• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tropheus Tanganika i nowe zwierzęta z Tanganiki

#11
Admin uznaje, że ryby z powyższych linków są wspaniałe Smile Ten dział jest dla was - importerów i hodowców, więc linki do zdjęć są jak najbardziej akceptowalne.

O Brazylii już się wypowiadałem, a jeśli chodzi o nową dostawę z Afryki, to najbardziej przypadły mi do gustu Pseudosimochromisy Smile
Dodatkowo uważam, że wielką ciekawostką są Limnotiliapie i mam cichą nadzieję, że ich przyszły właściciel gdzieś kiedyś pochwali się zbiornikiem z nimi. No i te nowe ślimaki - totalna zagadka Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Catfish Smile Smile Smile
Fajne foty, milo wspominam ich powstawanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Czy ten sum nie ma żadnej pozycji taksonomicznej? Pytam, bo dziwi mnie brak nazwy łacińskiej, a obecność tylko zwyczajowej (?).

Popieram Adama, kurwifronsy są piękne, widziałem je już we wrocku. Szkoda tylko, że nie ma fot O. boops - samce są pewnie jeszcze niewybarwione?

Dodam jeszcze że spore wrażenie zrobił na mnie dyskowiec ze zdjęcia nr 1 (str. 2) - U dzikusów fantastyczny jest ten kształt ciała, idealnie wpisujący się w koło Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Czy ktoś cokolwiek wie o tym gatunku w języku ojczystym Smile - Awaous flavus ,czy komponuje się się z pielęgnicami w tym z ziemiojadami i zbrojnikami w jednym zbrojniku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Piotrze

Ten sum to forma ksantoryczna. Pytałam dzisiaj H. Buschera, bo na planetcatfish nie wiedząSmile Michelle sugerowała, że jest to C. cavernicola

oto odpowiedź: this fish looks VERY interesting. You must be happy to got it. Must fetch a high price for Chinese people, gold=luck. But keep it. I never saw a fish like this.
About the name: look at fishbase, site is attached. C. cavernicola is only known from a cave in Namibia and the maximum known size is less than yours.
Known Clarias species in Lake Tang. are C. mossambicus, C. liocephalus = C. ornatus (endemic), C. theodorae. Probably it's a xanthoristic form of one of these (C. liocephalus??)

http://www.fishbase.org/summary/Clarias-...icola.html

http://www.fishbase.org/Summary/SpeciesS...iocephalus

Co do Awaous - hobbista tej grupy kupił je do dyskowców, radzą sobie bez problemu. U nas pływają oddzielnie w akwarium, wiec nie mogę nic powiedzić.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Piękny clarias!

O wiele bardziej efektowny niż C. batrachus i jego forma albinotyczna.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dzięki za odp. Chociaż za sumokształtnymi nie szaleję to to jest ciekawe.

Myślę że z Dyskami babki dadzą se radę, ale z ziemiojadami - mógłby być problem. Ale nie wiem, nie miałem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Dzisiaj w nocy, po sporych perypetiach z przewoźnikiem, czyli British Airways, który po raz kolejny zapakował nam w Londynie ryby na późniejszy samolot dotarły do nas:

Altolamprologus compressiceps Bulu Point red fin
Altolamprologus compressiceps Maswa
Callochromis stappersi Ikola
Chalinochromis sp. “Ndobhoi” Bulu Point
Cyphotilapia gibberosa Blue Zambia
Cyprichromis microlpidotus Bulu Point
Eretmodus cyanostictus Muyunga (between Lunangwa and Lupota)
Petrochromis famula Tembwe
Petrochromis trewavasae SHOW
Platythelphusa maculata - krab
Speckia zonata - ślimak
Synodontis granulosus
Tropheus duboisi Cape Kabogo
Tropheus duboisi Halembe
Tropheus duboisi Karliani
Tropheus sp. Bulu Point
Tropheus sp. Ilangi Yellow Real
Tropheus sp. Kasanga
Tropheus sp. Malagarasi Green
Tropheus sp. Golden Kazumba - mutant
Xenotilapia bathyphila Chimba
Xenotilapia melanogenys Chisanze


Michelle jak widać sie spisałaSmile Mutant Tropheus sp. Golden Kazumba jest niesamowity.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
W sobotę Magda i Przemek Mirek robili u nas zdjęcia. Na razie mogę pokazać jedynie zdjęcie formy mutacyjnej Tropheus sp. Golden Kazumba. Niesamowity okazSmile

http://galeria.tropheus.com.pl/thumbnails.php?album=122

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Zdjęcia ryb z nowej dostawy można oglądnąć tutaj http://galeria.tropheus.com.pl/thumbnails.php?album=122. Jak zwykle rewelacyjne fotografie w wykonaniu Magdy Kwolek-Mirek z www.suephoto.pl.

Marta



Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości