• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 2 tony wody - planowanie kawałka świata

#11
Z mięsożernej Tanganiki jest w czym wybierać. 
Może zainteresuje Cie pomysł by obsadę oprzeć na Cyathopharynx furcifer i do tego dobrać resztę np. stado 30-40 sztuk Cyprichromis. Obsada i kolorowa i zróżnicowana w zachowaniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(09-01-2020, 17:10 PM)Dominik napisał(a):
(09-01-2020, 07:59 AM)barttsw napisał(a): "... narazie bym o konkretnej obsadzie nie myślał można dostać zawrotu głowy Big Grin"
Zawrotu już dostałem i jeszcze się pogłębi, ale o czym mam myśleć? Wink Na techniczny aspekt przyjdzie czas (a do postawienia zbiornika trochę go mam).
Kolego obsadę zawsze dobierzesz A planowanie teraz to dużo za wcześnie bo rynek ryb jest taki jaki jest
Zajoł bym się kwestia techniczna bo jest nad czym myśleć i narobi ci to mnóstwo dylematów problemów znam to doskonałe
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
barttsw,
Teraz to bardziej kwestia wyboru biotopu, a on oczywiście zależy również od potencjalnej obsady. Natomiast dostępność jednego, czy drugiego gatunku na to nie wpłynie. Wiadmo, że obsada może ulec jakimś zmianom. Dziękuję za radę, do kwestii technicznej na pewno powrócę, ale trochę później.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(10-01-2020, 10:47 AM)Dominik napisał(a): barttsw,
Teraz to bardziej kwestia wyboru biotopu, a on oczywiście zależy również od potencjalnej obsady. Natomiast dostępność jednego, czy drugiego gatunku na to nie wpłynie. Wiadmo, że obsada może ulec jakimś zmianom. Dziękuję za radę, do kwestii technicznej na pewno powrócę, ale trochę później.
Obsadę marzeń zdążysz zmienić 100 razy. Pojawią się pewnie jakieś rarytasy u któregoś z zaprzyjaźnionych importerów, koło których nie będziesz mógł przejść obojętnie i cała misternie tkana obsada w pi@%u Tongue
Jeśli poważnie myślisz o SA to zacznij już myśleć o filtracji, systemie podmian i przygotowaniu wody. Czas płynie bardzo szybko. Zaraz będzie czerwiec Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Wodę z odpływem pociągnę pod akwarium, filtr RO to nie problem, automatyczną dolewkę mam jeszcze po akwarium morskim. Sump bedzie mial 1,5m lub 2m wiec każdą filtrację tam zmieszczę. Upchnę jakiś zbiornik ze 100 lub więcej litrów na wodę do podmian lub zrobię automat np. z filtrem RO. Woda będzie ze studni, wyniki wody będą w marcu / kwietniu (natomiast można zakładać, że będzie ona twarda). Myślę, że temat od strony technicznej z Waszą pomocą ogarnę. 

Rzecz w tym, że sama technikalia zależy w jakiejś części  od biotopu, a tu z wyborem mam mały dylemat. SA od początku mi chodzi po głowie, ale mięsożerna Tanganika też kusi. Mając obraz potencjalnej obsady i np. takie informacje, że o tropheusach powinienem zapomnieć (ze względu na ekspozycję z 3 stron)  łatwiej się zdecydować. 

Nie mniej istotną kwestią są też potencjalne problemy, koszty, czy też kwestie obsługowe związane z danymi biotopami, o co na razie nawet nie pytałem (najpierw chcę ograniczyć wybór do 2 biotopów). To jest spory projekt i nie sądzę, abym po roku chciał zmieniać biotop, stąd ten wybór na tym etapie jest ważny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
biotop to wybierz który ci się podoba , mnie SA w takim litrażu przeraza samo zbieranie ro nawet z pompa to jakieś 5 dni Tongue
jeżeli dobrze przemyślisz filtracje i obsadę to podmiany ograniczysz do 1-2 w roku , dolewka przy takim litrażu to obowiązkowo i zbiornik dość spory
@ dzikakuna dobrze ci pisze obsadę zmienisz ze 100 razy i to bardzo delikatnie powiedziane , koszty takiego baniaka tez są duże zwłaszcza ze tu mowa o szybie 15mm nie mówiąc o całej reszcie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Rzecz w tym, że wiele biotopów mi się podoba, a zbiornik jeden. Muszę je lepiej poznać. Stąd moje pytania i prośba o inspiracje / sugestie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
znam ten ból Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Nie każdy biotop SA musi mieć miękką wodę, tylko przypominam Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(10-01-2020, 16:27 PM)Papja napisał(a): Nie każdy biotop SA musi mieć miękką wodę, tylko przypominam Wink.
Ba, niektóre nie potrzebują ogrzewania Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości