Odpowiedz 
Czy Kiryski można przesyłać/ytansportować workach Kordon?
05-03-2020, 20:13 PM
RE: Czy Kiryski można przesyłać/ytansportować workach Kordon?
Chciał bym to zobaczyć jak paradujesz w ociplanej plandece po mieście Haha

112 l Pelvicachromis Taeniatus Nigeria Red 1+1  + towarzyszące
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2020, 19:50 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2020 19:52 PM przez teo.)
Wracając do tematu. 
Kiryski mają zdolność uwalniania toksyn podczas stresu wywołanego np. odłowem, transportem czy atakiem drapieżnika. Ich zjadliwość zależy od gatunku. W worku gdzie jest mało wody kiryski trują się swoimi toksynami. Granulki węgla aktywowango mają ten proces ograniczyć, przy czym w jednym worku powinna być niewielka liczba rybek. Najlepiej gdy woda podczas transportu jest wymieniana. A w jakim worku czy pojemniku się to odbywa jest obojętne. Kirysek Serby jest pod tym względem modelowy.
07-03-2020, 01:08 AM
(06-03-2020 19:50 PM)teo napisał(a):  Wracając do tematu. 
Kiryski mają zdolność uwalniania toksyn podczas stresu wywołanego np. odłowem, transportem czy atakiem drapieżnika. Ich zjadliwość zależy od gatunku. W worku gdzie jest mało wody kiryski trują się swoimi toksynami. Granulki węgla aktywowango mają ten proces ograniczyć, przy czym w jednym worku powinna być niewielka liczba rybek. Najlepiej gdy woda podczas transportu jest wymieniana. A w jakim worku czy pojemniku się to odbywa jest obojętne. Kirysek Serby jest pod tym względem modelowy.
Dzięki, cenna uwaga. A ile tych granulek powinno być na worek? Tak na pół litra wody? Rozważałem transport jakiś 6/6 niedużych Kirysków Pomarańczowych Wenezuelańskich (tak do 2 cm sztuka).
07-03-2020, 09:38 AM
Ja również wspominałem na początku wątku o umieszczeniu w workach do transportu węgla. Do woreczka można dać około 5- 10 ziarenek wegla.
07-03-2020, 10:15 AM
(07-03-2020 09:38 AM)schmeichel napisał(a):  Ja również wspominałem na początku wątku o umieszczeniu w workach do transportu węgla. Do woreczka można dać około 5- 10 ziarenek wegla.
dziękiWink
07-03-2020, 11:35 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2020 12:34 PM przez Goran.)
Ostatnio kupowałem kirysy i w sklepie powiedzieli mi , że nie powinno się do worków dobijać tlenu żeby nad taflą nie było duże cisnienie

07-03-2020, 12:11 PM
(07-03-2020 11:35 AM)Goran napisał(a):  Ostatnio kupowałem kirysy i w sklepie powiedzieli mi , że nie powinno się do worków odbijać tlenu żeby nad taflą było duże cisnienie
Jako laik zapytam: co to znaczy "odbijac tlenu"? Pompować tlenu dodatkowo rozumiem? To wtedy ciśnienie jest mniejsze? Nie odwrotnie?
07-03-2020, 12:33 PM
Miało być dobijac czyli pompowac. ... i żeby nad tafla nie było większe 
Autopoprawki wrrrrrrr

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe