• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Najprostszy inkubator do artemii DIY- poradnik!

#1
Hej,
siedzę chory w domu, więc miałem w końcu czas coś nagrać Wink.
Znowu usłyszałem pytanie "jak się wylęga tę całą artemię" więc postanowiłem nagrać poradnik Tongue.




Artemia w niższej temperaturze(22-24 stopnie) również się wylęgnie, ale zbierać ją będziemy mogli po 48 czy 72 godzinach- więc nie jest to zbyt opłacalne. Jeżeli chodzi o światło to u mnie artemia ma tyle światła co na nią pada z okna, czy akwariów i jest ok Wink. Wylęgnięte naupilusy artemii możemy przechowywać w lodówce w wodzie słodkiej(spokojnie jedną dobę wytrzymują), albo słonej(gdzie wytrzymają 2-3 doby). Pojemnik do przechowywania artemii powinien mieć jak największe dno w stosunku do wysokości, żeby artemia się nie udusiła. Jak przechowujemy małą ilość naupilusów to spokojnie wytrzymają dwa razy dłużej Wink.


Nie mam na laptopie filmów do obróbki i musiałem nagrać cały dźwięk ciurkiem- horror, język mi się strasznie plącze po takiej przerwie od gadania do komputera Big Grin.



Jak nie odechce mi się to nagram część drugą- "zbieranie artemii i oddzielenie jej od skorupek" Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Super Patryk, dzieki wielkie. Koniecznie nagraj druga czesc, bo ja na przyklad zawsze mam z oddzielaniem problem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
I na ten drugi filmik właśnie czekam Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
najprostsze metody są najlepszeWink. Tyle, że za kapsle wydałeś pan majątek Big Grin 5szt. za 10 zł? za 10 szt. dałem 6,90 zł Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Super poradnik. Tym razem jakoś odchowuje młode bez hodowli ale następne spróbuje z. Może przecinki będą szybciej rosły.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dałem mniej Big Grin. Użyłem kuponu -2 dolary Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7



część druga Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wielkie dzięki szczególnie za drugą część. Zawsze strasznie kombinowałem, a jak się okazuje można ogarnąć to całkiem prosto.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
To jest to, na co wiele osób czekało Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wystarczy, że ja się nakombinowałem próbując różnych akrobacji- Wy nie musicie Big Grin.

Kupiłem tiosiarczan sodu, popróbuję również dekapsulacji- zobaczymy z czym to się je. Jak będzie fajny efekt będzie część 3 Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości