• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Suche żarcie a ilość odchodów

#51
Tak jak barttsw pisze shrimpmix to łatwizna. Broniłem się przed nim całe życie ? dwa miesiące temu w końcu zrobiłem, a ryby szaleją teraz za tą karmą.
Co do suchych to tylko mogę powielić, Vitalis za jakość i cenę, Naturefood za jakość, te dwa stosuje z zadowoleniem.
Od nie dawna testuje karmy firmy S. A. K. Worek tej karmy roślinnej dostałem na zeszłorocznym WAC i byłem na tyle zadowolony, że zakupiłem od nich inne pokarmy.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Zosiek, to?
http://exothobby.eu/en/21-sak-fishfood
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Widzęz, że forumowicze wiedzą lepiej czy mam czas i możliwosci na robienie własnych mrożonek... No ale cóż zadam sobie trud wysilę się i poszukam na forum przepisów na własne mixy Bezradny
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Zosiek możesz coś powiedzieć coś więcej o tych pokarmach ?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
(08-03-2020, 12:50 PM)HOLSON napisał(a): Widzęz, że forumowicze wiedzą lepiej czy mam czas i możliwosci na robienie własnych mrożonek... No ale cóż zadam sobie trud wysilę się i poszukam na forum przepisów na własne mixy Bezradny
Holson, nie układaj dramatów. Rób szrip mixa, jak Ci się nie chce (tak jak mi Tongue ) to karm mrożonkami. Tylko nie rób zapasów na pół roku to nie zajmiesz pół zamrażarki. 
Karmie mrożonkami w 80%. Dokarmiam tylko suchym roślinnym kupionym na wagę na Allegro z dużą zawartością spiruliny. 
Tak czy siak, pokarm musi być dobrany pod obsadę.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Polecam dla leniwców (np. Ja) 200g mrożonki Ichtio tropic. Pokarm dobrej jakosci. A takie bloczki sa cienki i mozna je łamac bez wstępnego rozmrazania (500g juz sa na to za grube). Ja tak kupuje rózne discus life, czyli na bazie owocow morza (od serc już się "wyleczylem") i solowca, lub aremie golden lake. W dobrym sklepie kupje za srednio 4,50zl / 200g. Sa tak plaskie ze mozna kupic 10 tafli i ladbie sie uloza w lodowce nie zajmujac miejsca Smile
Z suchych jak pisalem wczesniej, przechodzę głównie na Vitalis i naturefood. Z tanimi dodatkami roslinnuch 3 algae Tropicala i spiruliny JBL.
A... z mrozonek jeszcze obowiazkowo losonogi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
(08-03-2020, 13:11 PM)barttsw napisał(a): Zosiek możesz coś powiedzieć coś więcej o tych pokarmach ?

Ja mam granulki, pokarm jest suchy, dość szybko opadający. Ryby dość chętnie go pobierają, nie puchną po nim. Odchody są normalne, nie zmieniają kolorów jak to miało miejsce przy hikari.
Ogólnie jestem z niego zadowolony, ale nie tak jak z vitalisa, który uważam za naprawdę dobrą karmę. Pewnie zostanę przy roślinnym, bo tylko będzie to uzupełnienie diety przy mrożonkach, shrimpmixie i innych roślinnych.

(08-03-2020, 12:40 PM)Ruki napisał(a): Zosiek, to?
http://exothobby.eu/en/21-sak-fishfood

Tak te Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Zosiek dziękuję za opinię właśnie szukam jakiegoś uzupełnienia przetestuje może podejdzie ale wychodze też z wniosku że vitalis to najlepsza KarmaSmile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Używaliście pokarmów od O.S.I. (HS Aqua)? Jeśli tak, jak wrażenia? Smile

[Obrazek: 5pU9P2T.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Ja mialem spiruline. Pomimo ze grubsza to i tak wole jbl. Wg mnie jbl jest super. Cienka ale sie nie kruszy i ryby przez to od malych do duzych spokojnie pobierają.
Slyszalem tylko, że od kiedy osi jest pod HS Aqua sprzedawane to spadła jej jakosc a cena niekoniecznie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości