• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków?

#31
(26-01-2020, 13:52 PM)Ruki napisał(a): Forum jest zalewane masą "przypadkowych" osób, głównie spamerami i osobami wklejającymi linki reklamowe- ale nie widzicie ich, bo lecą w kosz.  Big Grin Dlatego cały czas nie zdjęliśmy akceptowania pierwszych 5 postów.

P.S.
Goran, tak swoją drogą, to jesteś moim ulubieńcem jeśli chodzi o nowych użytkowników. Smile Twój wątek z barwniakami to taka właśnie stara dobra praktyka dzienników forumowych! Smile

O kurde już dawno nikt tak nie połechtał mojego ego Smile
No może poza slowem " stara "  ale pocieszam się że niektórzy ludzie żyją dłużej niż ja Smile 
A już się bałem że jak ktoś wyżej napisał...mój wątek to monolog który nikogo nie interesuje.
Choć brak na forum możliwości lajkowania to sama ilość odsłon świadczy o zainteresowaniu.
W takim wątku nie powinno się oczekiwać oklasków i reakcji po każdym wpisie. On jest bardziej dla mnie. A dla innych ma być zachętą do akwarystyki bo moim zdaniem im trudniej tym ciekawiej.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Ja bez takiego "lania wody" o jednym gatunku nie napisałbym np. artykułu o Crenicichla regani, bo na szczęście wątek na Apisto.pl się nie stracił, a ja już jakoś nie mogę się nauczyć robić notatek, czyli po staremu Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(25-01-2020, 23:15 PM)piotrK napisał(a): "@Ruki oczywiście że pamiętam dyskusje na Apisto. Byle pytanie np. o liście potrafiło wywołać kilkanaście stron odpowiedzi i rozważań. Dziś wystarczy jeden znawca z fejsbunia i koniec dyskusji."
 
Miło to usłyszeć, zwłaszcza komuś, kto dołożył swój skromny kamyczek do założenia Apisto. I pamięta licealistę, który zadziwiał wszystkich wiedza i zdrowym rozsądkiem :-). Dlatego dobrze, że to forum ma się dobrze i jest kopalnią prawdziwej wiedzy.
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Ja Kobuza miałem za starego chłopa, tak dorośle się wypowiadał. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(26-01-2020, 21:18 PM)Ruki napisał(a): Ja Kobuza miałem za starego chłopa, tak dorośle się wypowiadał. Big Grin

Podobnie myślałem o Tobie na apisto Tongue
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Widzę że większa grupa z Apisto tu dotarła
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Krzychó też tu jest, rzadko bo rzadko, ale jest. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Wszystko co myślę zostało tu już napisane i ze zdecydowaną większością opinii się zgadzam, więc nie będę powtarzał, ale chciałbym tylko wyrazić ubolewanie nad tym, co wspomniał jeden z użytkowników wyżej, a mianowicie to, że ludziom w tych czasach bardzo trudno przychodzi czytanie dłuższych tekstów. I nie piszę tu o rozprawkach, a o tekstach złożonych np. z 10 zdań. Takie teksty od razu wielu ludzi odstraszają, szczególnie tych młodych.
Na FB posty składają się zazwyczaj z 2 zdań, oczywiście bez żadnej interpunkcji, bo po co? Znaki polskie też są bardzo często pomijane. Dla mnie jest to bardzo smutny regres. Ja lubię długie teksty, tym bardziej na tematy, które mnie interesują. A teraz ludzie wyznają zasadę, że im krócej tym lepiej. Niestety najczęściej widoczne jest to u młodych użytkowników. Oczywiście nie zawsze dłuższy tekst znaczy lepiej, bo w krótkim także można zawrzeć wszelkie informacje bez rozpisywania się. No ale na pewno nie da rady napisać istotnych informacji w 3 zdaniach.
Pokolenie Facebooka potrzebuje poklasku, lajków, udostępnień, szybkiej odpowiedzi. Nie ma u nich tej cierpliwości jak w tych ludziach, powiedzmy, 30+. Użytkownicy FB chcą tu i teraz, a nie za 5 godzin czy na drugi dzień. Dla nich to jest paranoja.
Ja też korzystam z Facebooka. Obserwuję wiele fanpejdżów akwarystycznych, ale to jest jeden wielki spam. Jasne, są tam też fachowcy (dziwne żeby ich nie było w kilku czy kilkunastu tysięcznej społeczności) i fajne posty, ale to często tylko perły w szambie... Są fanpejdże, gdzie nóż otwiera się w kieszeni, ale takie dawno opuściłem. O, a propos - opór młodych przed nauką też jest niesamowity. W tych czasach, gdzie prym wiodą Google, FB, YouTube, gdzie w kilka sekund można nauczyć się co najmniej podstaw akwarystyki ludzie nadal pytają czy mogą trzymać welona w 5-litrowej kuli.
Fora zdecydowanie bardziej pasują. Na forum jest tak spokojniej, wolniej, bardziej rzeczowo. Może to efekt tego wieku z przedziału 30+... Nie wiem. Wiem na pewno, że FB nie wzbudza we mnie tylu pozytywnych odczuć co FB.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Oj, bez przesady z tym wyklinaniem młodego pokolenia Big Grin. Tak samo często błędy ortograficzne, składnia jak u sześciolatka i inne atrakcje są widoczne u ludzi starszych, o zgrozo. Samemu mam problem ze składaniem zdań, bo lubię sobie wrzucać losowo przecinki i tworzyć zdania złożone na kilka linii, ale i tak czasami nie mogę uwierzyć w to co potrafią spłodzić inni Wink.

Tak samo często takie ciężkie przypadki widzę u ludzi w swoim wieku, jak i u starszych- to nic dziwnego. Krzywa Gaussa dokładnie pokazuje- na jednego geniusza przypada jeden głupi Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Oczywiście, może w swojej wypowiedzi powinienem dodać słowa "nie wszyscy, a większość". Smile No ja mam trochę inne odczucia, bo powyżej opisałem to, co widzę - moi młodsi znajomi powiedzmy 18-25 lat, z którymi piszę popełniają z reguły błędy i brak interpunkcji oraz wypowiadają się najchętniej słowami "tak" lub "nie". Osoby powyżej 25. roku życia wręcz przeciwnie. Ale tak, nie wszyscy oczywiście, większość. Może to tylko przypadek. Smile
I nie, nie jestem z grupy ludzi typu "kurła, kiedyś to było, a teraz to nic nie mo". Smile

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości