• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [270l][Boliwia] Ameryka Południowa - trochę CW, trochę BW ;)

#61
HB ma taką samą wizję biotopu jak BTP i różne fejsbukowe grupy (te zagraniczne). Konkretna lokalizacja z konkretnym biotopem i biocenozą dookreślająca ten biotop, tak by dało się jasno wskazać, że o danym miejscu jest mowa. Jedynie HB (i kilku jego największych popleczników) chce by podawać współrzędne geograficzne tak by maksymalnie zawęzić lokalizację. Reszta dopuszcza podchodzenie do lokalizacji nieco bardziej liberalnie i nie zamyka się w kwadraciku metr na metr, a stoi na stanowisku, że na przykład "brzeg Rio Negro w okolicy Barcelos" jest wystarczającym opisem lokalizacji, mimo iż "w okolicy" może oznaczać nawet kilometry w tę czy w inną stronę. Smile 

Rozumiem Ruki o czym piszesz i część osób rzeczywiście tak dopuszcza jak Ty. W sensie na przykład zamiast lotosa niedostępnego w Polsce wsadzić lotosa dostępnego, który wygląda podobnie. Tak jest też powszechnie robione z ponikłem. 

Dla mnie naturalne jest grzebanie dalej i nie poprzestawanie na takim półśrodku, ale jak pisałem - nie każdy musi się bawić jak ja. Nikogo do niczego nie namawiam.

Internetowe zwracanie uwagi (nie mówiąc już o ostracyzmie) kończy się trollowaniem i robieniem syfu Wink 

Sorry za offtop w temacie. Z mojej strony już koniec.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Trochę dawno nie było żadnej aktualizacji Wink 
Zatem kilka fotek chronologicznie:

04.2019:
   

06.2019:
   

09.2019:
   
   

03.2020:
   

04.2020:
   
   

05.2020:
   

I smaczek boliwijskich klimatów - zbiorniczek z finału Polish Biotope Contest (Łódź 2019):
   

Generalnie akwa bezproblemowe Smile Przy aktualnej filtracji zero podmian, tylko dolewanie wyparowanej wody, karmienie i czasem jakaś suplementacja dla roślin. 
Nie zmieściłem tutaj fotek hydroponiki więc podepnę w kolejnym poście Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Teraz trochę hydroponiki - porównajcie sobie z pierwszym zdjęciem z tematu, różnica jest kolosalna.

06.2019:
   

02.2020:
   

06.2020:
   
   

Generalnie - w połączeniu z odpowiednimi mediami filtracyjnymi taki system czyni zbiornik praktycznie bezobsługowym Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Prezes jest mega
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Pięknie rośliny wyrósły. Chyba tej belki już nie ma? Pod czym teraz rosną?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Nad hydro już belki nie ma, bo się rośliny nie mieściły Big Grin
Teraz są 2 lampy LED na szynoprzewodzie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Piękne akwarium we wszystkich odsłonach. Choć muszę przyznać że fota z 6.19 najbardziej mi się podoba, mimo że było najbardziej nature-owe.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Cóż dodać: piękny, naturalny zbiorniczki. Które miejsce zająłeś na BPC 2019? W zwiazku ze sprzedażą ryb jakie planujesz w nim zmiany?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
III na BPC Wink 


Zmiany dość radykalne - idę w akwa gatunkowe dla kolonii N. Pulcher Dafodill
Trochę inny typ obserwacji i zachowań. Zielenina będzie w krewetkarium i hydroponice Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości