• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: chory Skalar Samica :(

#11
(03-01-2020, 21:21 PM)Goran napisał(a): Obawiam się że pomoże mu to jak Rozalce z Janka Muzykanta 3 zdrowaśki w piecu Sad No ale próbować trzeba. 
A tak swoją drogą to patrzę na swój baniak 40 cm wysoki i nijak nie mogę sobie w nim skalarów wyobrazić Smile chyba że u Ciebie 60 to wysokość.

Wszystkie akwaria mam tzw. adoptowane. Skalary również są z adopcji.
60cm to wysokość. Ktoś sobie na zamówienie zrobił. Szczerze to sama bym się na takie nie zdecydowała. No ale darowanemu koniowi się podobno nie zagląda Wink...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(03-01-2020, 20:41 PM)sungfift napisał(a): Niestety nie udało mi się zakupić MLP a byłam w kilku sklepach Sad
Kupiłam sól Zoolek i CMP.

Wracając do choroby skalara. Wyczytałam na soli żeby nie stosować kąpieli krótkotrwałych w zbiorniku ogólnym. Żeby zastosować kąpiel krótkotrwałą dla 5-10g/l w małym zbiorniku lub długotrwałą w ogólnym  z mniejszą ilością soli 1-3g/l przez 3-5 dni. Zgłupiałam...

Chyba CMF anie CMP. A zamiast MLP to protosol Zoolek`a 9na wiciowce - dziurawica - te białe na głowie). Akwa na kwarantannę nie musi byc dojrzałe - woda z akwa plus 1/2 czystej (najlepiej z RO). Chodzi filtr z dyfuzorem i grzałka tylko jak sa ryby. Sól do kąpieli krótkiej (np w wiadrze, misce 20 do 30min.) jak nie masz akwa kwarant. to z powrotem do akwa - i karm tylko pokarmem wcześniej rozmieszanym z Protosolem (kilka kropel).
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(03-01-2020, 21:52 PM)novi napisał(a):
(03-01-2020, 20:41 PM)sungfift napisał(a): Niestety nie udało mi się zakupić MLP a byłam w kilku sklepach Sad
Kupiłam sól Zoolek i CMP.

Wracając do choroby skalara. Wyczytałam na soli żeby nie stosować kąpieli krótkotrwałych w zbiorniku ogólnym. Żeby zastosować kąpiel krótkotrwałą dla 5-10g/l w małym zbiorniku lub długotrwałą w ogólnym  z mniejszą ilością soli 1-3g/l przez 3-5 dni. Zgłupiałam...

Chyba CMF anie CMP. A zamiast MLP to protosol Zoolek`a 9na wiciowce - dziurawica - te białe na głowie). Akwa na kwarantannę nie musi byc dojrzałe - woda z akwa plus 1/2 czystej (najlepiej z RO). Chodzi filtr z dyfuzorem i grzałka tylko jak sa ryby. Sól do kąpieli krótkiej (np w wiadrze, misce 20 do 30min.) jak nie masz akwa kwarant. to z powrotem do akwa - i karm tylko pokarmem wcześniej rozmieszanym z Protosolem (kilka kropel).

Tak - faktycznie miało być CMF. To te CMF nie będzie ok? Najwyżej jutro skocze kupić Protosol bo to widziałam w sieciówce dziś.
A jeśli to dziurawica - wiciowce to nie powinno się całego akwarium tą solą potraktować?
Podsumowując.
Wyłowić rybę i zrobić jej kąpiel w soli. Później z powrotem do akwarium i co dalej?
Dolać tego protosolu od razu po powrocie Kaśki (chorej Blush )?

Dochodzę do wniosku, że im więcej dostaję informacji tym więcej mi się rodzi pytań Prosi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Zadbaj tez o odpowiednie parametry wody dobierz obsadę do ryby wiodącej i dostosuj zbiornik jest stanowczo za maly na skalary
Obsada bez urazy to zupa rybna A parametry to nie pod skalary
Ponadto dieta odstaw ta ochotkę raz na zawsze
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Nie bardzo rozumiem informacji odnośnie stosowania Protosolu.

"Podczas stosowania preparatu należy usunąć filtry bakteryjne i z węglem aktywnym przy zachowanych zwykłych filtrach, pożądane jest intensywne napowietrzanie."

Rozumiem, że mam nie stosować węgla i zwiększyć napowietrzanie ...a co z filtrem? Mam filtr zewnętrzny z gąbką, ceramiką... jak mam filtrować akwarium przez te kilka dni?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(04-01-2020, 14:41 PM)sungfift napisał(a): Nie bardzo rozumiem informacji odnośnie stosowania Protosolu.

"Podczas stosowania preparatu należy usunąć filtry bakteryjne i z węglem aktywnym przy zachowanych zwykłych filtrach, pożądane jest intensywne napowietrzanie."

Rozumiem, że mam nie stosować węgla i zwiększyć napowietrzanie ...a co z filtrem? Mam filtr zewnętrzny z gąbką, ceramiką... jak mam filtrować akwarium przez te kilka dni?
Protosol lepiej stosować w czystym zbiorniku, bez roślin, podłoża i gęstych gąbek w filtrach. Tam są też wiciowce i inne drobnoustroje, które przy stosowaniu protosolu wymierają i zanieczyszczają wodę. też trzeba stosować 2xdawkę leku przy zbiorniku ww i mamy dużo mniejsze szanse że wybijemy wszystkie.
Najlepiej wypłukaj gąbki, usuń na czas leczenia ceramikę (krótko wygotuj przed włożeniem potem), odmul podłoże.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
No to zabieram się do roboty. Zaraz będziemy się kąpać w wiaderku z solą. Wyjmę z filtra dodatkowe wkłady i zostawię tylko wypłukaną gąbkę(dobrze zrozumiałam?)
Czy mam podwyższyć temperaturę? Obecnie mam 24 stopnie. Czy oświetlenie ma być normalnie włączone?
Czytałam na którymś forum żeby tą kurację protosolem stosować przez ponad 10 dni.
W 1, 5 i 9 dniu podawać taką samą dawkę leku a na 12 dzień zrobić dużą podmianę. Co sądzisz na ten temat?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
OK. Mniej karm i tylko mrozonką rozmoczoną z protosolem (w lodówce trzymać rozmrozone i zmieszane z lekiem zarcie do 2 dni) w czasie leczenia. temp.25-6 oświetlenie zostaw. Lek podawaj wieczorem.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Po kąpieli w soli zrobiła się bardziej ruchliwa, krosty zdecydowanie się zmniejszyły i prawie nie były widoczne po powrocie do ogólnego. Teraz widzę, że krosty znowu się pojawiają i coś się dzieje z wierzchnią powłoką na głowie. Wygląda to jak schodząca ludzka skóra po poparzeniu słonecznym. MyslBezradny


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ryba intensywnie śluzuje, nic dziwnego po przeławianiu i wrzuceniu jej do innych warunków na kąpiel krótkotrwałą Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości