• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [249,5] Towarzyski mix CA

#21
(26-04-2020, 13:54 PM)13wolfgar13 napisał(a): Jakich używasz wkładów w biologu w takim akwa bez roslin?
We Fluvalu jest ponad 1L siporaxu (w miejscu gdzie były gąbki), jeden kosz jest z ceramiką Fluvala (była przy filtrze), jeden z matrixem a ostatni kosz to chyba substrat pro eheima.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Witam. Aranżacja akwa bardzo przypadła mi do gustu. Pomyślałbym tylko nad pokrywą...ale nie o tym chciałem. Jak Ci się sprawuje ten fluval? Chodzi mi o głośność pracy, czy szybko spada przepływ z upływem czasu, jakość plastików i spasowanie elementów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(22-04-2020, 20:26 PM)Mike77 napisał(a): Odsuwam szybę (ciężka jest krowa - 60x60), trochę hałasu robi i muszę poczekać 10-15 minut zanim wyjdą. Specjalnie kupiłem dwa uchwyty łazienkowe żeby ciszej ją przesuwać - wygląda okrutnie ale zadanie spełnia.

Czy Ty tę szybę musisz zdejmować za każdym razem jak karmisz?
Ja od kolegi Massacry zgapiłem taki patent, że w szybie jest otwór przez który wrzucam mrożonki, suchy pokarm itp i przykrywam pokrywką ze szkła która jest trochę większa od otworu. Żadnego hałasu się nie robi.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Mocno po niewczasie ale dziękuję Przemkowski Wink. Jeśli moja rada na coś się jeszcze przyda nie brał bym fluvala jeśli szukasz cichego filtra. Miałem eheima, miałem tetrę i były naprawdę bardziej ciche. Wykonanie i spasowanie jest super, co do wydajności to ciężko mi powiedzieć bo mam przed nim prefiltr Sery - tam zostaje większość syfu. Wydajność prawie po roku jest na podobnym poziomie (sam filtr nie był czyszczony)
@Sloma - szyby nie dźwigam tylko przesuwam. Mam takie dwa uchwyty - widać na wcześniejszych zdjęciach. Dziury mam nawiercone w innych akwariach. Przy tym nie chciałem tego robić.

Akwarium lada moment będzie mieć rok a zmian w sumie niewiele.
Meeki jedzą, tłuką się między sobą i przekopują piach. Ani myślą łączyć się w pary.
U nano mam układ 2+4. Jeden samiec ma już partnerkę, drugi wciąż samotnik. Dwie z czterech samic mocno pociemniały, a plamy na płetwie grzbietowej są bardzo jasne - wręcz fosforyzują. Czy to oznaką gotowości do tarła? Późno wracam i trudno mi zrobić sensowną fotkę. Może w sobotę.
Niestety u zmienniaków średnio. Pokusiło mnie dokupić drugiego samca i dziś wiem, że układ z dwoma samcami to najgorszy wybór. Pomimo dość dużego zbiornika finalnie samiec padł - nie miał życia, został zamęczony. "Przy okazji" padła jedna z samic. Pomimo prawie roku w akwarium nie udało mi się odchować ani jednej sztuki narybku. Jedenaście pielęgnic robi robote..
Stąd pomysł na czasową przeprowadzkę do 54l w celu pozyskania młodych. Po dwóch nocnych łowach teraz są w nowym lokum.

[Obrazek: fc80ca9178b5b54c03a9b83fbd4c178c.jpg]
[Obrazek: 5678367c7571eee2e44bde245d0df79c.jpg]
[Obrazek: 6f567a53f163f3cfce0427c332760689.jpg]
Notabene dziwnie patrzy mi się na nie w tak małym akwarium Wink

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Pomóżcie. Dwie samice znowu trzaskają się że żal patrzeć. Mam układ 2+4 z czego jeden samiec póki co nie zainteresowany żadną partnerką a drugi raz z jedną raz z drugą. Pozbyć się samic? Tylko pozostałe dwie samice są spokojne i nie pokazują się na oczy. Chciałem zostawić dwie pary ale póki co trudno mi określić z którą trzyma...

[Obrazek: 6f7b753276b01a601749fcb84010adf2.jpg]
[Obrazek: 3b22de6ace0eb39872db5efd81f4f889.jpg]
[Obrazek: defa89b6a626b19ac2782097739da752.jpg]
[Obrazek: 76eb20db0e24b82ef8d2c7ca3dc3b109.jpg]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Oddając agresywne samice ryzykujesz, że te dwie do tej pory spokojne przejmą rolę bardziej agresywnych.
Ja bym chyba poszedł w lekkie zmiany w aranżacji tak, żeby stworzyć więcej podzielonych terytoriów i przeszkód optycznych. Niech się ryby mają możliwość przed sobą schronić i osłonić.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Akwarium nie jest wielgachne, a nano choć spokojne jak na swój rodzaj to jednak nie są aniołkami. Jak masz gdzie to je oddaj.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • Stan
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Specem nie jestem ale tak mi się wydaje, że Limak ma rację. Zerknołem jeszcze raz na fotki całego akwa i jeśli nic się nie zmieniło, to faktycznie jest tam jak na placu boju. Przy 11 pielęgnicach miejsc na kryjówki jest niewiele. 115 x 60 to wcale nie tak dużo bo na jedną rybkę przypada tylko 20x30 cm. I jak widać na załączonych fotkach to nie tylko dla mnie ale i dla rybek jest to " TYLKO " .
Działaj, bo szkoda rybek.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Przez dłuższą chwilę im się przyglądałem i okazuje się że jedną jame zajęły nie dwie a trzy samice! Dwie są w typowo godowym ubarwieniu, trzecia ma zwykłe. Dziś już zgasło światło i nie chce robić im dymu ale jutro rozbroje i zmienię cześć aranżacji a w weekend dokupię kamieni i zobaczymy. Dziwi mnie fakt, że pomimo barw godowych samic, samce w ogólne nie są zaangażowane. Nawet nie wiem czy tam jakaś para jest.
Piotrek a może Ty byś wziął je ode mnie? Wink Papja dorzuci Ci samce - mówiłeś że chcesz wrócić do nano Wink

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ja nie mam chwilowo gdzie, ale może ktoś inny się zgłosi Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości