• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak obniżyć NO2?

#11
Bioballe to super medium filtracyjne, ale do filtrów ociekowych. W kubełku nie są zbyt użyteczne.
Nie bawiłbym się w bardzo drogie wkłady ceramiczne- zasyp kubły keramzytem(o ile nie powoduje zmian w parametrach), albo gąbkami 20-30PPI. Będzie ok Wink. Przy takim litrażu, sensownej obsadzie i piachu na dnie spokojnie to wystarczy.
Zeolit będzie podbijał Ci parametry, tak apropo's.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Nie spotkałem keramzytu który nie zatwierdza nawet ten typowo do hydroponiki podbija
Kulki maspekta wychodzą cenowo bardzo dobrze
1kg to 43 kulki x40l (rzetelne dane) kosztuje 89zl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Miałem keramzyty które podbijały przewodność, miałem też takie które podbijały na poziomie 2-3 PPM albo nawet mniej Wink. Najlepiej wziąć kilka kulek i potestować co i jak przed kupnem całego worka.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(04-02-2020, 21:00 PM)Papja napisał(a): Miałem keramzyty które podbijały przewodność, miałem też takie które podbijały na poziomie 2-3 PPM albo nawet mniej Wink. Najlepiej wziąć kilka kulek i potestować co i jak przed kupnem całego worka.
A co da te kilka kulek keramzytu ? Wogole nie rzetelny test

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Żartujesz sobie, czy mówisz poważnie Wink?

Kilka kulek zalewasz osmozą i ustawiasz w takim miejscu żeby parowanie było marginalne, mierzysz co 12 godzin przewodność. Najlepiej do tego jeszcze je mieszać co jakiś czas.

Tak, kilka kulek na szklankę osmozy da mniej więcej taki sam efekt co kilka litrów keramzytu na całe akwarium. Kwestia jedynie skali.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(04-02-2020, 23:33 PM)Papja napisał(a): Żartujesz sobie, czy mówisz poważnie Wink?

Kilka kulek zalewasz osmozą i ustawiasz w takim miejscu żeby parowanie było marginalne, mierzysz co 12 godzin przewodność. Najlepiej do tego jeszcze je mieszać co jakiś czas.

Tak, kilka kulek na szklankę osmozy da mniej więcej taki sam efekt co kilka litrów keramzytu na całe akwarium. Kwestia jedynie skali.
Chyba nie ja żartuje,Ale mniejsza z tym

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
A w akwarium były jakiekolwiek ryby?
Cokolwiek co nasra do wody żeby ruszyć biologię?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(10-02-2020, 20:36 PM)tuptuś napisał(a): A w akwarium były jakiekolwiek ryby?
Cokolwiek co nasra do wody żeby ruszyć biologię?
Nie było ryb, akwarium dojrzewało. Nawet gdyby były, to pewnie nic by nie zmieniło.
Zapytałem jak obniżyć NO2, a dostałem odpowiedź jakie wkłady używać  i jak zbadać keramzyt.
Nie dostałem niestety odpowiedzi na forum, ale znam odpowiedź.
Okazało się, że miałem za niskie pH i przez to nie chciała ruszyć nitryfikacja? W każdym razie po podniesieniu pH wszystko ruszyło, zwiększyła się klarowność i NO2 spadło do 0.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Skoro nie masz producentów amoniaku to jak może ruszyć biologia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(10-02-2020, 23:15 PM)Reve napisał(a):
(10-02-2020, 20:36 PM)tuptuś napisał(a): A w akwarium były jakiekolwiek ryby?
Cokolwiek co nasra do wody żeby ruszyć biologię?
Nie było ryb, akwarium dojrzewało. Nawet gdyby były, to pewnie nic by nie zmieniło.
Zapytałem jak obniżyć NO2, a dostałem odpowiedź jakie wkłady używać  i jak zbadać keramzyt.
Nie dostałem niestety odpowiedzi na forum, ale znam odpowiedź.
Okazało się, że miałem za niskie pH i przez to nie chciała ruszyć nitryfikacja? W każdym razie po podniesieniu pH wszystko ruszyło, zwiększyła się klarowność i NO2 spadło do 0
mam podobny problem - akwarium ponad miesiąc stało, dodane bakterie z pożywka, testy wskazywały zero NO2 i minimalne NO3 a po wpuszczeniu ryb 1ppm NO2...
napisz jakie miałeś te pH i o ile podniosłeś
tyle u mnie twardy kran z pH co najmniej 7,5
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości