• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania / cryptoheros mogą się krzyzowac?

#1
Witam jak w temacie nurtuje mnie pytanie Amatitlania / cryptoheros mogą się krzyzowac?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mogą, zresztą wiele centralsów krzyżuje się nawet z pielęgnicami z innych rodzajów.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(06-03-2020, 22:39 PM)Papja napisał(a): Mogą, zresztą wiele centralsów krzyżuje się nawet z pielęgnicami z innych rodzajów.

Hmmm no to mam mały problemBig Grin bo chciałem połączyć właśnie te 2 rodziny Big Grin Ale cóż nie da Cię to się nie da muszę co innego wymyślić
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wiesz, hybrydyzacja to nie problem w wypadku gdy mają osobniki swojego gatunku do wyboru, w większości wypadków. Generalnie pierwsze pokolenie hybryd nie jest trudne do identyfikacji- będą wyglądały jak miszungi ryby X z rybą Y, to kolejne pokolenia sprawiają problem bo mogą wyglądać niemal identycznie jak jeden z gatunków rodzicielskich. W dużym akwarium możesz połączyć spokojnie różne Amatitlania czy Cryptoheros ze sobą(no dobra, może oprócz ekstremów typu nanolutea i altoflava, gdzie są one niemal identyczne). Po prostu nie odsprzedawaj narybku jak nie jesteś pewny po jakiej parze jest Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Patryk dni 200x80 więc wiesz nie małe A chce połączyć spirulisy z hrp
Do tego będą rocio I meeki
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja miałem razem nano z myrnae, nano z hrp, nano z sajica i teraz nano z spilurusami i zero krzyżowek.
Jak będą w parach to raczej powinno być Ok :-)
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Domyśliłem się, że do tego akwarium idą, dlatego mówię, że raczej będzie git Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki chłopaki teraz nie mam skrupułówSmile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(06-03-2020, 22:58 PM)Papja napisał(a): Wiesz, hybrydyzacja to nie problem w wypadku gdy mają osobniki swojego gatunku do wyboru, w większości wypadków. Generalnie pierwsze pokolenie hybryd nie jest trudne do identyfikacji- będą wyglądały jak miszungi ryby X z rybą Y, to kolejne pokolenia sprawiają problem bo mogą wyglądać niemal identycznie jak jeden z gatunków rodzicielskich. W dużym akwarium możesz połączyć spokojnie różne Amatitlania czy Cryptoheros ze sobą(no dobra, może oprócz ekstremów typu nanolutea i altoflava, gdzie są one niemal identyczne). Po prostu nie odsprzedawaj narybku jak nie jesteś pewny po jakiej parze jest Wink.

Dla mnie właśnie altoflava wygląda jak krzyżówka nanolutea z myrnae:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości