Odpowiedz 
[112l]Tajlandia BW. Pytania o obsade?
06-02-2020, 15:41 PM
Question [112l]Tajlandia BW. Pytania o obsade?
Witam, w kwietniu  startuje mój projekt akwarium środowiska czarnych wód Tajlandii.W związku z tym mama kilka pytań o obsadę.
Akwarium to standardowe 80x35x40= 112l.
Obsada:
Skrzeczyk karłowaty(Trichopsis pumila)
30 x Razbora karłowata(Boraras urophthalmoides)

Pytanie:
W jakim układzie najlepiej będzie trzymać skrzeczyki karłowate?
Co mógłbym jeszcze dodać do tej obsady?
Jaka najlepsza temperatura wody do tej obsady i jakie ph?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2020, 17:54 PM
RE: [112l]Tajlandia BW. Pytania o obsade?
(06-02-2020 15:41 PM)początekbiotopu napisał(a):  
Witam, w kwietniu  startuje mój projekt akwarium środowiska czarnych wód Tajlandii.W związku z tym mama kilka pytań o obsadę.
Akwarium to standardowe 80x35x40= 112l.
Obsada:
Skrzeczyk karłowaty(Trichopsis pumila)
30 x Razbora karłowata(Boraras urophthalmoides)

Pytanie:
W jakim układzie najlepiej będzie trzymać skrzeczyki karłowate?
Co mógłbym jeszcze dodać do tej obsady?
Jaka najlepsza temperatura wody do tej obsady i jakie ph?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Może byc fajne akwarium, lubię te klimaty. Skrzeczyków polecam 6 - 8. Rasbor 30 to sporo. Ja bym wpuścił 20 i nie wpuszczał wiecej ryb.

Temperatura 25 może 26 stopni. Ph nie musi być niskie, w granicach 6,5 pewnie idealne. Te skrzeczyki nie żyją do końca w BW, choć miękka woda im służy. Sam je miałem i było na co popatrzeć. Dobrze zagrać akwarium, to małe, ale charakterne rybki.
07-02-2020, 09:39 AM
Miałem przez prawie 2 lata stadko 10 skrzeczyków w 84L akwarium. Funkcjonowało to bardzo dobrze a "stadność" temu gatunkowi bardzo służy. Dlatego ja bym podciągnął liczbę skrzeczyków spokojnie do 10.
Te razborki są bardzo małe i drobne w budowie, miałem stadko 25 b. brigittae i dopiero taka liczba zaczyna wyglądać fajnie. Tutaj litraż 112L wiec większy od mojego, dlatego borarasków dałbym 25 - 30 spokojnie. Na pewno nie będzie ani faktycznego ani wizualnego przerybienia.
No i jak mówił przedmówca, nic już więcej bym nie dodawał.... może ewentualnie coś drobnego na samo dno (bo te 2 gatunki wolą jednak górne partie akwarium), ale nie wiem co by mogło być przydenne i biotopowe do tego?

Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[84L] Tanganika - muszlowce...
07-02-2020, 09:59 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2020 10:00 AM przez bpiotrow13.)
(07-02-2020 09:39 AM)Limak86 napisał(a):  No i jak mówił przedmówca, nic już więcej bym nie dodawał.... może ewentualnie coś drobnego na samo dno (bo te 2 gatunki wolą jednak górne partie akwarium), ale nie wiem co by mogło być przydenne i biotopowe do tego?

Co, kto lubiSmile Ja z kolei miałem 6 skrzeczyków w 54 l i było na granicy dla mnie. Tak, czy inaczej przedział 6 - 10 skrzeczyków i 20 - 30 rasborek powinien być ok. Na dno jeśli już to nie wiem, czy biotopowo, ale można dodać ciernioczka Kuhli, choć ja bym nie dodawał, to niewielkie akwarium.
07-02-2020, 12:06 PM
Dziękuje za pomoc!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe