• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300L] Tanganika po mojemu

#11
No macie rację Panowie. Będzie Callipterus + Vittatus + Brevis + może fasciatus? i do tego zostawię synodontisy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Zdecydowanie Alto nie do 120 cm Big Grin zwlaszcza jak trafisz na samca Alfa to pogrom murowany Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No tak, pamiętam opowiadałes o swoich Calvusach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Zastanów się, czy zamiast synodontisów nie wziąć altoshelli. I polecam multiki do tego. Ja w zbiorniku 120x40 miałem harem callipterusa, harem vitatusa, harem altoshelli i multiki. Było świetnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jak pisałem wcześniej nie chce tylko muszlowiska. Ryby mi się trochę przejadly z tej części jeziora, poza tym warto żeby była też jakaś dynamiczna ryba w zbiorniku a niewątpliwe sumy takie są poza tym nie wadza muszlowcom ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(14-01-2020, 21:00 PM)dbst13 napisał(a): Jak pisałem wcześniej nie chce tylko muszlowiska. Ryby mi się trochę przejadly z tej części jeziora, poza tym warto żeby była też jakaś dynamiczna ryba w zbiorniku a niewątpliwe sumy takie są poza tym nie wadza muszlowcom ?

No to jest konflikt.... sumow nie mialem, ale widzialem i nie byly zbyt dynamiczne. Za to multiki jak mialbym opisac jednym slowem to wlasnie dynamika. Mozna na nie patrzec godzinami. Dla mnie multiki to esencja niecki obok callipterusa. Ale to moje wrazenia..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Akwarium dojrzało oraz przeszło mała aranżacje zmieniła się również obsada. 

Aktualnie pływają 

Neolamprologus buescheri 1+2 (z tym, że jedna samica zdominowana więc będzie do oddania)
Synodontis polli white 5 szt
Lamprologus Callipterus 2+2 (tutaj rybki będą szły na sprzedaż)
Cyprichromis leptosoma utinta (narazie dają radę ale idąc Waszymi radami je również będę musiał zredukować)

Zastanawiam się czy po sprzedaniu cyprichromisow oraz callipterusow znajdzie się miejsce dla jakiegoś gatunku, macie jakieś sprawdzone doświadczenia?


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
ja bym zostawił tak jak jest ale dołożył bym skał , skał i jeszcze raz skał oraz może pozbył się sumów i tylko para księżniczek i obserwował jak powiększa się rodzina w twojej bance jest do zrobienia to naprawdę fajnie Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ale buescheri to nie ryba pokroju Brichardi, rzeczywiście wg literatury jakieś zachowania socjalne ma ale to nie jest to co u Julido czy Księżniczek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
I kolejna aktualizacja.

Zbiornik blisko pół roku od zalania.

W akwarium aktualnie:

Paracyprichromis nigripinnis blue neon 13szt
Synodontis polli white 5szt
Telmatochromis vittatus 6szt

Niebawem dojadą Julidochromis transcriptus lub ornatus.

Całość funkcjonuje bardzo zgodnie, szukam opcji w skały stąd pomysł na Julidy. Przez chwilę po głowie chodzily mi Brevisy jako uzupełnienie, ale ostatecznie wybór padnie na Naskalnika.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości