• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Włókno kokosowe- wpływ na apisto

#1
Kilka dni temu dodałem do zbiornika włókno kokosowe. Duża część dna zbiornika była już wcześniej nim pokryta. Przed dodaniem włókna kilkukrotnie je spażyłem wrzątkiem i kilka dni namaczałem w wodzie. Po dodaniu włókna a. trifasciata pochowały się w zbiorniku. Następnego dnia w nocy zauważyłem, ze samiec dyszy przy powierzchni wody. Zrobiłem 30% podmiankę. Nastepnego dnia samiec padł. Zrobiłem kolejną podmiankę ok 30%. Dziś trifki oddychają już wolniej ale ich oddychanie wciąż jest przyspieszone. Bardzo się o nie boję. Dodatkowo  samiczka przybrała nietypowe barwy jakby była zestresowane. Co może być przyczyną takiego stanu? Czy mogły zatruć się włóknem? Zbiornik 150x45x50, funkcjonuje od kilku lat. Obsada a.trifasciata, c.sterbai, P.Leopoldi, P.Axelrodi i otoski. Podmiankę robię z czystego RO. Temp. 25 stopni C. Mierzę tylko przewodność, która wynosi 120 us/cm. Nic w zbiorniku nie zmieniałem, nie leczyłem, nic nie dodawałem. U pozostałej obsady nie zauważyłem niepokojących objawów. Kiryski trą się regularnie.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jakie to było włókno? Terrarystyczne? Sprasowane? Luźne? Podłoże do roślin?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sprasowane w kostce, terrarystyczne chyba ( nie mam już opakowania). Poprzednie kupowałem w luźnej formie w worku foliowym  w sklepie zoologicznym a to o którym mowa na targach w Warszawie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A jaka przewodność była przed daniem tej partii włókna kokosowego?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Przewodność badałem ostatni raz około 3 tygodni temu. Po dodaniu włókna nie robiłem pomiarów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zmierzyłem przewodność. Wynik 110 us/cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Samo RO winne? nie było buforu i ph skoczyło?
Kiedyś tak załatwilem hokejówki wkładając korzeń z lasu do wody albo prawie uaru wlewając za dużo wywaru z szyszek.
Tylko dziwne że sparzyłeś i moczyłeś a jednak zaszkodziło.
Ja bym zrobił podmiankę dolewając trochę kranówki. Wtedy uaru pomogło.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Słoma, włókno kokosowe jest prawie obojętne dla pH. Bardziej obstawiałbym jakiś syf- środek przeciwko pleśnieniu czy nawet dużo materii organicznej, która się zaczęła rozkładać i przydusiło to ryby.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Na dziś planuję kolejną i zarazem ostatnią "nadmiarową" podmiankę, dzięki której chce usunąć to, co zaszkodziło moim trifkom i zabiło samca. Ryby już oddychają normalnie i jestem o nie spokojny. Szkoda,że nie do końca udało mi się dowiedzieć tego, co faktycznie wpłynęło negatywnie na moje apisto. Na dany moment najważniejsze dla mnie jest to,że problem został zażegnany.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A to dodane włókno wyjoles czy zostawiłeś? Też ostatnio myślałem nad wrzuceniem włókna ale teraz mnie wystraszyleś.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości