• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Szwecja

#11
(23-09-2021, 00:57 AM)Skuggi77 napisał(a): Podobny język tylko pozornie , po szwedzku już się nie dogadam. Co do cen to faktycznie przebitki są. W sumie po tylu latach już człowiek nie liczy. Dawno temu przestałem zamawiać co kolwiek z Polski , chyba że mam możliwość sam to przewieść.Po doliczeniu kosztów wysyłki i podatku , który zostanie doliczony w wysokości 24% nie wszystko się opłaca. Jedyny powód z jakiego zamawiam coś z zagranicy to ubogi tutejszy rynek.Tak że powodzenia życzę i pisz jak idzie ze startem baniaka.


Szukaj niezależnego przewoźnika który przewiezie Ci paczkę za normalną kwotę. Ja mam takiego Smile Pewnie są też firmy które wożą na Islandię paczki bez tego podatku Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Może niezbyt precyzyjnie napisałem. Ten podatek to danina dla państwa i jedyny sposób w jaki można go uniknąć jest przywiezienie czego kolwiek samemu.Kazda paczka nadana pocztą , kurierem lub prywatnym przewoźnikiem jest opodatkowana. Nawet chłopaki wożąc paczki busami dla ludzi mają z tym problem. Przykład 24% VAT. dotyczy akurat elektroniki , za niektóre rzeczy jest mniej a znowu inne podlegają ocleniu. Tak że część artykułów legalnych w Polsce jest nie legalne tutaj i są konfiskowane , w głównej mierze dotyczy to leków.Jakis czas temu znajomej wyjęli z paczki gripeks , czy jak to tam się nazywa , twierdząc że w składzie ma substancje zabronione na IS.Wysylajac różne preparaty , czy uzdatniacze do wody to loteria , przejdzie lub nie.Z żywymi organizmami to już ciekawiej się robi. Ryby i czasem rośliny muszą mieć jakiś papier od weterynarza z Polski. Cześć gatunków gadów i ogólnie zwierząt jest zabroniona a znowu inne ,w tym psy ,rafiajają na kwarantannę miesięczną za którą nowy właściciel płaci. Oczywiście mamy też rasy psów zakazane w Islandii. Sorry za taki offtop ale chciałem tak przystępnie to objaśnić , może komuś się przyda tą wiedza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(23-09-2021, 11:02 AM)Skuggi77 napisał(a): Może niezbyt precyzyjnie napisałem. Ten podatek to danina dla państwa i jedyny sposób w jaki można go uniknąć jest przywiezienie czego kolwiek samemu.Kazda paczka nadana pocztą , kurierem lub prywatnym przewoźnikiem jest opodatkowana. Nawet chłopaki wożąc paczki busami dla ludzi mają z tym problem. Przykład 24% VAT. dotyczy akurat elektroniki , za niektóre rzeczy jest mniej a znowu inne podlegają ocleniu. Tak że część artykułów legalnych w Polsce jest nie legalne tutaj i są konfiskowane , w głównej mierze dotyczy to leków.Jakis czas temu znajomej wyjęli z paczki gripeks , czy jak to tam się nazywa , twierdząc że w składzie ma substancje zabronione na IS.Wysylajac różne preparaty , czy uzdatniacze do wody to loteria , przejdzie lub nie.Z żywymi organizmami to już ciekawiej się robi. Ryby i czasem rośliny muszą mieć jakiś papier od weterynarza z Polski. Cześć gatunków gadów i ogólnie zwierząt jest zabroniona a znowu inne ,w tym psy ,rafiajają na kwarantannę miesięczną za którą nowy właściciel płaci. Oczywiście mamy też rasy psów zakazane w Islandii. Sorry za taki offtop ale chciałem tak przystępnie to objaśnić , może komuś się przyda tą wiedza.


Masakra, konkretnie przesrane tam macie. Ja tutaj bez problemu wjadę z rybami elektroniką itd. Równie dobrze mogę wysłać busem i nie będzie problemu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości