• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240L Azja

#1
Kolejny już 3-ci zbiornik. Tym razem w salonie i dlatego musi być CW oraz rośliny.
Udało mi się zdziałać coś takiego.
Wymiary 120x40x50h. Przód OptiWhite.
Oświetlenie Lampa na zamówienie z modułami LED, dł. 90 cm, 67 wat, 5760 lm.
32 moduły białe, 16 czerwonych i 8 niebieskich.
Automatyczne rozjasnianie godz. 08:00, automatyczne ściemnianie 22:00, od 22 do 23 oświetlenie nocne.
Filtr: Filtr JUWEL 600l/h Bioflow
Flora: głównie kryptocoryny ale są też anubiasy.
Fauna planowana (na razie akwa dojrzewa): Trichogaster trichopterus, Trichopsis vittata, Desmopuntius pentazona


   

   

oświetlenie nocne
   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bedzie cieszyc oko. Do skrzeczykow moze warto zagracic bardziej? To bestie sa. 

A nie myslales o mozaikowych zamiast dwuplamych? Rodzinie moze sie bardziej beda podobaly. Z dwuplamych widzialem ostatnio u mnie w Warszawie ladne dwuplame podobne do dzikiej formy w Wietnamu z takim zoltym obrzezem pletwy brzusznej. Moge sprawdzic, czy sa jeszcze.

Btw z tydzien temu oddalem swoje T.Vitatta do sklepu, a szukalem dobrych rakSad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki
No wiem że bestie. Zobaczę jak będzie i wtedy może zagracę jeszcze.
Widziałem Twoje ogłoszenie i nawet myślałem o nich ale ja już mam swoje ryby, które czekają w 60 litrach. Na razie mam jednego samca i kilka młodych, samica niestety została pokonana (za mały litraż jednak i samiec zamęczył).
Mozaikowe już kiedyś miałem i teraz chciałem mieć właśnie te. Miałem je kiedyś za dzieciaka i tak wróciło. Te ryby 1+2 oraz ok. 3 młodych też już mam w innym tymczasowym akwarium.
Także obsada kompletna tylko czeka aż akwa dojrzeje.
Nie chce też przerabiać tego zbiornika, ale jakbyś był w tym zoologu to zrób zdjęcie, albo podaj adres sklepu, czasami przejeżdżam przez Warszawę ale głównie wstępuje do Discuss zoo na Radzyminskiej.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam, ładniutkie akwarium ..Smile nawet bez ziemków Smile

Gurami dwuplame - czekam tylko jak będę miał wolny zbiornik na nowym regale i na pewno będę miał te ryby.. Wyrośnięte samce formy dzikiej w okresie tarła to według mnie jedne z najpiękniejszych ryb.  Może dochodzi tu też , tak jak u Slomy, nostalgia do czasów dzieciństwa  Smile Do dzisiaj pamiętam jak obserwowałem je podczas tarła . trzymałem je w 60 L .... A teraz mógłbym zapewnić im lepszy pokarm, lepszą wodę i więcej przestrzeni - to co mogło by z nich wyrosnąć ..  Kiedyś w Glaser Aqua widziałem dzikusy  - warto poszukać formy dzikiej...
Powodzenia z Azją  jedynym słusznym kierunkiem po za ziemkami Smile Smile Zartuje ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(06-03-2020, 14:54 PM)galimedes napisał(a): Kiedyś w Glaser Aqua widziałem dzikusy  - warto poszukać formy dzikiej...

Dla mnie dzika forma z Wietnamu, to bajka.. ponizej zdjęcie poglądowe z ksiażki...

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Niestety juz w sklepie obok mnie nie ma podobnych do formy dzikiej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki koledzy. Będę się starał aby rybki miały dobrze. Chyba mam formę podobnej do dzikiej, trochę ma tej żółtej barwy. Za niedługo wstawię fotki to ocenicie.
A jedno tylko uprzedzę że mam wersję barwną marmurkową, nie takie typowe z widocznymi dwoma plamami. Nazwa ta sama Trichogaster trichopterus.
Trochę się martwię bo skubią rośliny, raczej te nagnite fragmenty ale nie wiem czy same nie odgryzają.

Mnie urzekły takie (zdjęcie z netu). Odmiana Trichogaster pectoralis (Regan, 1910) pot. Gurami syjamski (Snakeskin gourami)


.jpeg   images.jpeg (Rozmiar: 7.29 KB / Pobrań: 381)
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie za mocne te oświetlenie?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie ma tego złego...
Dobrze, że jeszcze nie byłem u Ciebie oficjalnie bo zanim zajadę to będzie więcej do oglądania Wink

Dla mnie zarówno mozajki jak i dwie plamy to powrót do przeszłości. Mam nadzieję, że jak minie koronka to w końcu podjadę do Ciebie.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zapraszam. Wówczas zrobimy wielkiego grilla i zatopimy marzannę tzn. koronawirusaHaha

@Kierowca...Wiesz że czasem aparaciki fałszują jasność, normalnie nie jest za jasno tylko na foto tak wyszło. Zależy od pory dnia.
Dziś fotkę zrobiłem wieczorem i efekt taki?

   

U mnie takie sklepowe pływają

   

   

   

Małe zawadiaki rosną

   

   

No i nie wiedziałem że tak bardzo spodobają mi się te brzanki.

   

   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości