• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: GAŁĘZIE I KONARY

#21
kora ma największe walory estetyczne, bez niej wolę spalić to wszystko w kominku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
To wam powie wujek Killi co i jak...
Zamoczone od n-lat korzenie drzew iglastych sie nadaja, sam mam takowe odlamki z historycznych bali.
Preparowanie nowych korzenkow iglakow polega na suszeniu i metoda oktanowa. Zalezy jeszcze jakie drzewo, bo niektore sa mocno zywiczne a niektore mniej.
Co do wierzby... Jak ktos zna moje male oczko na dzialce to wie, ze drzew mam tam mase, w tym wierzby mandzurskie - te pokrecone - galezie sa w akwa z Kelleri, takze mozna zerknac. Co ja robie? Na jesien obcinam galezie, ktore rosna bez planu i zostawiam na strychu - schna. Wiosna, mam troche suchych na drzewie co w zime rady nie daly. Takie daje bezposrednio do akwa i zawsze jest ok. Ale, one sa raczej cienkie, max jak kciuk. Takie bycze bym wysuszyl i moczyl w stawie, tak robie z ogromnym korzeniem topoli.
Gdyby jeszcze pytania to odpowiem z wlasnego doswiadczenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
niestety nie mam ani stawu ani czasu żeby czekać, kilka konarów mam upatrzonych w jeziorze i z tamtych spokojnie skorzystam, ale co do zeszło rocznej wyciętej wierzby to interesuje mnie jedynie sposób/przepis na przygotowanie jej teraz od zaraz. Jeżeli nie ma takiego sposobu to temat odpuszczam sobie bo to co planowałem z niej zrobić muszę zrealizować do końca tego roku, albo i trochę prędzej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
No i dobrze że wujek Kill się odezwał, z uratowanych korzeni moczę teraz w beczce kawał konara z korzeniami, później pewnie metoda EyeQueue, to tak pod koniec roku zobaczę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Jesli drewno jest suche to postepujesz jak z kazdym drewnem lisciastym... Czasami tylko zlanie wrzatkiem wystarczy, czasami gotowanie w solance, czasami w parniku etc. Wszystko rozbija sie o to czy drewno tonie i butwieje... Kazde drewno jest inne, inaczej schnie, ja wiem jak swoje robic bo wypracowalem metode ale dotyczy mych drzewek.
Musisz sam zerknac, nie ma innej opcji niestety.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
I dlatego właśnie Killifish pchnęłeś mnie do doświadczeń w akwarystyce :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
I sie raduje serce moje, iz rozgrzalem doswiadczalnie Zofije Smile
O to chodzi wlasnie, by samemu badac, wiem, ze nie wszyscy maja czas, warunki, fundusze... ale w ramach wlasnych potrzeb warto. Mi to zawsze dziecinstwo przypomina jak z ojcem, dziadkami, poznawalem swiat... To byly czasy, ech...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
W załączniku moje wczorajsze zbiory, niestety by spreparować to do fazy "tonie niczym kamień" brakło mi tygodnia. Wink



Załączone pliki Miniatury
   
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
i tak musisz wrócić Wink ładne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Też mam coś fajnego, jutro może jakieś foto podrzucę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości