• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fishroom'owy salon

#11
(09-01-2020, 21:42 PM)Małozoolny napisał(a):
Cytat:Strasznie mnie insertuje ta hydroponika nad akwarium po lewej. Ucieszę się jak to ładnie to opiszesz, jakie rośliny, w czym to rośnie itp. :-}

Czy tam za regałem jest okno/wyjście na balkon? nieźle to wszystko jest poukładane [Obrazek: szok.gif]
Z innej beczki, gdzie Ty się do tej pory podziewałeś?[Obrazek: hejka.gif]

1/4 przestrzeni po prawej stronie zbiornika jest otwarta, rośliny rosną tam po prostu na korzeniach w akwariach - Filodendrony jak Emerald Red, Monstery, Scindapsusy, Trzykrotki itd Smile
Za regałem jest...łóżko Big Grin 
Na forum kiedyś próbowałem się zarejestrować ale coś mi się nie udało i tak się od jakiegoś czasu zbierałem by spróbować ponownie. Lubię klimat for, obecnie jestem na trzech forach ale udzielam się raczej z doskoku.
Super klimat, może i u mnie będzie kiedyś tak zielono Kwadr
Czy używasz jakiś specjalnych lamp/żarówek do oświetlania hydro? poleciłbyś coś?
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(10-01-2020, 00:50 AM)Sloma napisał(a):
(09-01-2020, 21:42 PM)Małozoolny napisał(a):
Cytat:Strasznie mnie insertuje ta hydroponika nad akwarium po lewej. Ucieszę się jak to ładnie to opiszesz, jakie rośliny, w czym to rośnie itp. :-}

Czy tam za regałem jest okno/wyjście na balkon? nieźle to wszystko jest poukładane [Obrazek: szok.gif]
Z innej beczki, gdzie Ty się do tej pory podziewałeś?[Obrazek: hejka.gif]

1/4 przestrzeni po prawej stronie zbiornika jest otwarta, rośliny rosną tam po prostu na korzeniach w akwariach - Filodendrony jak Emerald Red, Monstery, Scindapsusy, Trzykrotki itd Smile
Za regałem jest...łóżko Big Grin 
Na forum kiedyś próbowałem się zarejestrować ale coś mi się nie udało i tak się od jakiegoś czasu zbierałem by spróbować ponownie. Lubię klimat for, obecnie jestem na trzech forach ale udzielam się raczej z doskoku.
Super klimat, może i u mnie będzie kiedyś tak zielono Kwadr
Czy używasz jakiś specjalnych lamp/żarówek do oświetlania hydro? poleciłbyś coś?
Kupiłem na Allegro szynoprzewód 2x1,5m z 6 x 30w 6500K. Mega sprawa, wszystko podłączone jest pod timery więc bajka - jutro mogę podesłać tutaj bezpośredni link do oferty Smile

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Też mam ten szynoprzewód nad hydroponiką i sprawdza się fajnie więc polecam
Piotrze pozwolę się odnośnie gadów odezwać na FB bo mam kilka dylematów Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(10-01-2020, 08:08 AM)barttsw napisał(a): Też mam ten szynoprzewód nad hydroponiką i sprawdza się fajnie więc polecam
Piotrze pozwolę się odnośnie gadów odezwać na FB bo mam kilka dylematów Big Grin
Pewnie! Jak coś jestem dostępny! Smile

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ja też do roślin używam 6500 i rosną jak szalone, nawet lepiej niż na oknie.  Kiedyś widziałem na Youtube porównanie wzrostu pod lampą 6500 i Grow, niektóre rośliny rosły lepiej i szybciej  pod 6500, niektóre nie wykazywały różnic, ale pod grow lepiej kwitły- zasługa fali czerwonej. Na początku grudnia wstawiłem pod lampę storczyka, który wcześniej stał na parapecie wschodnim i nie dawał oznak życia. Zamontowałem go na rurę od filtra i jeden korzeń zanurzyłem w akwa i widać postęp.  Anubiasy wyłażą mi z wody, bolbitis wylazł z wody. W pracy mam też lampy 6500, akwaria otwarte i wszystko co wyszło z wody idzie w lampę jak szalone. Filodendron ma przyrosty 1 liścia na 2 tygodnie, idzie na rekord, czy co?
Uważam, że 6500 to bardzo dobre oświetlenie do zbiornika i roślin, wiem, że nie mają idealnego widma jak lampy typu grow, ale jest to kompromis między świetnym wzrostem, a dobrą w odbiorze temperaturą barwową.

Dawaj więcej fotek!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(23-01-2020, 20:46 PM)Darek napisał(a): Ja też do roślin używam 6500 i rosną jak szalone, nawet lepiej niż na oknie.  Kiedyś widziałem na Youtube porównanie wzrostu pod lampą 6500 i Grow, niektóre rośliny rosły lepiej i szybciej  pod 6500, niektóre nie wykazywały różnic, ale pod grow lepiej kwitły- zasługa fali czerwonej. Na początku grudnia wstawiłem pod lampę storczyka, który wcześniej stał na parapecie wschodnim i nie dawał oznak życia. Zamontowałem go na rurę od filtra i jeden korzeń zanurzyłem w akwa i widać postęp.  Anubiasy wyłażą mi z wody, bolbitis wylazł z wody. W pracy mam też lampy 6500, akwaria otwarte i wszystko co wyszło z wody idzie w lampę jak szalone. Filodendron ma przyrosty 1 liścia na 2 tygodnie, idzie na rekord, czy co?
Uważam, że 6500 to bardzo dobre oświetlenie do zbiornika i roślin, wiem, że nie mają idealnego widma jak lampy typu grow, ale jest to kompromis między świetnym wzrostem, a dobrą w odbiorze temperaturą barwową.

Dawaj więcej fotek!
Mi storczyki obumarły po ponad roku obsadzenia na samym korzeniu. Te "sklepowe" padną prędzej czy później.

Fotki porobię, ale na razie cierpię bo coś mi kręgi poszły w szyi i jestem jak RoboCop

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja chyba przeoczylem ten watek, a tu taka perelka. Wiecej zdjec i opisow prosimySmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Fantastyczne :-). Trochę dokładniejszych zdjęć poproszę, bo wiem, że potrafisz :-).
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(24-01-2020, 15:20 PM)Tomek B. napisał(a): Fantastyczne :-). Trochę dokładniejszych zdjęć poproszę, bo wiem, że potrafisz :-).
To wcale nie jest takie proste - w każdym akwarium odbijają się okna lub inne akwaria/terraria Big Grin

Ale postaram się na pewno Smile

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
[/quote]To wcale nie jest takie proste - w każdym akwarium odbijają się okna lub inne akwaria/terraria Big Grin

Ale postaram się na pewno Smile

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
[/quote]
Znam ten ból jak miałem kilka baniaków rozwiązaniem światło na 2 sposoby wyłączniki na każde światło Ale to było upiwrdliwe potem zastosowałem sterownik na pilota z zajęła oczywiście wszystko sterowane było po zegarach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości