisciakówSmile


We własnych zbiornikach miałem wypracowaną metodę, ustawienia sprzętu, ogarnięte światło itp. Na miejscu trzeba szybko się dostosować i albo mamy pokaźny arsenał sprzętu albo szyjemySmile
Cała sesja trwała pewnie 2-2,5 godziny razem z oglądaniem, gadaniem, przestawianiem itp. Z tego do netu nadało się kilkanaście zdjęć  

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6552 a do druku jedno/dwa.
Do tego dochodzi kwestia jakie zdjęcia chcemy mieć. Jak dobrze naświetlony, ostry portrecik to jest to wykonalne. Jak ciekawe zachowania, jakieś niebanalne ujęcie to tak jak napisał Galimedes, niewykonalne z doskoku. Ryb nie zaprogramujemy. 
 
Aby nie było, że mi się idea nie podoba. Wręcz przeciwnie. Przestrzegam jednak przed hura optymizmem w temacie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Witam,

JA odświeżę temat .

Czy coś wiadomo o kalendarzu ? Bedzie robiony na 2021 ?!
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Niestety w 2021 roku kalendarza Cichlidae nie będzie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Lipa Sad
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
W tym roku więcej ca Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(17-11-2020, 11:11 AM)piotrK napisał(a): Niestety w 2021 roku kalendarza Cichlidae nie będzie.

Smuteczek Zalamka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości