• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Suche żarcie a ilość odchodów

#21
No to ja jiz moge powiedzieć....
Odkad odrzucilem tropicala a dieta z suchych to vitalis i sporadycznie discusfood i osi ( choc to nowy osi a raczej hs - podobno duzo gotszy ale mialem próbkę), mrozonki tak jak do tej pory jeden lub dwa karmienia dziennie. Kup prze 4 dni tyle co przetem po jednym!! I co najważniejsze drobne a nie klocki krowie.
Jutro jeszcze na naturefood discus dojedzie bo zabladzilo ale pewnoe bedzie podobna jakosc jak vitalis. 
Wniosek jak w trzecim poscie Rukiego tego watkuSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ja, gdy miałem geophagus winemilleri, karmiłem suchym i mrożonkami, w mniej więcej równych proporcjach w ciągu tygodnia. Raz dziennie, ale nie żałowałem rybom. Jeśli chodzi o suche to były to linie pokarmów wyłącznie od O.S.I. (teraz to HS, tak jak pisze Serol wyżej) i tak naprawdę nie widziałem odchodów.
Fakt, spatuloricarie caquetae spisywały się wzorowo jako sprzątacze, ale mimo wszystko powinienem wiedzieć gdzieniegdzie kupy. No, rzadko miałem okazję je widywać po karmieniu tymi pokarmami. Smile

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(05-02-2020, 22:14 PM)serol napisał(a): No to ja jiz moge powiedzieć....
Odkad odrzucilem tropicala a dieta z suchych to vitalis i sporadycznie discusfood i osi ( choc to nowy osi a raczej hs - podobno duzo gotszy ale mialem próbkę), mrozonki tak jak do tej pory jeden lub dwa karmienia dziennie. Kup prze 4 dni tyle co przetem po jednym!! I co najważniejsze drobne a nie klocki krowie.
Jutro jeszcze na naturefood discus dojedzie bo zabladzilo ale pewnoe bedzie podobna jakosc jak vitalis. 
Wniosek jak w trzecim poscie Rukiego tego watkuSmile
Ufff, czyli nie jestem stratny 100. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Ale 5 dyszek za drobne kupy moglbys przelać :p
A co sądzicie o tych nowych osi chyli hs ?
I jeszcze chce zaptyatac o wasze opinie nt równiez drogich sucharow od Discusfood np ten z wysoka zawartoscią astaksantyny https://allegro.pl/oferta/discusfood-gra...EYQAvD_BwE
Pozdro
PS nr konta Ruki na PW zapodam haha, yo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Kiedyś karmiłem DiscusFoodem, jakiegoś szału nie było- taki średniak. Płacisz za markę i za rybę w nazwie, nie za jakość. Big Grin

Jeśli chodzi o żarcie z astaksantyną to najlepiej wychodzą..... pellety dla pstrągów. Kiedyś miałem nawet wypisane nazwy tych granulatów, bo niektóre mają tak dużo asta i innych karotenoidów że stosuje się je do zabarwiania mięsa ryb na pomarańczowo. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Jak zanjdziesz i pofasz te nazwy lub zaproponujesz coś z lepszego niz ten discusfood to anuluje Ci te drugie 50pln i masz Pan spokój :p
Chyba ze z 2 razy w tygodniu astacolor zapodam, lub ichtio tropic mrożonki na bazie owoców morza intensywna czerwień ktorema kantaksantyne..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Popytam na stawach przy najbliższej okazji. Smile

Do samego wybarwienia to chyba każda karma o dużej zawartości asta/karotenoidów wystarczy. Jak ryby zaczynają wysrywać na różowo, to znaczy że przesadziliśmy i więcej barwników nie przyswoją. Big GrinBig Grin

Najszybsze efekty daje chyba cyclopeeze, ale wychodzi cholernie drogo.... W Afrykarium mieliśmy kiedyś świetny plankton morski- czerwony tak, że aż barwił rękawiczki. Z obecnych na rynku zbliżony będzie chyba Red Plankton z Ocean Nutrition.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Discusfood -a mam 2 opakowania - niestety ale w formie past. 
I mało który gatunek wyraża zainteresowanie,  Z ryb które mam .

Od zbrojników po pielęgnice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
To zostane w takim razie póki co na vitalis i naturfood z sucharów a mrozonki discus life na bazie owocow morza - intensywna czerwień i warzywa plus otaz solowiec i lasonogi - powinno byc ok.
Pozdro dziki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Granulat do tuczu pstrągów? Odważnie Dodgy Ruki wiesz, że takie pasze zawierają bliżej nie zdefiniowane dodatki, które mają wspomagać smaczność i atrakcyjność tej paszy? Ostatnio miałem przyjemność rozmawiać z Panią pracującą dla firmy tworzącej atraktory zapachowo-smakowe i inne dodatki do pasz dla tuczu łososia, niestety nie byliśmy zainteresowani przedstawionymi propozycjami. Staramy się myśleć długo terminowo, jeśli chodzi o zdrowie i kondycję ryb. W biznesie paszowym wszystko zmierza w kierunku uatrakcyjnienia smaku i poprawy strawności surowców będących daleko od tego czym ryby żywią się w naturze i czego oczekują akwaryści w składzie karmy - zwłaszcza tych pochodzenia morskiego, bo drogo... 

Żadna pasza przeznaczona do komercyjnego tuczu ryb nie ma tak bogatego składu jak pokarmy akwarystyczne linii premium i super premium bo nikogo na to nie stać.

Pracując w palmiarni w Gliwicach karmiliśmy np. Tanganikę jako podstawą miksem Tropicala Super Spiruliny Forte z Tanganyiką + Hikari Chichlid Staple i Chichlid Excel, drapieżniki żerowały na narybku szczelinowców, którego w akwa było od groma i nie było problemu z gromadzeniem się odchodów na dnie. Rozpadały się na pył co filtracja sprawnie usuwała.

Popytaj Ruki bom ciekawy ile te pstrągowe pellety maja asta i czy to asta syntetyczna czy naturalna? Dla przykładu liofilizowany kalanus zawiera 330mg/kg naturalnej astaksantyny, która ma najlepszą wchłanialność.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości