• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 576L nowa odsłona

#1
Tongue 
Mój zbiornik 576l (160x60x60) wrócił do pełnej formy. Dotąd służył jako bufor dla ryb podczas przeprowadzki i czekał na nowe wcielenie. Dziś mogę Wam pokazać jak wygląda.

Obsada to niedobitki z obsad które potraciłem, głównie podczas przeprowadzki. Będę chciał to odbudować: Guianacara owroewefi (3 samce), Biotodoma cupido (jeden samiec), Ptherophylum scalare (1 szt), nannostomus beckfordi (14 szt).

Flora podwodna to Vallisneria gigantea oraz Echinodorus amazonicus
Flora nadwodna to Filodenrony Monstera oraz Monstera 'Monkey Mask', Skrzydłokwiat, Sarracenia, Paproć, Dzbaneczniki oraz jakieś trawy.


   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Czegoś (otoczaki?) mi brakuje na dnie ale układ korzeni i część nadwodna super.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
pięknie wygląda, jeśli nie będzie trzeba dzielić akwarium na trrytoria to ja bym już jic nie dodawał Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
napisz coś wiecej o oswietleniu (fotki) i przykryciu zbiornika (szyby?) - jak?
A tak po za tym - ładne - myślę u siebie coś zmanić na ten kształt.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Słoma, może zamiast G. owroewefi może jakieś inne gujanki? G sp. Jatapu też są ładne Wink 
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(22-12-2019, 11:00 AM)novi napisał(a): napisz coś wiecej o oswietleniu (fotki) i przykryciu zbiornika (szyby?) - jak?
A tak po za tym - ładne - myślę u siebie coś zmanić na ten kształt.
Oświetlenie to 16 modułów LED Samsunga, przyklejonych do kątownika aluminiowego, a ten z kolei do trzech kątowników (takich do mocowania półek) do ściany.
Oświetlenie sterowane ściemniaczem automatycznym (automatyczne rozjaśnianie ok. 08:00 i ściemnianie ok. 23:00)

   

Na kątowniku środkowym jest podwieszona rynna w której jest keramzyt i rośliny aby nie opierała się ona o wzmocnienie poprzeczne. Boki rynny są oparte na bocznych szybach akwarium.

Z uwagi na tę rynnę, akwarium nie może być całe przykryte, więc są tylko dwie szyby o dł. 56 cm i głębokości 38 cm. grubość szyb 4 mm.

   



Akwa świeżynka więc trochę muszę zagacić (liście, korzenie i otoczaki). Tak jak gujanki lubią Smile

(22-12-2019, 12:25 PM)dzikakuna napisał(a): Słoma, może zamiast G. owroewefi może jakieś inne gujanki? G sp. Jatapu też są ładne Wink 
Są piękne ale dzięki, lepiej nie będę Cię odwiedzał Boisie
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Już się zapowiada świetnie, hydro robi zawsze fajne wrażenie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A co tam z boku stoi? Jakiś chyba jeszcze większy zbiornik?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A ja nie będę chwalił, nowe miejsce i nowe możliwości a Ty ewidentnie za małe akwarium stawiasz kiedy szafka pod nim jest dużo większa Zly
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wybacz ale to efekt dość długich ale skutecznych negocjacji Zacieszacz
Co do miejsca i wielkości akwarium to akurat mi tu wszystko pasuje. Nie chciałem aby ten zbiornik był przyklejony do dużego bo tam mam dojście do komina (odległość 30 cm) a z drugiej strony już zaraz jest zlew (15 cm). Ustawienie tego na styk nie wyglądałoby fajnie. Poza tym miałem gotowy zbiornik i stelaż który jest wmontowany w szafkę i tak to wyszło.
Chciałbym jeszcze kilka zbiorników tu mieć ale niestety nigdzie już nie pasuje ustawić coś większego.
W planach zbiornik 240L z Azją w salonie i to będzie wszystko.

(23-12-2019, 16:39 PM)bpiotrow13 napisał(a): A co tam z boku stoi? Jakiś chyba jeszcze większy zbiornik?
tak jak w mojej sygnaturce: 3200L. Więcej w wątku "projekt XL"
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości