• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240l Ameryki

#41
Trudno o jakieś bardzo agresywne regani Kuna Wink. U mnie też nie było widocznej agresji. To tylko u Kobuza się tłukły Big Grin.


Kuba, bynajmniej =/= przynajmniej Tongue. Wiesz skąd masz te reganki? Bo takie z Rio Tapajos to spokojnie w pH około neutralnego się rozmnożą przykładowo Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
(03-05-2020, 12:24 PM)Papja napisał(a): Trudno o jakieś bardzo agresywne regani Kuna Wink. U mnie też nie było widocznej agresji. To tylko u Kobuza się tłukły Big Grin.


Kuba, bynajmniej =/= przynajmniej Tongue. Wiesz skąd masz te reganki? Bo takie z Rio Tapajos to spokojnie w pH około neutralnego się rozmnożą przykładowo Wink.
C.regani prawdopodobnie właśnie Rio Tapajos ale pewności nie mam ani ja ani sprzedający (przywiezione od Krzysztofa z aquarak).

Woda aktualnie w akwarium ma pH około 6/6.2, mam miernik TDS który pokazuje mi wartości około 180/195ppm.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
(03-05-2020, 12:24 PM)Papja napisał(a): Trudno o jakieś bardzo agresywne regani Kuna Wink. U mnie też nie było widocznej agresji. To tylko u Kobuza się tłukły Big Grin.


Kuba, bynajmniej =/= przynajmniej Tongue. Wiesz skąd masz te reganki? Bo takie z Rio Tapajos to spokojnie w pH około neutralnego się rozmnożą przykładowo Wink.

U Zośka też chyba się tłuką. Tongue
Ale niech sam opowie Big Grin
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
(03-05-2020, 12:24 PM)Papja napisał(a): Wiesz skąd masz te reganki? Bo takie z Rio Tapajos to spokojnie w pH około neutralnego się rozmnożą przykładowo Wink.
Pytanie czy chcemy mieć akceptowalny rozkład płci, bo przypuszczam że wtedy i u Tapajos trzeba by zejść z pH poniżej 6.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Kuba to są na 100% Tapajos. Ja miałem je w za małym baniaku i u mnie samiec tłukł samice. Dlatego oddałem je do sneipasa. Jak widać od sneipasa powędrowały do ciebie i maja się pięknie. Co mnie cieszy. Powodzenia.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
(03-05-2020, 17:48 PM)piotrK napisał(a):
(03-05-2020, 12:24 PM)Papja napisał(a): Wiesz skąd masz te reganki? Bo takie z Rio Tapajos to spokojnie w pH około neutralnego się rozmnożą przykładowo Wink.
Pytanie czy chcemy mieć akceptowalny rozkład płci, bo przypuszczam że wtedy i u Tapajos trzeba by zejść z pH poniżej 6.



No właśnie nie wiadomo Tongue. Nie widziałem badań, które wprost mówią, że na pewno wyraźny wpływ na rozkład płci ma pH i temperatura. Ty rozmnażałeś regani z Rio Negro w 5.5 pH i 26 stopniach, ja miałem analogiczne warunki dla regani z Rio Tapajos- obydwoje dostaliśmy około 50:50 płeć młodych. Więc tu się zapala lampka, że pH wcale nie musi mieć dużego znaczenia.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
(03-05-2020, 18:02 PM)Zimna Zośka napisał(a): Kuba to są na 100% Tapajos. Ja miałem je w za małym baniaku i u mnie samiec tłukł samice. Dlatego oddałem je do sneipasa. Jak widać od sneipasa powędrowały do ciebie i maja się pięknie. Co mnie cieszy. Powodzenia.
Czyli odpuściłeś.... Sad
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
(04-05-2020, 08:02 AM)dzikakuna napisał(a):
(03-05-2020, 18:02 PM)Zimna Zośka napisał(a): Kuba to są na 100% Tapajos. Ja miałem je w za małym baniaku i u mnie samiec tłukł samice. Dlatego oddałem je do sneipasa. Jak widać od sneipasa powędrowały do ciebie i maja się pięknie. Co mnie cieszy. Powodzenia.
Czyli odpuściłeś.... Sad

Nie pierwsze i nie ostatnie, które odpuściłem. Może kiedyś spróbuje z nimi jeszcze raz, dobrze przygotowany.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
C. regani chyba się spodobało u mnie w akwarium. Samica pilnuje miejsca w tyle akwarium gdzie wyrzucony jest kawałek kokosu. Samiec odgania wszystkie inne ryby w drugą część akwarium, ale agresji wobec samicy nie widzę, oby tak pozostało. Na zdjęciu miejsce gdzie siedzi samica. [Obrazek: 928c4068588d4b0c1ec8e33be7336df3.jpg]

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Mała aktualizacja z życia akwarium niestety bez foto spamu, ryby ostatnio jakieś strasznie płochliwe.
Samiec C. regani to niezły terrorysta jest, wszystkie ryby trzymia bezpieczny dystans od niego abo zdążyć z ucieczką w razie ataku. Agresja rozkłada się na 4 Laetacary + samicę regani. Jak na razie nie zauważyłem żeby którąkolwiek tłuk mocniej, z reguły goni wszystkie które wpłyną w jego rewir.
Mam nadzieję że nie skończy się to startami.

Edit:
Postanowiłem obniżyć temperaturę wody w akwarium i o dziwo agresja samca ustała, pływa w parze z samicą i nie atakuje innych ryb.. teraz mają 23/24°C wcześniej 26/27.
Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości