Odpowiedz 
[249,5] Towarzyski mix CA
19-02-2020, 00:39 AM
RE: [249,5] Towarzyski mix CA
Wow... Dziękuję wszystkim za komentarze, uwagi i miłe słowa.
Kamieni dołoże tylko nie wiem czy dam radę rozbić większe a jeśli nie to dokupię za kilka złotych.
Szczerze mówiąc to akwarium miało już bardziej naturalny wygląd. Piękne nitki na korzeniu u wylotu filtra, kamienie zaczęły zarastać zielenicami. Bajka skończyła się w momencie wpuszczenia zmienniaków - 48h potrzebowały na wyczyszczenie dosłownie wszystkiego Big Grin nawet śluzu z korzeni.
Co do gałęzi to jest mały zonk - zbierane w największe tegoroczne mrozy ( temp. prawie 0°C) po 2 tygodniach trzymania w beczce zaczęły puszczać bazie Big Grin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2020, 18:31 PM
(18-02-2020 23:37 PM)mimo12 napisał(a):  Na odwrót. Żwir idzie w górę.

Masz rację, ale tylko przy niekopiących pielęgnicach - np. przy Stomatepia pindu żwir mam zawsze na wierzchu (ach, ta fizyka), natomiast już przy T. socolofi grubsze ziarna widze tylko wokół podkopywanych kamieni.

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-02-2020, 21:37 PM
Udało się w końcu skompletować całą załogę: 
- amatitlania nanolutea 6 szt. by Papja 
- thorichthys meeki rio candelaria 5 szt. (Krzysiu z "Płaszczki")
- xiphophorus variatus la laguna 2+3 (j.w.)

Meeki pomimo, że są od zeszłej soboty są w akwarium nadal mocno wystraszone i schowane. Kolory jeśli już pokażą to tylko na chwile podczas szturchańców. Nano z kolei które są od wczoraj zachowują się jakby urodziły się w tym akwarium Big Grin

kilka fotek - żaden ze mnie fotograf

i zaloty samca zmienniaka:

28-02-2020, 22:09 PM
Miło mi to słyszeć Wink. Wrzucaj foty jak nano podrosną Big Grin.

"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
05-03-2020, 21:07 PM
Faaaajne masz te CA <3

[Obrazek: logo_podpis.gif]
22-04-2020, 20:26 PM
Panowie pomóżcie (Panie oczywiście też)
Od około trzech tygodni walczę ze straszną płochliwością ryb. Póki co nic nie dokładałem - były próby z gałęziami ale ryby zaczęły strasznie się pocierać więc wyjąłem i powrót do normy.
Wody taka jaka była, podmiany 20-25% co tydzień (uzdatniacz, stoi w beczce z napowietrzaczem), NO3 w granicach 5.
Po podmianie wody ryb w tym samym dniu już nie widzę - nie wyjdą nawet do żarcia.
Odsuwam szybę (ciężka jest krowa - 60x60), trochę hałasu robi i muszę poczekać 10-15 minut zanim wyjdą. Specjalnie kupiłem dwa uchwyty łazienkowe żeby ciszej ją przesuwać - wygląda okrutnie ale zadanie spełnia. Tylko co z tego skoro samo moje podejście to też panika...
Jakieś rady? Jak patrzę na Wasze akwa i spokój w nich (choćby u barttsw) to żal mi.. ściska.
Tak wygląda na dzień dzisiejszy :
[Obrazek: 605c428c68d750d3e98d98ed11c3d3f8.jpg]

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
22-04-2020, 20:35 PM
Spokojnie wkładaj rękę z jedzeniem do akwarium podczas karmienia. Początkowo delikatnie rozprowadzaj pokarm a jak zaczną się uspokajać (potrzeba czasu, paru dni co najmniej, i cierpliwości) możesz zacząć to robić normalnie, nawet postukać lekko w szybę - tak, żeby ryby nauczyły się, że ruch w akwarium i przed nim = żarcie. Przerabiałem to wielokrotnie z różnymi pielęgnicami i zawsze działa, u niektórych potrzeba więcej czasu.

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
22-04-2020, 20:42 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2020 20:42 PM przez Mike77.)
Dzięki.
W takim razie zaczynamy terapię grupową od jutra.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
22-04-2020, 20:53 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2020 20:54 PM przez barttsw.)
Kolego , że u mnie teraz jest spokój jak to można nazwać spokojem to też trochęa minęło . Większość Piotr napisał ja w dodatku miałem przeboje z żarciem , ale wszystko wymagało czasu , cierpliwości A przy tym przyszła ta pandemia co dla moich ryb wyszło na plus ,kilkanaście razy dziennie próbowałem karmić różnymi pokarmami ,tylko pobierały mrożonki po czasie jednak zaczęły pobierać suche

1000l central ameryka C.Spilurus+ T.Meeki + H.Multispinosa
26-04-2020, 13:54 PM
Jakich używasz wkładów w biologu w takim akwa bez roslin?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe