• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 115 x 60 x 35cm CA

#1
cześć
w końcu doszło do mnie to upragnione Wink akwarium. Choć wymiary sugerują fajne lokum na pielęgniczki z SA mnie jakoś wzięło na CA.
 
Mając na uwadze wymiary akwa powiedzcie mi proszę co można by wpuścić do takiej wody:
GH 24
KH 13-14
Ph 7,6-78
NO3 0-2 
PO4 0 (test JBL ważny do lutego ale woda zamiast odbarwić się na niebiesko, względnie zostać bezbarwna miała kolor słomkowy...)
 
Chodzą mi po głowie nanoluteus z meeką lub eliota. Dzięki za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja bym szedł tu w pielęgniczki, tyle, że potrzebowałbyś RO.

Dwie pary małych Centralsów dadzą radę, przynajmniej przez jakiś czas. Meeki (NIE MEKKA) lepiej sprawdzą się razem z nano.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tak jak Piotr napisał Ale ja jednak bym widział 1 gatunek ja w większym nie utrzymalem spirulisy I meeki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(12-01-2020, 13:11 PM)piotrK napisał(a): Meeki (NIE MEKKA
Zawstydzony...
 ta woda to właśnie odpad z RO. Z przyczyn ekonomicznych (i ekologicznych Wink ) chciałem go wykorzystać. Zimą wszystko idzie w kanał..
Sugerujesz pielęgniczki ze względu na wysokość akwarium? za nisko na podane gatunki?

barttsw
jeśli będzie taka konieczność to zostaną nano. Miejsca na dwie pary będzie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja mam swoje nano w 30cm wysokości i jest ok Wink. Tak jak Kobuz mówi- weź nano i meeki. Nano są bardzo łagodne, jak na standardy CA oczywiście. Taki układ, dobrany z grup obydwu gatunków ofc. da spokojnie radę.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(12-01-2020, 15:06 PM)Papja napisał(a):  Tak jak Kobuz mówi- weź nano i meeki. Nano są bardzo łagodne, jak na standardy CA oczywiście. Taki układ, dobrany z grup obydwu gatunków ofc. da spokojnie radę.

I na razie niech tak zostanie. Miłość do SA musi poczekać aż będę mieć akwa pod Acarichthys heckeliiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(12-01-2020, 14:41 PM)Mike77 napisał(a): Sugerujesz pielęgniczki ze względu na wysokość akwarium? za nisko na podane gatunki?
Szczerze mówiąc na wysokość nawet nie zwróciłem uwagi Big Grin Tak na prawdę to paradoksalnie przy CA wysokość ma większe znaczenie niż przy Apisto, bo przeganiane ryby mają łatwiej jeżeli akwarium jest nieco głębsze. Ale rozumiem Twoją strategię z odpadem z RO, także warto spróbować.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A moze jednak isc w SA.Urugwaj i te okolice.Nie potrzeba RO,grzalka tez niekonieczna,a ryby fajne,nie za duze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Kilka mniejszych Gymnogeophagus z parą Cichlasoma dimerus by była ok, to prawda. Ale ryby z Urugwaju wymagają zimowania.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(13-01-2020, 01:39 AM)Papja napisał(a): Kilka mniejszych Gymnogeophagus z parą Cichlasoma dimerus by była ok, to prawda. Ale ryby z Urugwaju wymagają zimowania.
No w sumie  racja.Ale jesli nie chcemy ich rozmnazac to zimowanie nie jest konieczne.Prawda jest ,ze dla samego komfortu ryb ,zimowanie jest wskazane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości