• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: czy wytrzymają?

#11
czy ktoś stosował metro gdzie w zbiorniku pływały zbrojniki?? jakie reakcje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Metronidazol nie powinien stanowić zagrożenia dla zbrojników, z tego co czytałem zbrojniki bez problemu tolerują ten lek. Dla pewnej jasności dodam, że przy zbrojnikach nie stosujemy bezwzględnie soli (bez znaczenia jakiej jodowanej czy niejodowanej), leków których środkiem czynnym jest trichlorfon :Metrifonat, Masoten, Capifos, Neguvon, oraz leków opartych na związkach miedzi. Bezpieczne i skuteczne przy odrobaczaniu są Sera Protazol i Tremazol (sprawdzone przy hypancistrusach)
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
zatem metronidazol, dzięki za odpowiedzi

pozdro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(16-03-2012, 22:53 PM)Ruki napisał(a):
(16-03-2012, 15:56 PM)Simon napisał(a): Aquasan-S preparat w tabletkach z Zoolek-u przeciw pierwotniakom (głównie wiciowcom m.in. Hexamita, Costia, Ichthyobodo), bakteriom i pleśniom.
Pozdrawiam Szymon
Aquasan-S zawiera metronidazol i działa na bakterie beztlenowe oraz pierwotniaki. Pleśni i bakterii tlenowych nie rusza. Smile
Zaproponowałem Aquasan-S ponieważ jest bez recepty i zwalcza wiciowce jak i wywoływane przez nie choroby . Do metronidazol nie każdy ma dostępTongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(17-03-2012, 23:03 PM)Simon napisał(a):
(16-03-2012, 22:53 PM)Ruki napisał(a):
(16-03-2012, 15:56 PM)Simon napisał(a): Aquasan-S preparat w tabletkach z Zoolek-u przeciw pierwotniakom (głównie wiciowcom m.in. Hexamita, Costia, Ichthyobodo), bakteriom i pleśniom.
Pozdrawiam Szymon
Aquasan-S zawiera metronidazol i działa na bakterie beztlenowe oraz pierwotniaki. Pleśni i bakterii tlenowych nie rusza. Smile
Zaproponowałem Aquasan-S ponieważ jest bez recepty i zwalcza wiciowce jak i wywoływane przez nie choroby . Do metronidazol nie każdy ma dostępTongue
A ja odpisałem, bo podałeś półtorej niepoprawnej informacji. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
nic dziwnego jeżeli producent tak podaje Smile

http://www.zoolek.pl/index.php3?id=opis_...=aquasan-s

ale propozycja była trafiona
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(17-03-2012, 23:16 PM)filas napisał(a): nic dziwnego jeżeli producent tak podaje Smile

http://www.zoolek.pl/index.php3?id=opis_...=aquasan-s

ale propozycja była trafiona
Dlatego ja nigdy nie wierzę producentom. Big Grin

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jak wyniki leczenia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam, zastosowałem Metronidazol - 6 dni po 14 tabletek na dobę, mało światła, znikome karmienie. Niestety bez zmian. Poczekałem 3 dni i nic. Pełen obaw postanowiłem podnieść temperaturę do 35 stopni C, którą utrzymywałem w zbiorniku przez tydzień czasu. Większy samiec wydalał z siebie wręcz niemożliwe "obiekty", w końcu dzień po powrocie do temperatury 27 C pozbył z siebie chyba całego pasożyta. Teraz pływa i dominuje w akwa jak przed chorobą, pokarm pożera jak opętany :] Co do drugiej chorej ryby (mniejszy samiec) - do teraz zachowuje się podejrzanie ale zjada pokarm i wydala normalne odchody aczkolwiek wciąż snuje się po akwa jak nieobecny. W każdym razie kuracja pomogła - ryby wydalały z siebie mnóstwo pasożyta, zwłaszcza większy samiec. Mogłem zrobić jakieś fotki ale dopiero pisząc tego posta przyszło mi to do głowy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Fajnie, że się udałoSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości