• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: automatyczna dolewka

#1
Cześć,
udało mi się doprowadzić wodę pod akwarium, w związku z tym chciałbym zrobić automatyczną dolewkę do sumpa. Doprowadzona woda jest zimna, prosto ze studni. Obecnie dolewam na dobę około 7 litrów wody, więc taka ilość o temp 8 stC nie powinna zaszkodzić całemu litrażowi (koło 1500l). Chciałbym dolewkę zrobić z filtra RO, mam możliwość wyprowadzić odpływ z membrany do kanalizacji.
Pomożecie mi to ogarnąć, na chwile obecną wystaje rurka pp, głowny zawór do tej wody jest w kotłowni, póki co oczywiście zakręcony Smile
Ja wymyśliłem to tak:
1) https://www.sklep.aqua-trend.pl/automaty...p-100.html
2) elektrozawór montuje na wężyku od filtra RO i potem bezpośrednio do sumpa.
Czyli zasada działania jest taka, że dolewka otwiera zawór, hydrofor zaczyna pompować wodę i zaczyna się produkcja wody RO która "wkapuje" bezpośrednio du sumpa ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie ta popatrz na sw
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Przemyślałem i jednak zrobię na tym ustrojstwie co mam obecnie do filtracji wody z kranu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie musi być wodą ro Smile tu chodzi o automatykę
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Elektrozawory dedykowane są do filtrów ro
https://www.sklep.aqua-trend.pl/elektroz...p-864.html
Wolałbym uzupełniać wodą RO, tylko boje się że jak nie będę podmieniał wody np miesiąc czy dwa (bo nie będzie konieczności - testy) to zaszkodzę rybom spadkiem twardości i pH
To jak można skompletować zestaw skoro wyjście z obecnego system prefiltracji wody mam na 3/4 cala ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To chodzi o to by elektrozawory nie zszedł kamieniem tylko tu masz obawy
Zawsze możesz postawić baniak 100l i doleka plus pompa dla mnie to.i wiele lepsze rozwiązanie
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mam podobny dylemat... przy stałej podmiance jest problem podczas zaniku prądu- nadmiar wody z komina i akwa spłynie do kanalizy, a po pojawieniu się zasilania braknie wody dla pompy. Niewiem czy nie prościej było by po prostu wywiercić dziurę w bocznej szybie akwa na wysokości odpowiadającej ilości wody jaką chcemy spuścić przy podmiance. Montujemy przelew, zawór i woda ląduje w kanalizacji, a uzupełniamy ją wodą z kranu po przepuszczeniu przez filtr węglowy. Pytanie tylko czy taka dziura w tylnej/bocznej szybie na 3/4 wysokości akwa nie oslabi jej? Dziura pod przelot 32mm może spowodować pęknięcie tylnej szyby pod naporem wody? Akwa ok. 1000l.
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(15-03-2020, 14:11 PM)darkdivinity napisał(a): Wolałbym uzupełniać wodą RO, tylko boje się że jak nie będę podmieniał wody np miesiąc czy dwa (bo nie będzie konieczności - testy) to zaszkodzę rybom spadkiem twardości i pH

Nie masz się czego obawiać. Kiedy woda odparowuje rośnie twardość, więc robiąc dolewkę na RO będziesz równoważył ten proces. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie po to mam wode doprowadzoną żeby stawiać drugi baniak.
Ruki czyli swobodnie mogę robić automatyczną dolewkę na filtrze RO?
To która dolewkę w końcu wybrać bo już zgłupłem....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Sw są nie zawodna id dobrych 10 lat zero reklamacji itp
Z Milestone miałem problemy lubią przelewać i czujnik nie wysyła sygnału niby to poprawili Ale jakoś mi dalej do nich
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości