• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: rośliny do CA

#21
Zastanawiam czy liście dębu pasują do przystrojenia w CA? Tak się składa że dzisiaj był u mnie spory przymrozek a że mam olbrzymi dąb na działce.....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Pewnie,że pasują:-) Dodatkowo możesz je pociąć itp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Każdy liść, który nie wpływa jakoś szkodliwie na wodę nadaje się jako dodatek. Po czasie zacznie się rozpadać i stworzy idealny syfek Wink
A jeżeli chcesz mieć coś wyjątkowo podobnego to teraz jest dobry okres na zebranie liści, które bardzo licznie występowały w rzekach CA a które są rzadko wykorzystywane u nas - chodzi o zaschnięte liście trzciny ale również całe połamane fragmenty trzciny. 

Rio Uatsi
   

zobacz ten miks Wink
   

Łupiny orzecha kokosowego bardziej kojarzone z akwariami z SA również pojawiały się w rzekach CA podobnie jak poszarpane liście bananowca itd.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Powiedzcie mi o co chodzi z tymi przymrozkami ?
Czy o to, żeby przymroziło te liście, która spadły, czy o to, żeby spadły te co ich przymrozi ?. Bo jeśli o to drugie, to jak mam poznać które liście spadły przed, a które po przymrozkacg ? Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Nie bardzo rozumiem jakie by to miało mieć znaczenie, liście wpadają do wody w naszych stawach czy jeziorach nie czekając na przymrozki, mało tego wpadają nawet takie co jeszcze nie uschły. Ale fachowcem w tej kwestii nie jestem Wink Jeżeli jednak jest coś na rzeczy to możemy się wspomóc sprzętem typu piekarnik aby coś dosuszyć lub zamrażalnik aby coś przemrozić Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Głównie chodzi o to, by drzewo z liści ściągnęło jak najwięcej soków. Wtedy część liści przestaje być trująca lub nie powodują zakwitów przez nadmiar substancji odżywczych. W naturze to lotto, bo jest dużo wody, ale w akwarium już idzie załatwić obsadę.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Dab się jest ok ,ale pamiętaj że zacznie ci barwić wodę zbierz sobie buku i oczywiście je wygotuj bo nie opadną możesz dodać sody oczyszczonej by więcej garbników wygotować.
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(01-11-2020, 10:59 AM)Ruki napisał(a): Głównie chodzi o to, by drzewo z liści ściągnęło jak najwięcej soków. Wtedy część liści przestaje być trująca lub nie powodują zakwitów przez nadmiar substancji odżywczych. W naturze to lotto, bo jest dużo wody, ale w akwarium już idzie załatwić obsadę.

No dobra, ale jak jutro przymrozi i pójdę zbierać liście, to jak mam odróżnić te dzisiejsze od tych co spadną po przymrozkach? Nawet zbierając w styczniu mogętrafic na liście z września lub październikaSmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Goran chyba rukiemu chodziło o to by nie zrywać z drzewa liści Big Grin
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
A co z trzcina? Znalazłem taką pół sucha pół żywa to czy mogę ją jakoś przygotować czy się nie nadaje ? Wysuszyć w piekarniku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości