• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wyposażenie akwarium 120x50x50

#1
Witam wszystkich serdecznie. 
Planują  w najbliższym  czasie urządzić  akwarium w stylu clear water.  Obsada jeszcze  nie ustalona. Na dnie piach , dużo  korzeni, roślinność  głównie  echinodorusy plus  jakieś  rośliny pływające. Ze względu  że  mam niemiłe  doświadczenia  z filtrem zewnętrznym ( zalane mieszkanie) interesuje mnie wyłącznie filtracja wewnętrzną. Sump też  nie wchodzi w grę. Tylko jak to zrobić  aby miało  ręce  i nogi. I jaki polecacie  konkretny  sprzęt. Z góry  dziękuję  za odpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Filtr hamburski Wink. Do zasilania głowica około 1000l/h +/- 200 i będzie git.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Hamburg lub kaseciak + hydroponika
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A czy sprawdziło by się  takie rozwiązanie jak np: 2x Tetra In 800 plus czy jednak brać  się  za budowę  hamburga?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A nie myślałeś o kaskadach? Bezpieczne, nie zajmują miejsca w akwarium, te największe nie zajmują miejsca w akwarium, przy obsłudze nie trzeba pchać łap do akwarium i jeszcze nie są drogie. Słabo sprawdzają się jako typowe mechaniki, ale ja mam od lat w 200 i 240 i jest Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tylko pytanie co tam ma pływać i ile ryb. Od tego trzeba zacząć.
Przy bojownikach, gupikach w tej sytuacji filtr nie potrzebny w ogóle lub jakieś maleństwo.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie zdecydowałem się  jeszcze  na konkretny gatunek. Na pewno chcialbym kilka mniejszch ziemiojadów, kiryski plus rozpraszacze. Nie podaję  konkretnych gatunków  z racji ich dostępności  w moich stronach. Wracając  jednak do sprzętu. Wiem, że  nic nie zastąpi  kubełka ale czy zestaw - kaskada Fluval C4 plus wewnętrzny  Fluval U 4 ma sens?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie wiem czy przy ziemiojadach kaskady to dobry pomysł... kwestia ile tych kaskad tam zamontujesz. Musisz brać pod uwagę, że ryby te sporo brudzą i mocno przekopują dno w poszukiwaniu pożywienia. Z tego co wiem, mogę się mylić, ale kaskady maja mało miejsca na złoża biologiczne. Musiałbyś zamontować przynajmniej z dwie bardzo duże kaskady żeby to miało ręce i nogi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No właśnie, ziemiojady do dna 120x50? chyba żadne się tam nie zmieszczą.
Zbiornik maksymalnie pod apisto. Przynajmniej popływają.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zmieszczą się jest kilka Ale owszem to zbiornik pod apisto A nie tego typu pielęgnic
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości