• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 230x60x60 CA

#11
Ja już dawno dałem sobie spokój z "tworzeniem rewirów" dla pielęgnic z Ameryki Środkowej. U nich najlepszym rozwiązaniem jest to, co mają w naturze - dno usłane kamieniami jak w przeciętnej polskiej górskiej rzece (oczywiście nie obrabowanej z kruszcu). Można postarać się, mając takie gatunki jak ty, żeby były jakieś szczeliny, ciasne groty itp. ale poza tym nie warto ustawiać zamków z kamieni, bo pielęgnice wiedzą lepiej i tak Wink

Zmiany wystroju często powodują rozpady związków, ale przez to jest co oglądać. Kurka rurka, trochę tęskno mi do Cryptoheros/Amatitlania. Uwielbiam Thorichthys za barwy i względnie niską agresję, ale to właśnie ta agresja "zeber" sprawia, że są takie ciekawe w obserwacji.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Akurat te konstrukcje znalazły mieszkańców bo właśnie maja gdzie się chować, cos do podkopania itp. Ta z lewej to jaskinia zrobiona między tymi kamieniami i tam myrnae się zadomowiły. Pamietam ze zawsze piszecie ze to nam się wydaje cos rewirem a one i tak po swojemu Smile
Małżonkowie maja dalszy ciąg rostwreknanto kto z kim kopie zależy nawet od pory dnia.. hahaha..
Mam nadzieje ze jeszcze się rozmyśla co do rewirów bo mnie wkurza ze wszystkie się na kawałku jak w starym wcisnęły zamiast rozproszyć. Ale tak jak piszesz, jest na co popatrzeć dzieki tym kombinacja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Nowi osadnicy.
Dwie parki i kawaler.. pochodzenia niewiadomego, zakupiłem bo szukałem, a było ogłoszenie po trasie która leciałem Smile
Sprzedający nabył je jako komplet z akwarium ale na obsadę miał inny plan.
Jak dla mnie wyglądają bardzo przyzwoicie ale powiedzcie czy są w miarę czyste Wink
[Obrazek: b2e131b75eefd1ebfe074bb5572bd52f.jpg]
[Obrazek: 7dadd9139a48912d00309386f196ccdc.jpg]
[Obrazek: 253fdef626c5b84c448fd3c308dd6be9.jpg]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Fajny projekt jestem na podobnym etapie zamówione akwa 220/65/65 klatka schodowa zmierzona także tylko czekać pozostało również będzie CA powiesz mi gdzie połapałeś kamienie? Są genialne. Ps.piekne nikaraguanskie
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Holson u mnie takich kamieni nie brakuje nad rzeką przy okazji można ciekawe drewno też wyhaczyć Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(26-01-2020, 19:29 PM)HOLSON napisał(a): Fajny projekt jestem na podobnym etapie zamiowione akwa 220/65/65 klatka schodowa zmierzona także tylko czekać pozostało również będzie CA powiesz mi gdzie połapałeś kamienie? Są genialne. Ps.piekne nikaraguanskie


Dzięki Smile
Co do kamieni barttsw ma racje, moje przyjechały prosto z Białki wiec rzeka czysta i można wszystko śmiało brać jak się nikt nie zorientuje Wink


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jestem z północy Opolskiego także u mnie tego typu rzek nie ma. Korzeni mam opór brakuje mi kamieni rzecznych okolaków akwa będzie za tydzień ryby są w akwa przejściowym takze czasu na zbieranie już nie będzie. Planuję na tą chwilę wrzucić to co mam czyli zbieraninę z różnych dotychczasowych moich biotopów może coś z tego wystrugam. Myślę że po pół roku będę robił redukcję obsady jak się ryby podobierają i wtedy udeże w typowe CA do tego czasu muszę jechać nad rzekę ale nie na ryby. 

Barttsw skąd jesteś?
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Holson jak co pisz u mnie tego natura nie żałowała więc niema problemu pokarze ci weźmiesz ile zdołasz unieść Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(26-01-2020, 20:18 PM)barttsw napisał(a): Holson jak co pisz u mnie tego natura nie żałowała więc niema problemu pokarze ci weźmiesz ile zdołasz unieść Big Grin
Git odezwę się - damy radę, mam kombi

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(26-01-2020, 19:56 PM)hellek napisał(a):
(26-01-2020, 19:29 PM)HOLSON napisał(a): Fajny projekt jestem na podobnym etapie zamiowione akwa 220/65/65 klatka schodowa zmierzona także tylko czekać pozostało również będzie CA powiesz mi gdzie połapałeś kamienie? Są genialne. Ps.piekne nikaraguanskie


Dzięki Smile
Co do kamieni barttsw ma racje, moje przyjechały prosto z Białki wiec rzeka czysta i można wszystko śmiało brać jak się nikt nie zorientuje Wink


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzień dobry, tu społeczna straż rybacka. Czy pozwolenie na pobór kruszywa z rzeki jest? Papa
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości