• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240l Ameryki

#51
Niestety samiec C. regani ostro gnębi samicę i resztę obsady. Chyba pora odpuścić i odłowić samca do osobnego zbiornika, albo zamienić na innego mniej agresywnego.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Papja pisał że nie-agresywne Rotfl
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
(14-06-2020, 20:07 PM)dzikakuna napisał(a): Papja pisał że nie-agresywne Rotfl
Samiczka w kiepskim stanie odłowiona do 54l przedzielonego na pół, samiec za chwilę londuje w drugiej połowie..

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Dlaczego tak?
Trzeba było odłowić tylko samca a samice zostawić w 240litrach i tuczyć. Za miesiąc możesz zrobić dużą podmiankę i spróbować dodać samca. 
W 54l słoiku podzielonym na pół zmarnujesz obie ryby.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Dziwne ryby macie, u mnie problemów nie było nawet w tarliskowym 80cm Tongue
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
To może rzeczywiście wrzucę samiczkę z powrotem do 240 i dam jeszcze jedną szansę samcowi za jakiś czas. Zastanawiam się jeszcze czy nie zamienić tego samca na innego, może już chłop ma taki temperament i nic z nim nie zrobię..

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka


Zdjęcie jak wygląda samiczka(prawie bez ogona) po tych męczarniach z samcem:[Obrazek: 44e778a373b4e1fcf4a594c4bd3436b1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Samica powoli odzyskuje ogon jestem dobrej myśli




Niestety z nieznanych mi przyczyn samiec C. regani padł zamęczona samiczka została wdową.. za jakiś czas gdy samiczka odzyska siły podejmuje próbę z innym samcem i wystrojem akwarium..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
W niedzielę włączyłem grzałkę po okresie letnim, woda cały czas trzymała od 23 do 25 stopni. Teraz ryby mają ustawione 26 stopni i już zauważyłem że coś zaczyna się dziać, osamotniona samica regani zrobiła się agresywniejsza atakuje laetacary. Największy samiec i samica (według @Papja) zaszył się w jednym kącie, zobaczymy czy coś z tego będzie.

Woda ma teraz 26stopni i około 240ppm, pH okolo 6,2.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
5 minut z życia akwarium:



W akwarium nastrój niemalże sielankowy jak widać na filmiku, karty rozdaje zdecydowanie samica C. regani która pilnuje porządku


Nie wiem jak wkleić filmik z tapatalka żeby było w okienku

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Nad oknem do pisania 4 od końca ikonka "insert a video", klikasz w "video type" i wybierasz Youtube, wklejasz url i dajesz wstaw. 
Bardzo przyjemny zbiornik, fajne korzenie Wink a ja myślałem że moje 2 minutowe filmiki są za długie Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości