• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wyposażenie akwarium 120x50x50

#21
(22-03-2020, 18:36 PM)Marcepan napisał(a):
(21-03-2020, 10:31 AM)barttsw napisał(a): Geophagus steindachneri to klocki samce to 20cm plus więc takimi sprawami bym się nie chwaliłSad
Raczej przesadziłeś z wielkością. 
Znana strona ( zresztą nie tylko ta wyjaśnia), że samice 11-13 cm a samce 13-15 cm. I mogę to po długim czasie potwierdzić. 
Ale fakt. Fajnie mieć duże akwarium.

Wg tej samej strony moje Gujany też podawali 12 cm A defakto urosły do 18 cm , jakoś tej stronie nie do końca wierzę
Tak samo Geophagus steindachneri wyrosły do 20 cm więc mówię co jest, a nie to co Internet pisze
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Pamiętajcie, że większość stron kopiuje SL(standard length), czyli długość ryby bez płetwy ogonowej. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
A ja nadal będę upierał się przy swoim. Moim zdaniem g.steindachneri spokojnie dadzą sobie radę w takim zbiorniku i to bez względu na to, czy osiagną 15 czy 20 cm. Mialem g.steindachneri hodowlane jak i dzikie i są to spokojne ryby. U mnie nigdy nie było walk a agresją była znikoma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(10-01-2020, 11:49 AM)konoprad napisał(a): Witam wszystkich serdecznie. 
Planują  w najbliższym  czasie urządzić  akwarium w stylu clear water.  Obsada jeszcze  nie ustalona. Na dnie piach , dużo  korzeni, roślinność  głównie  echinodorusy plus  jakieś  rośliny pływające. Ze względu  że  mam niemiłe  doświadczenia  z filtrem zewnętrznym ( zalane mieszkanie) interesuje mnie wyłącznie filtracja wewnętrzną. Sump też  nie wchodzi w grę. Tylko jak to zrobić  aby miało  ręce  i nogi. I jaki polecacie  konkretny  sprzęt. Z góry  dziękuję  za odpowie
Konoprad, jest sposób na uchronienie się przed zalaniem z filtra zewnętrznego poprzez wywiercenie otworu na rurce zasysającej tuz pod powierzchnią wody. Jak się coś rozszczelni poza zbiornikiem, to wyleje się tylko tyle wody, ile jest nad poziomem otworu, poniżej otworu filtr się zapowietrzy i nie zassie więcej wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(23-03-2020, 12:00 PM)Darek napisał(a): Konoprad, jest sposób na uchronienie się przed zalaniem z filtra zewnętrznego poprzez wywiercenie otworu na rurce zasysającej tuz pod powierzchnią wody. Jak się coś rozszczelni poza zbiornikiem, to wyleje się tylko tyle wody, ile jest nad poziomem otworu, poniżej otworu filtr się zapowietrzy i nie zassie więcej wody.

Tyle, że może się spalić filtr. Ja używam wyłącznie eheima professional i zamykam go z dedykowanym smarem eheima. Nigdy nic mi nie pociekło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(22-03-2020, 22:52 PM)schmeichel napisał(a): A ja nadal będę upierał się przy swoim. Moim zdaniem g.steindachneri spokojnie dadzą sobie radę w takim zbiorniku i to bez względu na to, czy osiagną 15 czy 20 cm. Mialem g.steindachneri hodowlane jak i dzikie i są to spokojne ryby. U mnie nigdy nie było walk a agresją była znikoma.
Bardzo długo trzymam jedną dobraną parę moich dzikusków. Ostatnio uratowalem małe stadko narybku
i zastanawiam się czy nie spróbować z zestawem 3 samce i 5 samic. Twoim zdaniem minimalne akwarium na taką grupkę 130x50x50. Czy za mało? Większego niestety nie mogę mieć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Możesz spróbować z takim układem choć moim zdaniem bezpieczniejszy będzie 1 samiec i dwie samice. Kluczowe jest również to w jakim wieku i jakiej wielkości są ryby o których mowa? Oczywiście czym większy zbiornik tym lepszy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Mam 13 sztuk narybku F1. Różnej płci i wielkości. Od 2 do 4 cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości