• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czy trzymamy ryby już tylko dla lajków?

#21
O FB nie mogę się wypowiadać bo mnie tam nie ma.... Co jak twierdzi mój syn oznacza że nie żyje....Ale czasem google kieruje mnie na różne dziwne fora.... i odnoszę wrażenie że czasem ludzie nie szukają rady tylko potwierdzenia że ich błędy nie są błędami.  Wystsrczy ,że na ich pytanie czy mogą w baniaku 96 l trzymać razem jakieś L-ki, welonki i skalary ktoś nawet dla jaj napisze że " Oczywiście ". Wtedy szczęśliwi że mają super akwarium dokupuja jeszcze stado pyszczakow i gupikow i sami zaczynają doradzać.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(26-01-2020, 12:58 PM)Goran napisał(a): O FB nie mogę się wypowiadać bo mnie tam nie ma.... Co jak twierdzi mój syn oznacza że nie żyje....Ale czasem google kieruje mnie na różne dziwne fora.... i odnoszę wrażenie że czasem ludzie nie szukają rady tylko potwierdzenia że ich błędy nie są błędami.  Wystsrczy ,że na ich pytanie czy mogą w baniaku 96 l trzymać razem jakieś L-ki, welonki i skalary ktoś nawet dla jaj napisze że " Oczywiście ". Wtedy szczęśliwi że mają super akwarium dokupuja jeszcze stado pyszczakow i gupikow i sami zaczynają doradzać.

Też to zaobserwowałem pogłębianie błędnej wiedzy i powielanie wszechobecnych błędów... Trafiłem też na osoby, które wolą pytać w mniej rzetelnych źródłach gdzie Pan Kowalski powie , że trzyma arowane w 300l i jest git. Te osoby i tak kupią ta arowane pytają tylko po to żeby potwierdzić swoje podejście z lat 90' przecież 200-300 litrów dla kilku ryb to i tak za dużo... Tu nie zapyta bo wie, że usłyszy "zwariowałeś ona dorasta do pół metra" więc woli udawać, że nie wie i się jarać arowaną... Cierpi zwierzę. Podobny temat zaobserwowałem na funpage pawiookich gdzie pytają czy można karmić tylko drewnojadami, odp brzmi. "ja karmie tak już 2 lata i jest git" po czym pojawia się fachowy komentarz na temat zbilansowanej diety dla pawicy i ten komentarz ma masę kontrkomentarzy o treści: "tyle roznego żarcia dla ryb?"...  Zmierzam do tego, że ludzie chcą być "profesjonalnymi akwarystami" jednak faktyczna wiedzą przerasta ich wyobrażenie o swoich wymarzonych 240litrach i kilkudziesięciu dużych ryb.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Hej. 
Fajny temat, bo można go ugryżć na wiele sposobów.

Pierwszy temat

Na forum jak i na fb znajduje się wiele dobrych informacji i śmieci. Fb ma grupy na których jest wiedza, są linki do artykułów naukowych, a jęsli zapytasz to i podzielą się doświadczeniami. Na forum nie raz już bywało , że się zbywało ludzi, lub zostawiało bez odpowiedzi. Co prawda jest tu dużo wpisów z naszych doświadczeń, ale też trzeba coraz częściej o nie pytać. 

Co do lajków fotek, to taka informacja zwrotna, o komuś się podoba, albo chociaż go to zainteresowało. Na forum na szczęscie tego nie ma, ale ile jest tematów monologów, gdzie autor nie wie czy kogokolwiek to interesuje. 
Druga rzecz jeśli chodzi o fotki, na fb czy insta dajesz szybką fotę z telefonu, nie pomniejszasz, nie przejmujesz się zbytnio jakością. cyk i jest. 
Na forum oprócz tego, że trzeba zrobić kilka dodatkowych czynności, to fota musi być kosa. 

Nie jestem przeciwnikiem fb, bo w całym internecie trzeba przesiewać wiedze. Myślę, ze trzeba utrzymać zdrowy rozsądek.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(26-01-2020, 13:14 PM)Zimna Zośka napisał(a): Hej. 
Fajny temat, bo można go ugryżć na wiele sposobów.

Pierwszy temat

Na forum jak i na fb znajduje się wiele dobrych informacji i śmieci. Fb ma grupy na których jest wiedza, są linki do artykułów naukowych, a jęsli zapytasz to i podzielą się doświadczeniami. Na forum nie raz już bywało , że się zbywało ludzi, lub zostawiało bez odpowiedzi. Co prawda jest tu dużo wpisów z naszych doświadczeń, ale też trzeba coraz częściej o nie pytać. 

Co do lajków fotek, to taka informacja zwrotna, o komuś się podoba, albo chociaż go to zainteresowało. Na forum na szczęscie tego nie ma, ale ile jest tematów monologów, gdzie autor nie wie czy kogokolwiek to interesuje. 
Druga rzecz jeśli chodzi o fotki, na fb czy insta dajesz szybką fotę z telefonu, nie pomniejszasz, nie przejmujesz się zbytnio jakością. cyk i jest. 
Na forum oprócz tego, że trzeba zrobić kilka dodatkowych czynności, to fota musi być kosa. 

Nie jestem przeciwnikiem fb, bo w całym internecie trzeba przesiewać wiedze. Myślę, ze trzeba utrzymać zdrowy rozsądek.

A propos dodawania fotek to w 100% się zgadzam fb, instaram itd są prostsze w obsłudze... Kilka sekund i jest post, film i 30 fotek. Wiem, że to nie temat na rozkimne tu i teraz ale dodawanie zdjęcie tu na forum jest mega uciążliwe i trochę niewspółczesne już. Dodatkowo obsługa forum ze smartfona dla mnie osobiscie jest uciążliwa. Pomimo niedogodnien jestem tu ale wielu rezygnuje już na etapie rejestracji temat zresztą poruszył Piotr nieco wyżej.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(26-01-2020, 13:21 PM)HOLSON napisał(a):
(26-01-2020, 13:14 PM)Zimna Zośka napisał(a): Hej. 
Fajny temat, bo można go ugryżć na wiele sposobów.

Pierwszy temat

Na forum jak i na fb znajduje się wiele dobrych informacji i śmieci. Fb ma grupy na których jest wiedza, są linki do artykułów naukowych, a jęsli zapytasz to i podzielą się doświadczeniami. Na forum nie raz już bywało , że się zbywało ludzi, lub zostawiało bez odpowiedzi. Co prawda jest tu dużo wpisów z naszych doświadczeń, ale też trzeba coraz częściej o nie pytać. 

Co do lajków fotek, to taka informacja zwrotna, o komuś się podoba, albo chociaż go to zainteresowało. Na forum na szczęscie tego nie ma, ale ile jest tematów monologów, gdzie autor nie wie czy kogokolwiek to interesuje. 
Druga rzecz jeśli chodzi o fotki, na fb czy insta dajesz szybką fotę z telefonu, nie pomniejszasz, nie przejmujesz się zbytnio jakością. cyk i jest. 
Na forum oprócz tego, że trzeba zrobić kilka dodatkowych czynności, to fota musi być kosa. 

Nie jestem przeciwnikiem fb, bo w całym internecie trzeba przesiewać wiedze. Myślę, ze trzeba utrzymać zdrowy rozsądek.

A propos dodawania fotek to w 100% się zgadzam fb, instaram itd są prostsze w obsłudze... Kilka sekund i jest post, film i 30 fotek. Wiem, że to nie temat na rozkimne tu i teraz ale dodawanie zdjęcie tu na forum jest mega uciążliwe i trochę niewspółczesne już. Dodatkowo obsługa forum ze smartfona dla mnie osobiscie jest uciążliwa. Pomimo niedogodnien jestem tu ale wielu rezygnuje już na etapie rejestracji temat zresztą poruszył Piotr nieco wyżej.
Korzystasz na telefonie z aplikacji tapatalk czy przez przeglądarkę? Aplikacja jest prosta w obsłudze i dodawanie zdjęć staje się prostsze.

To tak w ramach odpowiedzi starszemu koledze Wink

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Na FB kompresja zdjęć robi się sama, i jest bardzo "bolesna". Na forum spokojnie można wstawić zdjęcie high quality w rozmiarze 1400pix, na FB to nie przejdzie. Tu można zapytać się naszego admina technicznego czy są jakieś pluginy ułatwiające wrzucanie załączników.

Ale rejestracji na forum się ułatwić nie da, bo przecież nie będziemy wymyślać ludziom randomowych nicków czy haseł... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(26-01-2020, 13:28 PM)-KUBA- napisał(a): Korzystasz na telefonie z aplikacji tapatalk czy przez przeglądarkę? Aplikacja jest prosta w obsłudze i dodawanie zdjęć staje się prostsze.

To tak w ramach odpowiedzi starszemu koledze Wink

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Dzięki, już szukam apki Rotfl
Temat dotyczący mojej niewiedzy na temat technologi. CIACH! nie zaśmiecam dalej
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Obsługa forum przez tapatalka, łącznie z dodawaniem fotek jestem dziecinnie proste, to prawda, ale program też okrawa fotki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
ÌMO te niby trudności są ok. To wstępna selekcja i brak zalewu forum osobami przypadkowymi. Jak ktoś jest leń w sprawach rejestracji to jest ogólnie leń i akwarium też się tak zajmuje.
To z czym ja mogę mieć za jakiś czas problem to zalogowanie się tu po zmianie telefonu bo już dziś nie pamiętam hasłaSmile Smile muszę zerknąć gdzieś i je zapisaćSmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Forum jest zalewane masą "przypadkowych" osób, głównie spamerami i osobami wklejającymi linki reklamowe- ale nie widzicie ich, bo lecą w kosz.  Big Grin Dlatego cały czas nie zdjęliśmy akceptowania pierwszych 5 postów.

P.S.
Goran, tak swoją drogą, to jesteś moim ulubieńcem jeśli chodzi o nowych użytkowników. Smile Twój wątek z barwniakami to taka właśnie stara dobra praktyka dzienników forumowych! Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości