• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l] Urugwaj

#1
Kolejne akwarium z Subtropików Ameryki
1. Litraż i wymiary akwarium - stara 375tka z wątku https://cichlidae.pl/thread-6285.html
2. Oświetlenie: świetlówka i led.
3. Filtracja: kubeł Tetra1200
4. Inny sprzęt: grzałka
5. Parametry wody: kran/RO
6. Użyte dekoracje: na razie kamienie, w planie jeszcze kilka prostych gałęzi. Nie byłem zadowolony z tego aranżu. Na szczęście gymno zaczęły go poprawiać i teraz wygląda trochę lepiej.
7. Obsada akwarium: młode Cichlasoma dimerus, Gymnogeophagus mekinos od @galimedes oraz Hyphessobrycon anistisi
8. Rośliny: rogatek, który dobrze przezimował i puszcza świeże pędy, żabienice amazońskie przetrwały spadki temperatury i również zaczynają puszczać liście.
9. Akwarium zostało zalane w lecie 2023. Mieszkało w nim stado cichlasom po odłowieniu z 600teki, tarły się na raz po trzy- cztery pary (!) Dla stada 12 szt akwarium było zdecydowanie za małe. Postanowiłem zostawić sobie największą parę, która pływa teraz z creniami w 600l. Ponieważ dorosłe ryby mają już 5 lat, a nie zamierzam żegnać się z tym gatunkiem postanowiłem odnowić stado i odchowuje sobie 15szt młodych. Większe gymnogeophagusy trochę je stresują i przeganiają, ale jakoś dają radę. Mają się gdzie chować.


I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 12 Lubię to od:
  • -KUBA-, darianus, galimedes, Martinezio, mimo12, piotrK, Ruki, schmeichel, Sloma, takro, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak Ci już mówiłem, z tych dwóch zimnych baniaków ten mi się bardziej podoba. Pewnie ze względu na obsadę. Ale wydaje mi się naturalny bardzo. Gymnogeophagus sztos! Ciekawe czy dało by radę z parą Cichlasoma je trzymać?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(23-03-2024, 12:39 PM)Zimna Zośka napisał(a): Ciekawe czy dało by radę z parą Cichlasoma je trzymać?

Oczywiście że tak. Galimedes wziął je ode mnie jako rozpraszacze do gymnosów. Link do do jego posta:
https://cichlidae.pl/thread-4597-post-18...#pid181838
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 1 polubień od:
  • Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ładne Ładne to. i ten spokój Smile
To teraz masz 2 zbiorniki ogólnie? i to w piwnicy? to Cię małżonka urządziła, musisz teraz tam siedzieć.
Co to z tło? pewnie było już gdzieś?
Czy masz coś pod piaskiem?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(26-03-2024, 16:46 PM)Sloma napisał(a): Ładne Ładne to. i ten spokój Smile
To teraz masz 2 zbiorniki ogólnie? i to w piwnicy? to Cię małżonka urządziła, musisz teraz tam siedzieć.
Co to z tło? pewnie było już gdzieś?
Czy masz coś pod piaskiem?

W piwnicy są dwa zbiorniki z Urugwajem i jeden SA który nie ma swojego wątku. Pływają w nim c. wallacii i prystelki https://cichlidae.pl/thread-11715-post-1...#pid182913
Założyłem podlicznik prądu. Okazało się, że ciepła 200teka SA ciągnie tyle prądu co 600l i 375l razem wzięte.
Akwaria są z 3 stron obłożone styropianem. Tła to pomalowany styropian farbą akrylową. Temperatura w piwnicy to 12st. Przez większość zimy w akawariach z Urugwajem grzałki były włączone by temperatura nie spadła poniżej 16st. Ostanie 6 tygodni chodziły bez grzałek. Temperatura spadła do 14st i ryby przestały jeść i nie wychodziły z kryjówek. Teraz grzałki znów podgrzewają wodę do 16st i ryby poczuły wiosnę.
Pod piaskiem nie ma ziemi. W 600l w 80% to piasek kwarcowy, pod którym jest trochę płukanego piasku budowlanego. W 375l jest ten sam piasek który był wcześniej https://cichlidae.pl/thread-6285-post-18...#pid180107
Piwnica jak to piwnica, trochę się zagruzowała przez zimę i nie nadaje się do focenia. Jakoś się tam urządziłem Wink jest biurko z kompem, telewizor, kanapa i barek. Nie siedzę tam za karę ;P Może jak się ogarnę o założę wątek w dziale fiszromy.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 4 Lubię to od:
  • piotrK, Sloma, Tomek B., Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dzięki. Nieźle się więc urządziłeś. Jest barek więc wpadam ;-)
Masz może zdjęcie tego tła przed włożeniem za akwarium? Bardzo mi się podoba i też chcę takie. Wygląda jak obraz :-)
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(28-03-2024, 21:09 PM)Sloma napisał(a): Dzięki. Nieźle się więc urządziłeś. Jest barek więc wpadam ;-)
Masz może zdjęcie tego tła przed włożeniem za akwarium? Bardzo mi się podoba i też chcę takie. Wygląda jak obraz :-)

Zapraszam!
Słoma, to tło to na prawdę nic specjalnego. Styropian pomalowany farbą do betonu w kolorze antracytowym czy tam ciemnoszarym. A ten, jak to nazwałeś "obraz" to namalowała sama natura ;P To po prostu byle jak wytarta szyba tylna, którą porastają glony [Obrazek: haha.gif]
Tak, czy siak muszę to tło poprawić bo opada i wtedy zrobię zdjęcie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 1 polubień od:
  • schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Fajny pomysł na tło. Chyba też spróbuję tego patentu:-) Tło/ styropian jest postawiony za zbiornikiem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(29-03-2024, 14:32 PM)schmeichel napisał(a): Fajny pomysł na tło. Chyba też spróbuję tego patentu:-) Tlo/ styropian jest postawiony za zbiornikiem?

Tak. Akwarium jest obłożone styropianem z trzech stron.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 1 polubień od:
  • schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ten styropian jest jakoś przyklejony do zbiornika czy tylko stoi ułożony na sztywno?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości