• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Laetacara araguaiae

#31
Pley

Dziwię się, ze mieszkasz tak blisko od nas, a do tej pory nie znalazłeś czasu na oglądnięcie ryb ( to już ponad dwa miesiące jak ryby są w naszych zbiornikach). Zobaczyłbyś rewelacyjne kolory tych ryb.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Głupio mi wpadać i nic nie kupować Big Grin
Zachwycam się rybami, a potem narzekam każdemu dookoła, że chce to, tamto, a zbiorników brak.

Nie mniej jednak na pewno wpadne w najbliższym czasie, bo planowałem właśnie obejrzeć dostawę z Ameryki.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Wiele osób nas odwiedza i nic nie kupujeSmile To nie jest obowiązekSmile Naprawdę chętnie pokazujemy co mamy.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
To czuję się zaproszony Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Jerona, ale muza na tych filmach - brakuje mi tam głosu B. Wołoszańskiego: "Kloss spojrzał na zegarek. Była godzina siedemnasta zero pięć. - Na Teleexpress już nie zdążę. - pomyślał."

A tak w ogóle to gratulacje. To w końcu ile masz samic? Jesteś już pewien jakichś cech płciowych, czy tak jak u reszty - jest udane tarło to znaczy że ma się przedstawicieli obu płci? Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Nie pamiętam na którym filmiku mówiłem o rozróżnieniu płci ....
Patent z zaokrąglonymi końcówkami płetw nieparzystych poza ogonowa (a;e wymijająco opisałem Tongue ) się nie sprawdził :/
Mam układ 4m + 5f wiec idealny Smile
Samce maja na płetwie ogonowej wyraźnie zaznaczone w górnej części na krawędzi półksiężyce: czerwony / niebieski / czerwony
U samic są one prawie niewidoczne. Budowa ciała również zdradza płeć, ale tego opisać ładnie nie potrafię. Samce masywniejsze ale smukłe w budowie, samice bardziej krępe i "zaokrąglone" (jak "krągłości kobiecych kształtów" na rysunkach Ruki'ego w stylu Anime Tongue ).
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
No to wyszło szydło z worka - obejrzałem końcówkę bo widać młode. Wink W każdym razie dzięki za info.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Miałem te ryby w parach ok. 1,5 roku temu i podchodziły do tarła kilkakrotnie. Niestety nie odchowywałem młodych. Ryby bardzo lubią spokój, każdy gwałtowny ruch przy akwarium czy np. głośna muzyka je płoszy. U mnie zawsze składały ikrę kiedy ich nie ...odwiedzałem, bo np. wyjechałem na weekend itp ;-) Obecnie zostały dwa, naprawdę dorodne, samce ;-) Ryby z odłowu z Brazylii, jakby komuś brakowało samców to nie ma problemu ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(08-05-2012, 09:48 AM)arsik napisał(a): Ryby bardzo lubią spokój, każdy gwałtowny ruch przy akwarium czy np. głośna muzyka je płoszy.

Bardzo dziwna informacja. Mam nadal grupę tych ryb i wg mnie ich zachowania są zupełnie inne. To najbardziej aktywne ryby. Nie boją się niczego i nikogo.

Napisałeś, że miałeś je w parach, czy to oznacza 1 para w każdym zbiorniku? czy wiele par w jednym?

Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Ja też mam odmienne doświadczenia. Te ryby nie boją się niczego, nawet ręki w akwarium. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości