• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak obniżyć NO2?

#21
Mike77 jakie podałeś te bakterie i jaka pożywka?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(11-02-2020, 12:27 PM)barttsw napisał(a): Mike77  jakie podałeś te bakterie i jaka pożywka?
po dwie ampułki PRODIBIO Biodigest (łacznie cztery), w międzyczasie dolewałem Microbe-Lift Special Blend. 
notabene te drugie kupiłem pierwszy i ostatni raz... nawet jeśli są najlepsze na rynku to smród jest bestialski... w tej chwili butelka  zamknięta w dwóch woreczkach strunowych Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Te śmierdzące to jedne z nielicznych, które działają. Wink Ale to i tak nie bakterie nitryfikacyjne. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
po MF+biodigescie powinno ruszyć
te francuskie perfumy stosowałeś wg instrukcji bo jak tylko raz dałeś to nic to nie da
znam lepsze bakterie ale niestety cena zabija
jak masz wydajna filtracje to po wprowadzeniu jakiegoś życia szybko to ci ruszy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Jak akwarium ma być dojrzałe skoro stoi puste?
Panowie walczycie z podstawami.
Amoniak spożywczy lub obsada startowa i można coś wtedy działać.
Jak dodasz bakterii bez podaży amoniaku to co te bakterie mają przerabiać i na czym się rozmnażać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(11-02-2020, 20:26 PM)tuptuś napisał(a): Jak akwarium ma być dojrzałe skoro stoi puste?
Panowie walczycie z podstawami.
Jak dodasz bakterii bez podaży amoniaku to co te bakterie mają przerabiać i na czym się rozmnażać?

Żaden ze mnie spec i to co mówisz ma ręce i nogi ale...
Cztery zbiorniki ruszyły równocześnie (właściwie jeden tarliskowy dzielony na cztery). Jedno póki co stoi puste, dwa poszły z obsadą bez problemu a w czwartym katastrofa ekologiczna. Żeby było śmieszniej w każdym z nich w międzyczasie płukałem gąbki z funkcjonujących zbiorników.

Z innej beczki - 250l założone ponad trzy tygodnie temu. Ten sam zestaw bakterii bez  plukania gąbki. Czeka na obsadę. W zeszła niedzielę - równo trzy tygodnie po założeniu - z ciekawości i przy okazji zmierzyłem NO2. W jbl skończyła się skala a salifert pokazał 1,5mg... Bez obsady. 
 Jak to wytłumaczyć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Mike77  Ja miałem wodę pod Amerykę Południową szykowaną, więc twardości i pH miałem bardzo niskie.
Żeby podnieść pH dolałem kranówki i podniosłem do 6,5 pH.

Tuptuś, ta Twoja teoria byłaby dobra, gdybym miał akwarium sterylne.
Niestety przy starcie do akwarium nasypałem żwir, ustawiłem dużo korzeni, kamienie i posadziłem rośliny. Nie raz startowałem akwarium i tylko jak byłem dzieckiem, robiłem start wraz z obsadą. Dodam też, że miałem dojrzałą wodę z innego akwarium i zawartość filtra. Więc nie pisz mi, że nie znam podstaw, bo akwarystyką zajmuję się od dziecka a jestem starszy od Ciebie prawię o dekadę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Ani wiek ani pojemność akwarium nie jest miarą doświadczenia.
Pozdrawiam fachowcuf
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości