• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: fx6

#1
Witam,

czy ktoś posiada filtr fx6? Moje pytanie dotyczy cyklicznego odpowietrzania się tego urządzenia. Mam taki egzemplarz który podczas tego procesu, co 24h, wytwarza mega duże bąble powietrza. Czy jest to normalne, czy akurat mój filtr łapie gdzieś powietrze. Najbardziej uciążliwe jest to w nocy orazpto, że ryby reagują na to bardzo nerwowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
U mnie było to samo. Wynikało to z tego, że miejsce łączenia węża zasysającego z rurką plastikową (taka gumowa obejma) była nad wodą i filtr zasysał tamtędy lewe powietrze. Po obniżeniu zasysu i tego gumowego elementu poniżej linii wody problem ustał i w filtrze nie gromadzi się już taka ilość powietrza
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sprawdziłem wszystko, zarówno element gumowy łączący część zasysając i wyprowadzającą wodę znajdują się pod wodą. Martwi mnie też dość głośna praca urządzenia. Mam Aquaela Ultramax 2000, w zamkniętej szafce jest to urządzenie zupełnie niesłyszalne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Gdzieś łapie ci lewe  powietrze. 
Posprawdzaj wszystkie łączenia, uszczelki + zawór do spuszczania wody. 

 Jeśli się nie odpowietrza się za jednym razem - spróbuj włączyć i wyłączyć kilkukrotnie. 
Jeśli uda się i ucichnie - zobacz czy po 24h nie ma świeżego powietrza. 

Głośna praca wynika albo z zapowietrzenia , albo brudu - innej przyczyny nie spotkałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Filtr jest stosunkowo nowy (kilka dni), więc czynnik zabrudzenia na wstępnie odrzucam. Włączyłem i wyłączyłem filtr kilka razy, trochę powietrza usunęło się. Odpływ wody dokręciłem. Poczekam do jutra i zrewiduje jak się filtr zachowa się po dobie pracy, kiedy samoczynnie wyłączy się w celu odpowietrzenia. Podejrzewam, że na głośność pracy ma wpływ dotarcie się wirnika itp...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Faktycznie, dokręcenie gumowego elementu ze spustu wody w dolnej części filtra pomogło. Filtr po wyłączeniu przestaje wypuszczać bąble z rurki wypływowej. Jeżeli chodzi o głośność pracy, jest on jednak głośniejszy od Aquaela ultramax 2000. TPodejrzewam, że to też jest kwestia ucha... Dziękuje za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie to nie kwestia ucha . 
FX swoje buczy - ale przepływu ma 2 razy tyle co ulramax
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
wg mnie Aquael niby ma mieć przepływ 2000l/h, uważam, ze jego przepływ jest sporo poniżej 1000l/h. Jako filtr biologiczny w moim zbiorniku zdaje egzamin. Fx6 zainstalowałem jako filtr mechaniczny. Mam sporo odchodów P. Nigrolineatus. Jednak zbrojnik więcej produkuje niż filtr jest w stanie zebrać :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Producenci filtrów podają przepływ samej pompy, jeśli się nie mylę to Tertra ma podane dwie wartości 1200 i 800 litrów na godzinę. Pierwsza wartość to wydajność pompy a drugą to wartość to wydajność fitra. Z tego można wywnioskować że wydajność naszych filtrów to około 66% podanej wartości przez producenta.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
FX 6 pompa 3500l/h
2,500 filtr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości