• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amazonka

#21
(13-03-2020, 17:07 PM)lilek napisał(a):
(13-03-2020, 14:21 PM)Sloma napisał(a): Naprawdę fajny aranż. Fazi_poz może być zazdrosny;-)
Fajna też cześć nadwodna, paproć się trzyma? w czym rośnie?
Masz jakieś fotki z zakładania aranżacji?
To było akwarium cinek1916 https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8653
Trafiło do mnie po WDA w zeszłym roku, a ja je przerobiłem po swojemu. Paproć jest od niedawna, zrobiłem koszyczek z sznurków konopnych, których końce są w wodzie na razie się trzyma. Poprzednia miała korzenie zanurzone w wodzi i padła.


WDA 2019r.

zdjęcie ze strony wawarium.pl (nie chcę, żeby ktoś mnie o plagiat posądził)
A propo roślin doniczkowych- zanim je zanurzysz przytnij korzenie o 1/3, i większość liści, następnie przytwierdź roślinę na jakimś elemencie tak, żeby korzenie zanurzyły się na 1-2 cm. Roślina się zaadaptuje. Czasem adaptacja osiąga moment wydawałoby się krytyczny, gdzie gnije część korzeni i liście,  ale trzeba ją zostawić w spokoju i dać działać przyrodzie. Możesz rośliny mocować na kawałku gąbki.  Ja mam mech na tylnych wzmocnieniach akwarium i rośnie tak od ponad roku. Dosadzam tam tez różne roślinki polne...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(03-04-2020, 12:37 PM)Darek napisał(a):
(13-03-2020, 17:07 PM)lilek napisał(a):
(13-03-2020, 14:21 PM)Sloma napisał(a): Naprawdę fajny aranż. Fazi_poz może być zazdrosny;-)
Fajna też cześć nadwodna, paproć się trzyma? w czym rośnie?
Masz jakieś fotki z zakładania aranżacji?
To było akwarium cinek1916 https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8653
Trafiło do mnie po WDA w zeszłym roku, a ja je przerobiłem po swojemu. Paproć jest od niedawna, zrobiłem koszyczek z sznurków konopnych, których końce są w wodzie na razie się trzyma. Poprzednia miała korzenie zanurzone w wodzi i padła.



WDA 2019r.

zdjęcie ze strony wawarium.pl (nie chcę, żeby ktoś mnie o plagiat posądził)
A propo roślin doniczkowych- zanim je zanurzysz przytnij korzenie o 1/3, i większość liści, następnie przytwierdź roślinę na jakimś elemencie tak, żeby korzenie zanurzyły się na 1-2 cm. Roślina się zaadaptuje. Czasem adaptacja osiąga moment wydawałoby się krytyczny, gdzie gnije część korzeni i liście,  ale trzeba ją zostawić w spokoju i dać działać przyrodzie. Możesz rośliny mocować na kawałku gąbki.  Ja mam mech na tylnych wzmocnieniach akwarium i rośnie tak od ponad roku. Dosadzam tam tez różne roślinki polne...
Dzięki za wskazówki, spróbuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Poproszę o aktualizację:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Cudnie:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Swietny zbiornik !
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Z telefonu
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Piękna dżungla Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Jest dziko - ryby na bank zachwycone, ale czuję Twój ból jak patrzysz na foty, bo żaden aparat nigdy nie ogarnie takich niuansów świetlnych Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(24-03-2021, 13:00 PM)fazi_poz napisał(a): Jest dziko - ryby na bank zachwycone, ale czuję Twój ból jak patrzysz na foty, bo żaden aparat nigdy nie ogarnie takich niuansów świetlnych Big Grin

Oj tak. Wiesz coś o tymWink. Dodatkowe doświetlenie zbiornika pewnie by trochę poprawiło zdjęcie, ale coraz większy brak czasu i sił. Chciało by się przejść na zawodowstwoSmile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości