• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: GAŁĘZIE I KONARY

#31
Załatwiłem sobie ( dostałem z kwiaciarni przez pośrednika ) gałązki Wierzby mandżurskiej. Zastanawia mnie ich połyskliwość - czy nie zostały pryśnięte jakimś lakierem bezbarwnym ?! Podczas suszenia w piekarniku na termoobiegu przy uchylonych drzwiczkach zapach wydostawał się raczej naturalny, przynajmniej tak mi się wydaje Mysl

Wyglądają tak:
   
powiększone - chodzi o tą połyskliwość - czy to naturalne?
   
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
One tak "połyskują" Wink
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(01-04-2013, 14:17 PM)Janusz1966 napisał(a): Załatwiłem sobie ( dostałem z kwiaciarni przez pośrednika ) gałązki Wierzby mandżurskiej. Zastanawia mnie ich połyskliwość - czy nie zostały pryśnięte jakimś lakierem bezbarwnym ?! Podczas suszenia w piekarniku na termoobiegu przy uchylonych drzwiczkach zapach wydostawał się raczej naturalny, przynajmniej tak mi się wydaje Mysl

Wyglądają tak:

powiększone - chodzi o tą połyskliwość - czy to naturalne?

Otóż to: Big Grin
Miałem właśnie dodać fotki identycznej wierzby, narzeczona kupiła takie ale lakierowane na złoty kolor jako element dekoracyjny do mieszkania. Powiedziałem jej, że przydało by mi się do awkawium coś takiego ale nie lakierowane. I proszę 4 dni później przyniosła do domu identyczne gałązki jak widać na fotkach, które dodał Janusz. Kupiła je na targu w sobotę przed niedzielą palmową, ponoć była tego wszędzie masa, 6 złotych za całkiem pokaźny pęczek. I tu moje pytania.

Czy ta wierzba nadaje się to do akwa?
Czy wystarczy suszenie w piekarniku?
Aha, dodam, że wczoraj na gałązkach pojawiły się malutkie zielone listeczki czyli drzewo świeżo "ubite" jak postąpić w takiej sytuacji, żeby gałązki nadały się od akwa?
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Norma. Lakierowane wyglądają inaczej i go czuć Smile

Holson - suche muszą być, lakier widać i czuć.
ja daje suche i nie wsadzam ich do piekarnika. na jesień obcinam dużą ilość i zostawiam na drzewie i sobie to leży do kwietnia-maja i wtedy wierzbokosy Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(01-04-2013, 15:29 PM)HOLSON napisał(a): Otóż to: Big Grin
Miałem właśnie dodać fotki identycznej wierzby, narzeczona kupiła takie ale lakierowane na złoty kolor jako element dekoracyjny do mieszkania. Powiedziałem jej, że przydało by mi się do awkawium coś takiego ale nie lakierowane. I proszę 4 dni później przyniosła do domu identyczne gałązki jak widać na fotkach, które dodał Janusz. Kupiła je na targu w sobotę przed niedzielą palmową, ponoć była tego wszędzie masa, 6 złotych za całkiem pokaźny pęczek. I tu moje pytania.

Czy ta wierzba nadaje się to do akwa?
Czy wystarczy suszenie w piekarniku?
Aha, dodam, że wczoraj na gałązkach pojawiły się malutkie zielone listeczki czyli drzewo świeżo "ubite" jak postąpić w takiej sytuacji, żeby gałązki nadały się od akwa?

Holson > wygląda na to, że mamy to samo. Podobno się nadająMysl - czekam na zdanie mistrzów tematuSmile
Ja je już trochę podsuszyłem w piekarniku dziś wieczorem powtórka kilka godzin. Jutro zamierzam wygotować w soli a potem bez.
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Czyli tylko czas mnie uratuje? Muszą leżeć i schnąć? No i kwestia tych listków...
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Holson, jak mają listki i były kupione przed tzw. niedzielą palmową, co jak pamiętam wskazuje na wiosnę Wink to nie dziwne, ze puściły listki.. wczoraj, zatem się wstrzeliły z terminem Big Grin Musisz je wysuszyć i tyle. Poszukaj w okolicy takiej wierzby i powinieneś znaleźć dużo suchych gałązek. Te się będą nadawać najszybciej w listopadzie Smile

Za dużo się bawicie z nimi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
A co Wam listki przeszkadzają? Można ładną hydroponikę zrobić. Wink Mają bardzo fajne korzonki. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
A ja sobie wypróbuję i włożę kilka sztuk może akurat puszczą co nieco Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Czyli z korą można włożyć do akwa?
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości