• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 700.

#1
Dzień dobry wszystkim,
zamawiam szkło, i mam tu kilka dylematów.
Akwarium musi mieć podstawę 200 x 53, ale wysokość dowolną, nawet 70, aczkolwiek waham się czy to nie za wysoko do czyszczenie etc.

Parametry wody: pH 7,7 Twardości 9/15 NO# i Cl = 0.

Poradźcie proszę, co tam teraz wsadzić Smile . Najchętniej 1 lub 2 duże gatunki, niekoniecznie bardzo agresywne.
Akwarium może być wysokie.

Proszę o porady..

Pozdrawiam

Kris
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(14-02-2020, 16:43 PM)Kris-Op napisał(a): Dzień dobry wszystkim,
zamawiam szkło, i mam tu kilka dylematów.
Akwarium musi mieć podstawę 200 x 53, ale wysokość dowolną, nawet 70, aczkolwiek waham się czy to nie za wysoko do czyszczenie etc.

Parametry wody: pH 7,7 Twardości 9/15 NO# i Cl = 0.

Poradźcie proszę, co tam teraz wsadzić Smile . Najchętniej 1 lub 2 duże gatunki, niekoniecznie bardzo agresywne.
Akwarium może być wysokie.

Proszę o porady..

Pozdrawiam

Kris

Np Vieja heterospila + Thorichthys Męski +cryptoheros spirulis/myrnae
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(14-02-2020, 16:43 PM)Kris-Op napisał(a): Poradźcie proszę, co tam teraz wsadzić Smile . Najchętniej 1 lub 2 duże gatunki, niekoniecznie bardzo agresywne.
Akwarium może być wysokie.
 Co masz na myśli pisząc duże? Wbrew pozorom to nie jest duże akwarium,zwłaszcza przy tych 50cm szerokosci.
Sam mam zbiornik o podstawie 210x65cm i na początku myślałem,że mogę tam trzymać prawie wszystko. Niestety ryby szybko weryfikują takie myślenie, zwłaszcza pielęgnice z AC.
Pomyśl,nawet średnia pielęgnica jak na centralasa dorastająca do ok 25 cm przy tych 50cm szerokości nie bardzo ma się jak ruszać. Może przesadzam ale po latach doszedłem do wniosku,że piękne akwarium to nie dużo lub duże ryby w przymałych dla nich zbiornikach. Naprawdę ładny zbiornik to taki w którym możemy obserwować w miarę naturalne zachowania naszych podopiecznych.
Jak dla mnie w Twoim szkle(cały czas mam na uwadze szerokość) to maks coś do ok 15cm,ale to tylko moje zdanie. Gatunków masz całkiem sporo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(14-02-2020, 16:43 PM)Kris-Op napisał(a): Poradźcie proszę, co tam teraz wsadzić Smile . Najchętniej 1 lub 2 duże gatunki, niekoniecznie bardzo agresywne.
Akwarium może być wysokie.

Szerokie powiadasz....skalary lub dyski możesz tam wrzucić i połączyć z małymi ziemkami.
Z innych ryb to poza 15-20cm dlugosci bym nie wychodził. Akwa trochę kiszkowate i po dolozeniu wystroju całkiem wąskie się zrobi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Koledzy, dzięki za rady.
Akwa rzeczywiście za wąskie na duże pielęgnice, ostatecznie będzie w nim Malawi, z grupy non-mbuna. 
Obsada w trakcie doboru.
Dziękuję i pozdrawiam!

Kris
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości