Odpowiedz 
Nandopsis tetracanthus
28-07-2021, 21:15 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2021 21:21 PM przez HOLSON.)
RE: Nandopsis tetracanthus
Witam

Chciałbym opisać dość nietypową sytuację.
W moim ogólnym-największym zbiorniku pływają miedzy innymi P.motaguensis w układzie 2samice i 1 samiec. Ryby się non stop wycierają a co za tym idzie w akwa ambaras, aby uspokoić nieco sytuację wyciągnąłem kamień z ikrą z dużego zbiornika coś mnie tkneło żeby przełożyć go do jednego z dwóch pozostałych zbiorników do haitiensis lub tetracanthus padło na kubańskie.

Kubańskie są obecnie na etapie wychowywania dość świeżego narybku, wkładając kamień liczyłem raczej na to, że samiec zje cała ikrę tymczasem samica "adoptowała" jajeczkaO maj gat - wachluje, opiekuje się jak swoimi. Spotkałem się niejednokrotnie z tym, że młode par odbywjacych tarło obok się mieszają, podrzucałem również młode, wiem, że adopcja w świecie pielegnic to nic nadzyczajnego ale nie myślałem, że dotyczy to ikry...Bezradny

Poczekamy zobaczymy co z tego będzie Haha
Ktoś miał taki przypadek juz?

[Obrazek: baneria.jpg]
-Mesoheros festae
-Nandopsis haitiensis 
-Nandopsis tetracanthus
-Parachromis motaguensis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2021, 22:02 PM
Ja nigdy nie eksperymentowałem z jajeczkamiBig Grin, ale o takim też nigdy nie słyszałem. Ostatnio mamy tu ciekawe przypadki w CA.

660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
29-07-2021, 20:02 PM
U mnie kiedyś wytarły się dwie pary nourisatów jednocześnie i dominująca para przejęła wszystko ale było to na etapie larw - "porwały" larwy i przeniosły do siebie. Innym razem ta sama para przejęła młode spilurów i opiekowała się nimi nawet jak już było widać różnicę w wyglądzie i wielkości Smile

Mój wzór na dobór wielkości ryb do akwarium:
długość akwarium / 20 = długość dorosłej ryby
To na prawdę dopiero wtedy dobrze wygląda Smile
29-07-2021, 20:54 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2021 20:58 PM przez HOLSON.)
Dzień - 2-

Samica dalej opiekuje się ikrą "wyeliminowała" białe jajeczka, wczoraj wieczorem odpychała samca od kamienia dzis już go toleruje. Samiec poczerniał zupełnie jakby odbywał własne tarło Wysmiewacz

(29-07-2021 20:02 PM)filas napisał(a):  U mnie kiedyś wytarły się dwie pary nourisatów jednocześnie i dominująca para przejęła wszystko ale było to na etapie larw - "porwały" larwy i przeniosły do siebie. Innym razem ta sama para przejęła młode spilurów i opiekowała się nimi nawet jak już było widać różnicę w wyglądzie i wielkości Smile

Jak widać pielęgnice konkurują nie tylko o rewir czy samice ale również o potomstwo Cool

(28-07-2021 22:02 PM)sensej napisał(a):  Ja nigdy nie eksperymentowałem z jajeczkamiBig Grin, ale o takim też nigdy nie słyszałem. Ostatnio mamy tu ciekawe przypadki w CA.

Przynajmniej jest jakiś ruch w branży Muza

[Obrazek: baneria.jpg]
-Mesoheros festae
-Nandopsis haitiensis 
-Nandopsis tetracanthus
-Parachromis motaguensis
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe