• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Suche żarcie a ilość odchodów

#11
Hikari to syf. Ryby to chętnie jedzą, ale później mają problemy. Jedyny pokarm Hikari który u mnie się sprawdził to Hikari Micro Pellets.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
To jakie w takim razie firmy/producentów karm polecacie? Tropical/hikari syf co nie jest syfem?
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(02-02-2020, 09:48 AM)HOLSON napisał(a): To jakie w takim razie firmy/producentów karm polecacie? Tropical/hikari syf co nie jest syfem?

Ja używam Naturefood i jestem bardzo zadowolony, moje ryby także.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja o hikari mam dobre zdanie, nie stosowałem droższych wiec może dlatego..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Naturefood może i jest droższy ale sypie się go mniej więc wcale tak drogo nie wychodzi bo na dłużej starcza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Kupujesz gdzieś w okolicy czy wysyłkowo? Przymierzam się do przejścia na lepsze pokarmy dlatego pytam czy gdzieś w okolicy Wodzisławia można dostać.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja kupuje głownie w sklepach zoologicznych w moim regionie dominuje tropical jest też hikari i sera czasem jbl.
Też mam nadmiar odchodów chętnie coś zmienię...


Załączone pliki Miniatury
   
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(02-02-2020, 12:15 PM)-KUBA- napisał(a): Kupujesz gdzieś w okolicy czy wysyłkowo? Przymierzam się do przejścia na lepsze pokarmy dlatego pytam czy gdzieś w okolicy Wodzisławia można dostać.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Zamawiam na allegro ze sklepu ikola
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Na nadmiar odchodów jest jedna rada: NIE KARMIĆ. Wink
A tak poważnie, to karmię głównie mrożonkami. Nie robię szrimpmixów bo mam za mało ryb i mi się nie chce. Z pokarmów suchych używam tylko roślinnych.
Po zeszłorocznym Śląskim Weekendzie Akwarystycznym przywiozłem sporo różnych próbek pokarmów suchych. Stwierdzam, że wszystkie to syf. Ryby wydalają ogromne ilości odchodów, zaobserwowałem otłuszczenie, samcowi urósł garb na czole.
Na przykładzie dwóch par gujanek. Zdominowana para, miała utrudniony dostęp do pokarmu przez dominującą, tzn pobierała pokarm podczas karmienia ale nie przesiewała dna w poszukiwaniu tego co zdążyło opaść na dno. Po 2 miesiącach różnica w wielkości ryb była 2-3cm(!). A przez trzy lata obie pary były identycznych rozmiarów.

Co do Naturefooda, jest to dobry pokarm ale za drogi dla mnie do codziennego skarmiania. Używam go tylko podczas odchowywania narybku.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tzn ja używam również wielu mrożonek + sałata, brokuł, brukselka, czasem jakiś filet z rybki czy tunczyk w sosie własnym lub owoc. Także zróżnicowana dietę prowadzę, mogę dawać dzien w dzien co innego jednak suche stanowią ok 40% procent diety i chciałbym żeby to był dobry suchy pokarm bo obecnie bazuje na tropicalu, który chcąc nie chcąc opinie ma kulawe... Na tym forum opinia jest zazwyczaj poparta wiedza/faktami. Odchodów nie mam jakoś strasznie wiele ale według mnie, za dużo chętnie poszukam czegoś nowego.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości