• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [249,5] Towarzyski mix CA

#1
witam

poniżej opis i kilka pierwszych zdjęć mojego "giganta" - póki co największy zbiornik w fiśrumie Wink

1. Litraż i wymiary akwarium: 249,5l. 115 x 62 x 35cm
2. Oświetlenie: Juwel HeliaLux Spectrum 32W
3. Filtracja: HW 302(przedfiltr) z Fluval 307 (tylko biologia) + wewn. Eheim Biopower 200 (mechanik)
4. Inny sprzęt: Grzałka zewnętrzna Sunsun eh-300
5. Parametry wody: Kranówa
6. Użyte dekoracje: Otoczaki + korzenie
7. Obsada akwarium: 1+3 Xiphophorus variatus "La Laguna"
8. Rośliny: Nymphaea lotus w wersji zielonej
9. Opis, przemyślenia, wnioski itd: Zbiornik jest świeży - założony 20.01. Aranż uzupełnią gałęzie i liście. Zasadniczą obsadę będzie stanowić Meeka (Wink) i amatitlania nanolutea - w ilości po sztuk sześć. Który gatunek zostanie i w jakiej ilości zdecydują już później same ryby. 


(nie)Konstruktywne uwagi mile widziane - dziękuje.

Ad.1 + Ad.2 + Ad.6 + Ad.7 + Ad.8 + Ad.9
   
   
   
   

Ad.7
   

Ad.3 + Ad.4 (technicznie)
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zapewne meeki zostaną Big Grin
Spróbuj ułożyć ten konar inaczej bo fajny jest dodaj też coś delikatnego drewna do uzupełnienia i trochę drobnych otoczakow takich.okolo 20-60mm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(17-02-2020, 22:17 PM)barttsw napisał(a): Zapewne meeki zostaną Big Grin
Spróbuj ułożyć ten konar inaczej bo fajny jest dodaj też coś delikatnego drewna do uzupełnienia i trochę drobnych otoczakow takich.okolo 20-60mm
drewno dojdzie tylko się wymoczy a z korzeniem będzie problem - odwrotnie ustawiony wygląda nienaturalnie i nie oferuje schronienia (był testowany w każdym ustawieniu Smile )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Spoko rób tak aby tobie się podobało na zdjęciu wygląda tak że można by było coś lepszego z niego wyciągnąć Ale zdjęcie nie zawsze to oddaje jak jest w rzeczywistości
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Skoro masz w planach dołożyć drewno to bardzo dobrze, ale ja zrobiłbym to, czego wszyscy się "boją" układając kamienie i żwir w CA: nasyp/ułóż je pod same boki akwarium. Plaże nie są potrzebne, a ew. możesz zostawić ze dwie w rogach akwarium. Chodzi mi o to, że w Ameryce Środkowej "żwirownie" ciągną się przez całe rzeki i ryby rzadko mają dostęp do otwartych piaszczystych przestrzeni.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • Stan
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(18-02-2020, 13:09 PM)piotrK napisał(a): Chodzi mi o to, że w Ameryce Środkowej "żwirownie" ciągną się przez całe rzeki i ryby rzadko mają dostęp do otwartych piaszczystych przestrzeni.

Ale mają. I dla zdrowotności watro im umożliwić dostęp do drobniejszej frakcji. Chociaż, pewnie i tak piasek przysypią żwirem..... ;P
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No nie do końca przysypią, bo jak ktoś miał piach wymieszany ze żwirem to wie, że zazwyczaj żwir i tak idzie na dno, a górę bierze piasek. Dlatego dosypałbym więcej średnich i małych otoczaków - ale to tylko sugestia. Akwarium i tak wygląda świetnie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mi też się bardzo podoba. Szczególnie mieczyki. Takie aranżacje szepczą mi do ucha żeby spuścić to RO, nasypać kamieni i wrócić do CA...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(18-02-2020, 20:24 PM)piotrK napisał(a): No nie do końca przysypią, bo jak ktoś miał piach wymieszany ze żwirem to wie, że zazwyczaj żwir i tak idzie na dno, a górę bierze piasek. Dlatego dosypałbym więcej średnich i małych otoczaków - ale to tylko sugestia. Akwarium i tak wygląda świetnie.

Na odwrót. Żwir idzie w górę.




Baniak bardzo mi się podoba. W szczególności rzeczony korzeń mnie urzekł. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(18-02-2020, 23:37 PM)mimo12 napisał(a): Na odwrót. Żwir idzie w górę.

Zwir idzie w górę jak nasypiesz piasku na zwir. Jak żwiru na piasek to odwrotnie.. w dodatku jak ryby są kopary to kamyki będą w piasku nurkować.  Przynajmniej tak zaobsewowalem u siebie .

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości