• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 220 l ] Zielone światełko dla pociągu

#41
Sump do 220l z parką barwniaków Wink? Trochę tak jak strzelać z armaty do wróbla.

Jak już chce Ci się kombinować to załóż hamburga napędzanego kubełkiem, który już masz. Z jednej strony akwarium wlot wody, wylot z drugiej. Pamiętaj, że równie dobrze można to filtrować byle jaką głowicą 600l/h z gąbką Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
(04-03-2020, 00:12 AM)barttsw napisał(a): Daruj sobie Samoa nie skleisz hydrauliki
Nie bardzo wiem czemu. Poproszę jaśniejSmile

(04-03-2020, 00:26 AM)Papja napisał(a): Sump do 220l z parką barwniaków Wink? Trochę tak jak strzelać z armaty do wróbla.

Jak już chce Ci się kombinować to załóż hamburga napędzanego kubełkiem, który już masz. Z jednej strony akwarium wlot wody, wylot z drugiej. Pamiętaj, że równie dobrze można to filtrować byle jaką głowicą 600l/h z gąbką Wink.

Smile dlatego właśnie opcja 1 W moich planach to rozbudowa tego co mam Smile 
Z drugiej strony kto wie co mi kiedyś odbije i jaka będzie obsada. No i po korekcie wymiarów to będzie 300 l Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
(04-03-2020, 00:26 AM)Papja napisał(a): Sump do 220l z parką barwniaków Wink? Trochę tak jak strzelać z armaty do wróbla.
Niby dlaczego ja tam widzę sens dawać sumpa nawet przy 100l nie mam gratów w baniaku

Goran jaśniej to już ci mówię jak nie masz minim 70 cm to nie skleisz I tak będzie problem
Ja ostatnio u siebie tak się męczyłem mam stelaż 70 cm A sumpa tylko 40 fm wysokiego i to był horror zawsze robiłem minimum 90 cm
A teraz mi się uzbierało niższy to miałem ciasnote
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
(04-03-2020, 00:49 AM)barttsw napisał(a): Goran jaśniej to już ci mówię jak nie masz minim 70 cm to nie skleisz I tak będzie problem
Ja ostatnio u siebie tak się męczyłem mam stelaż 70 cm A sumpa tylko 40 fm wysokiego i to był horror zawsze robiłem minimum 90 cm
A teraz mi się uzbierało niższy to miałem ciasnote

Ok. Czyli opcja sumpa pod odpada. Do drugiej tury wyborów przechodzi opcja 1 i opcja 3. Ze wskazaniem na 1.  Opcja 3 będzie miała szansę jak wymyślę sprytny sposób na zrobienie z akwa i sumpa naczyń połączonych. Jak na razie jedyne co mi przychodzi na myśl to otwór w boku komina i w boku sumpa i połączenie rurką. 
Mimo wszystko chciał bym sumpa bo nawet takie wrzucenie węgla po leczeniu czy wyplukanie gąbek to jest pryszcz przy sumpie. Z drugiej strony nie robi się tego zbyt często, a odkurzanie hamburga też nie jest trudne. Poza tym z hamburga miała iść woda do hydro , wiec będzie potrzebny. Jak dam do niego pompę 800 l/h z kubelka i druga taka sama do hydro to chyba nieźle będzie ciągnąłSmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Goran nie dasz rady wyższej szafki zrobić ? szkoda by było bo to naprawdę zarąbisty system , można zrobić sumpa dłuższego ale trzeba mieć gdzie pokleić te rurki Smile weź przemyśl sobie to na spokojnie nie spiesz się z tym a dwa na co ci 800l/h do hydroponiki Big Grin mi moja na wysokość 180cm napędza pompa 1000l/h ale tylko ze względy na podnoszenie słupa woda i hydroponike tez zrób z głową Tongue
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Goran jak chodzi o sumpa z boku to może po prostu jedna boczna szyba niższa o jakieś 1.5/2 cm a do niej wklejony "korytarz" do sumpa. Na końcu sumpa pompka doprowadzająca wodę do akwa.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
(04-03-2020, 11:54 AM)-KUBA- napisał(a): Goran jak chodzi o sumpa z boku to może po prostu jedna boczna szyba niższa o jakieś 1.5/2 cm a do niej wklejony "korytarz" do sumpa. Na końcu sumpa pompka doprowadzająca wodę do akwa.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Jeżeli szkło będzie dopiero robione to jest to super rozwiązanie.
Ja dokładałem sumpy boczne do gotowych zbiorników więc musiałem ratować się naczyniami połączonymi rurką nad krawędziami zbiorników.

Podobne rozwiązanie widziałem w pewnym sklepie:
   

   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
(05-03-2020, 14:23 PM)Sloma napisał(a):
(04-03-2020, 11:54 AM)-KUBA- napisał(a): Goran jak chodzi o sumpa z boku to może po prostu jedna boczna szyba niższa o jakieś 1.5/2 cm a do niej wklejony "korytarz" do sumpa. Na końcu sumpa pompka doprowadzająca wodę do akwa.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Jeżeli szkło będzie dopiero robione to jest to super rozwiązanie.
Ja dokładałem sumpy boczne do gotowych zbiorników więc musiałem ratować się naczyniami połączonymi rurką nad krawędziami zbiorników.

Podobne rozwiązanie widziałem w pewnym sklepie:
Dokładnie o coś takiego mi chodziło. Również. Takie rozwiązanie podejrzałem w sklepie zoologicznym.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
W sumie doklejenie sumpa było by najprostsze tylko ... ja jak zwykle lubię kombinować i wolał bym go mieć oddzielnie. Bo nigdy nie wiadomo co będzie i może w innym miejscu stanie kiedyś akwarium i taki sump na stałe to kłopot może być. Nawet gdybym chciał kiedyś to szkło sprzedać to trudniej znaleźć będzie chętnego. Dlatego mam dwa rozwiązania. 
Pierwsze z kominem w akwarium, drugie z kominem doklejamym. W obu przypadkach da się kiedyś skierować wodę do sumpa pod akwa jak będzie taka możliwość. Sump z akwa połączony jest rurami. W razie zaniku prądu poziomy w sumpie i w kominie się wyrownują i nie ma obaw o przelanie .
Wersja 1
   
Tu sump powinien być tej samej wysokości co akwarium. Otwory do łączenia rurami mogą być też w dniach obu zbiorników.
Wersja 2
   
Komin przyklejony i sump może być dowolnej wysokości , ważne aby góra sumpa i góra akwarium były na tym samym poziomie.
W obu wypadkach unikamy wyliczania ile wody musi przyjąć sump w razie zaniku prądu.

Nie wiem jeszcze jak dobrać wielkość pompy żeby nie wypompowała wody zanim ta wpłynie do sumpa z powrotem.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Ja bym zrezygnował całkowicie z komina, tak jak pisałem wyżej wycięty bok szyby 1.5/2.5cm skierowany do sumpa. Wycięty bok jednocześnie pilnuje nam poziom wody w akwarium, woda trafia bezpośrednio do 1 komory sumpa a reszta tak jak masz rozpisane/rozrysowane.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości