• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240l Ameryki

#11
Nie mam pojęcia jak jest z dostępnością nietypowych Laetacara, ale kiedyś były dostępne w EU wszystkie gatunki. Mógłbyś spróbować poszukać L. fulvipinnis (sp. Orangeflossen) albo L. araguaiae (sp. Buckelkopf) - to takie ani pielęgniczki, ani średnie pielęgnice (tak jak C. regani), poza tym są asertywne i powinny się dobrze dogadywać ze szczupakami.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(16-01-2020, 13:59 PM)piotrK napisał(a): Nie mam pojęcia jak jest z dostępnością nietypowych Laetacara, ale kiedyś były dostępne w EU wszystkie gatunki. Mógłbyś spróbować poszukać L. fulvipinnis (sp. Orangeflossen) albo L. araguaiae (sp. Buckelkopf) - to takie ani pielęgniczki, ani średnie pielęgnice (tak jak C. regani), poza tym są asertywne i powinny się dobrze dogadywać ze szczupakami.
Piotr nie kuś mnie na te nietypowe, piękne są.
Muszę sprawdzić w domu czy gdzieś może będą dostępne..
Jeszcze takie pytanie jak bym się zdecydował na te małe szczupaki + Laetacara, czy istnieje szansa na dołożenie jakieś ławicy do tego? Czy raczej gra nie warta świeczki?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Małe Crenie to wbrew pozorom nie takie straszne drapieżniki, ale i tak musiałbyś dać jakieś większe kąsacze. Sam ocenisz czy to by dobrze wyglądało.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dzięki wielkie za wszystkie sugestie. Na chwilę obecną obsadę planuję na:
C. regani
Laetacara (zobaczymy co będzie dostępne)
Jakieś rozpraszacze w toń.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(16-01-2020, 19:00 PM)-KUBA- napisał(a): Dzięki wielkie za wszystkie sugestie. Na chwilę obecną obsadę planuję na:
C. regani
Laetacara (zobaczymy co będzie dostępne)
Jakieś rozpraszacze w toń.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Byłem u stafego. C. regani została ostatnia samica i kilka samców, L. araguaiae też ma Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(16-01-2020, 20:05 PM)Zimna Zośka napisał(a):
(16-01-2020, 19:00 PM)-KUBA- napisał(a): Dzięki wielkie za wszystkie sugestie. Na chwilę obecną obsadę planuję na:
C. regani
Laetacara (zobaczymy co będzie dostępne)
Jakieś rozpraszacze w toń.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Byłem u stafego. C. regani została ostatnia samica i kilka samców, L. araguaiae też ma Smile
Żeby u jednej osoby wyposażyć się w całą obsadę? Cóż to za szczęście
Tym bardziej że jadę do niego w sobotę Wink
Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Po odwiedzinach u stafiego w "płaszczka" nabyłem Laetacara araguaiae w ilości 4 sztuk, prawdopodobnie układ 2+2 lub 1+3 (bynajmniej tak nam sie wydaje). Ryby trafiły już do 240stki gdyż woda i 2 filtry wewnętrzne były z poprzedniego wcielenia. No2 <0
Kilka zdjęć na szybko telefonem [Obrazek: 7ebae79eecaa0e7736b674ce3547b8e7.jpg][Obrazek: 2b0f5edda15765b286b6211895c02c2b.jpg][Obrazek: 1d8a15510542f458d0d31c034e2d63cd.jpg]

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Przepiękne!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(18-01-2020, 20:20 PM)piotrK napisał(a): Przepiękne!
Poczekaj aż wyciągnę lustrzankę i siądę na troszkę dłużej przy akwa


Z pierwszych obserwacji ryby w ogóle się nie przejmują nikim kto przychodzić przed szybę, nie spodziewałem się takiego zachowania. Zaciekawione podpływają i spokojnie można robić im zdjęcia. Myślę że za jakiś czas zrobię mały spam w ich temacie.



Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: 9d8cbb83c3886a755fdefaeeb1136a0f.jpg][Obrazek: 11c790a71264214de69f7d9e8c3a5fcc.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Piękne ryby, też mam u siebie Smile będzie można wymieniać się obserwacjami
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości