• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: podstawka pod zbiornik

#1
Witam.

Dostałem od znajomego zbiornik 160 litrów (klasyczne 100x40x40). Jest to szkło od Juwel'a. Zbiornik posiada plastikową ramkę podstawkę na której on stoi. Akwarium klejone jest w taki sposób, że ściany boczne klejone są na szybie która jest dnem zbiornika tzn. "stoją" na niej.
W związku z tym, że chcę przeprowadzić moje księżniczki do nowego zbiornika mam pytanie: czy pozostawić tą ramkę czy postawić zbiornik bezpośrednio na stoliku (oczywiście stosując matę pomiędzy)? Pytanie jest zasadne gdyż oczywiście w tym biotopie zastosuję gruzowisko z kamieni które trochę waży a w przypadku tej ramki dolna szyba opiera się tylko na jej obwodzie. Obecny zbiornik stoi całą powierzchnią dna na stoliku.
Co myślicie na ten temat? Niby podstawka jest ori ale znając trochę podstawy fizyki mam wątpliwości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Miałem kiedyś 200L Juwela z taką czarną ramką góra i dół. Były przyklejone i nie szło tego zdjąć Tongue 
Jak ramka ma luz 2-3mm i swobodnie można ją zdjąć to ją wywal, bo pewnie pełni rolę dekoracji. Jak jest ciasno dopasowana do obwody akwarium to chyba lepiej zostawić - myślę że może w jakiś sposób trzymać szyby dołem, żeby się nie rozjechały.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A nie idzie tej przestrzeni czymś wypełnić np. silikonem? jak zrobisz kilka placków silikonu i postawisz zbiornik tak żeby nadmiar placka się ładnie rozpłaszczył pod dnem to powinno wystarczyć jako podpora dna.
Jak nie chcesz aby się przykleiło do blatu to wystarczy jakiś karton, folię pod to dać.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Podkład pod panele i sprawa załatwiona
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Chciałem to samo napisać co barttsw po co kombinować jak podłoży się podkład pod panele lub grubszą gąbkę i jest problem z głowy.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(20-03-2020, 14:26 PM)-KUBA- napisał(a): Chciałem to samo napisać co barttsw po co kombinować jak podłoży się podkład pod panele lub grubszą gąbkę i jest problem z głowy.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Gąbka nie bo ciągnie wodę
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki za zainteresowanie tematem. Oczywiście podkład pod panele zastosuję, podobnie jak w innych moich zbiornikach. Chodziło mi jedynie o konsultację szanownych kolegów. W końcu Juwel chyba nie wziął pod uwagę, że ktoś może w ich zbiorniku zakładać Malawi lub TanganikęBig Grin.
Temat uważam za zamknięty i dzięki za sugestie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A na niemieckiej stronie tej firmy jest napisane, żeby nie dawac żadnych podkładek pod takie akwarium. Też mnie to dziwi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zbiornik ustawiony i zalany. Wywaliłem tą ramkę spod akwa i tradycyjnie dwie warstwy podkłady pod panele i zbiornik na stolik.
Też sprawdziłem na niemieckiej stronie ale jakoś 30kg kamieni leżących na szkle które jest oparte na swoim obwodzie jakoś do mnie nie przemawia więc zastosowałem tradycyjne rozwiązanie znane z forum i z praktyki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(20-03-2020, 01:31 AM)chemikx3 napisał(a): Witam.

.....Zbiornik posiada plastikową ramkę podstawkę na której on stoi. Akwarium klejone jest w taki sposób, że ściany boczne klejone są na szybie która jest dnem zbiornika tzn. "stoją" na niej. ....

I co zalany już zbiornik? A ta ramka nie była po to aby trzymać boczne szyby?
Czy jak boczne szyby stoją na szybie dna to czy ciśnienie nie będzie działać siłą ścinającą na połączenie klejone? czy ta ramka nie była po to by boki trzymać?
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości